سازمان مهاجرتی شایا


قصد مهاجرت به کانادا را دارید ؟؟

 مهارت زبان انگلیسی خود را با آزمون CELPIP ثابت کنید.

آزمون CELPIP مخفف عبارت Canadian English Language Proficiency Index Program است که توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) و زیر نظر دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) کانادا جهت سنجش میزان توانایی متقاضیان مهاجرت به کانادا در مهارت ‌های چهارگانه اسپیکینگ، لیسنینگ، رایتینگ و ریدینگ طراحی شده است. 
آزمون CELPIP اصلی‌ترین آزمون سنجش مهارت زبان انگلیسی در کشور کانادا است.

آزمون های CELPIP به طور رسمی توسط سازمان های حرفه ای، کالج ها، دانشگاه ها و کارفرمایان پذیرفته شده است و گواهینامه ای ارزشمند برای افزودن به پرونده شماست.
همچنین توسط چندین سازمان مهاجرت کانادایی پذیرفته می شود، از جمله:
Permanent Resident Status
Canadian Citizenship
Canadian Experience Class (CEC)
Federal Skilled Trades Program (FSTP)
Federal Skilled Worker Program (FSWP)
Start-up Visa Program
Various Provincial Nominee Programs
College of Physicians and Surgeons of Alberta
College of Physicians and Surgeons of British Columbia
College of Physicians and Surgeons of Manitoba
College of Physicians and Surgeons of Newfoundland
College of Physicians and Surgeons of Saskatchewan
Dalhousie University – UBC Certificate in Immigration: Laws, Policies and


​​​​​​​


هدف آزمون سلپیپ کانادا چیست ؟

1: توانایی در گفتگو و برقراری ارتباط روزانه

2: مهارت کافی در استفاده از کلمات  و کاربرد درست جملات

3 : بررسی قدرت درک مطلب و فهم مطالب

4 : بررسی میزان توانایی شنیداری
​​​​​​​
5 : توانایی در برقراری ارتباط در همه انواع موضوعات و زمینه ها


​آزمون زبان سلپیپ کانادا چیست ؟

مهاجرت استانی کانادا
ویزای اسپانسر شیپ کانادا

​انواع آزمون سلپیپ کانادا


آزمون سلپیپ به دو دسته کلی تقسیم می شود:

1 : آزمون سلپیپ عمومی (Celpip General) برای اقامت دائم

2 : آزمون عمومی ال اس (Celpip General LS) برای درخواست شهروندی کانادا


 
آزمون CELPIP GENERAL

مهارت های شنیداری، خواندن، نوشتن و صحبت کردن زبان انگلیسی را ارزیابی می کند و به طور رسمی توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا(IRCC) برای اقامت دائم کاربرد دارد.

زمان کل آزمون حدودا 3 ساعت است و در یک جلسه انجام می شود.

در بخش Listeningشما به متن ها گوش داده و به سوالات پاسخ می دهید. (47-55 دقیقه)
در بخش Reading نیز متن ها را می خوانید و به سوالات پاسخ می دهید. (55-60 دقیقه)
در بخش Writing به سوالات به صورت کتبی پاسخ می دهید. (53-60 دقیقه)
در بخش Speakingبه درخواست های روی صفحه به صورت شفاهی پاسخ می دهید. (15-20 دقیقه)

 
آزمون CELPIP GENERAL LS

مهارت های شنیداری و گفتاری انگلیسی شرکت کننده را ارزیابی می کند و توسط (IRCC) به طور رسمی برای شهروندی پذیرفته شده است.

زمان کل آزمون حدودا 1 ساعت و 10 دقیقه است و در یک جلسه انجام می شود.

ابتدا در بخش Listening به متن ها گوش دهید و به سوالات پاسخ دهید. (47-55 دقیقه)
سپس در بخش Speakingبه درخواست های روی صفحه به صورت شفاهی پاسخ دهید. (15-20 دقیقه)نمرات آزمون CELPIP با معیارهای زبان کانادایی (CLB) سطوح 3 تا 12 تراز شده است.


برخلاف آزمون آیلتس(IELTS) امکان شرکت در آزمون CELPIP در داخل ایران وجود ندارد و نزدیک ترین مرکز برگزار کننده این آزمون امارات متحده عربی است.


یک مزیت آزمون CELPIP آن است که کاملا به صورت آنلاین و توسط کامپیوتر انجام می شود و تمام امکانات آزمون نیز در اختیار شرکت کننده ها قرار خواهد گرفت. این مزیت به شرکت کنندگان کمک می کند تا به دور از استرس مصاحبه های حضوری، با خیال راحت در بخش های شنیداری و مکالمه به صورت آنلاین تست بدهند.


 از آنجایی که آزمون سلپیپ کاملاً کامپیوتری ارائه می شود، نتایج آزمون شما طی 4 تا 5 روز پس از تاریخ آزمون و به صورت آنلاین برای شما ارسال خواهد شد. 
سازمان مهاجرتی شایا, انتخابی شایسته برای مهاجرت شما
رزرو وقت مشاوره
فرم ارزیابی
سازمان مهاجرتی شایا

چرا آزمون سلپیپ ؟؟
دلایل قانع کننده زیادی برای انتخاب آزمون CELPIP وجود دارد:

۱. اول از همه این آزمون کاملا کامپیوتری است.این ویژگی خطر خطاهای انسانی را در نتایج آزمون به حداقل می رساند.شما در کنار دیگر شرکت کنندگان،در این آزمون شرکت می کنید.از کیبورد، موس و میکروفن خود برای پاسخ به سوالات استفاده می کنید و می توانید بر روی پاسخ های نوشتاری و گفتاری خود تمرکز کامل داشته باشید.آزمون CELPIP تنها آزمون کامپیوتری مورد تایید IRCC (اداره ی مهاجرت،پناهندگان و شهروندی کانادا) است که به جای آزمون آیتلس برای اقامت دائم در کانادا مورد پذیرش و استفاده قرار می گیرد.
 
۲. دیگر این کهآزمون سلپیپ در یک جلسه ی سه ساعته برگزار می شود و جلسه ی مصاحبه و بخش گفتاری، به زمان دیگری موکول نخواهد شد و شما می توانید امتحان را در یک جلسه کامل کنید.
 
۳. نتیجه ی آزمون CELPIP در 4 تا8 روز کاری مشخص می شود و این یعنی صرفه جویی در وقت شما!همچنین تاریخ و زمان مناسب برای آزمون در دسترس شماست و لازم نیست وقت خود را در انتظار برنامه امتحان و مصاحبه تلف کنید.
 
۴. در طول آزمون روی صفحه کامپیوتر یک تایمر وجود دارد که گذر زمان را به شما یادآوری می کند؛ به گونه ای که قادر باشید زمان خود را به نحو احسن مدیریت کنید.
 
۵. آنلاین بودن آزمون سلپیپ باعث می شود شرکت کنندگان تنها بر روی صحبت کردن خود تمرکز کنند و هیچ نگرانی برای زبان بدن یا تماس چشمی با یک فرد غریبه(مصاحبه کننده) نداشته باشند.همچنین در بخش شنیداری کیفیت هدفون به شما این امکان را می دهد تا بیشتر از هر چیز دیگر روی گوش دادن تمرکز کنید.
 
۶. در بخش نوشتن، تعداد کلمات و ویرایش خودکار خواهید داشت.اگر یک کلمه را اشتباه تایپ کنید، خط قرمز ظاهر می شود. این ویژگی باورنکردنی است؛ زیرا اکثر دانش آموزان مرتکب اشتباهات املایی زیادی می شوند! 
 
7. همچنین در بخش گفتاری به دلیل ساده و روان بودن لهجه کانادایی، آزمون CELPIP گزینه مناسبی برای افرادی است که صحبت به لهجه بریتانیایی برای آن ها مشکل است و زمان بیشتری برای مهیا کردن پاسخ ها لازم دارند.


8. هزینه آزمون CELPIP نسبت به سایر آزمون های زبان انگلیسی کم تر است.
 
9. آزمون CELPIP برای ارزیابی مهارت های انگلیسی روزمره و شهروندی طراحی شده است و درجه ی سختی سوالات آن نسبت به سایر آزمون ها کم تر است.​​​​​​​
راه های افزایش آمادگی برای آزمون سلپیپ 


۱ : آزمون آزمایشی رایگان CELPIP

نمونه های آزمایشی آزمون سلپیپ به صورت رایگان در وب سایت CELPIP موجود است، آزمون نمونه CELPIP شامل سؤالات و پاسخ های آزمون است و به شما کمک میکند تا با فضا و ساختار آزمون سلپیپ آشنا بشوید. CELPIP چه انتظاری دارید. 

۲ : تست تمرین رایگان CELPIP

هنگام ساختن یک اکانت در سایت سلپیپ نمونه تست های تمرینی با پاسخ نامه های بسیار جامع و دقیق به صورت رایگان در اختیارشما قرار میگیرد که میتواند براز افزایش مهارت شما بسیار کاربردی باشد. 

۳ : وبینارها و کارگاه های آموزشی رایگان CELPIP

این کارگاه ها و ویبینارهای رایگان به صورت هفتگی و توسط یک متخصص سلپیپ برگزار میشود و طی آن تمام اجزای آزمون بررسی میشود و همچنین جلسه پرسش و پاسخ نیز برگزار میشود. وبینارها و کارگاه های آموزشی ضبط شده نیز در صفحه یوتیوب سلپیپ  موجود است. 

۴ : استفاده از برنامه های آموزشی پولی CELPIP 

طیف وسیعی از منابع آموزشی، تست های تمرینی و برنامه های آموزش آنلاین برای خرید در فروشگاه آنلاین سایت سلپیپ موجود است.چند نکته مهم برای موفقیت در آزمون سلپیپ :


1) آزمون سلپیپ به طور کامل توسط کامپیوتر ارائه می شود، پس بهتر است مهارت خود را در استفاده از کامپیوتر افزایش دهید. مطمئن شوید که می توانید به راحتی از ماوس و صفحه کلید استفاده کنید. با انجام آزمون نمونه آنلاین رایگان CELPIP و آزمون تمرین آنلاین رایگان، تمرین کنید. 

2) به خاطر داشته باشید که CELPIP یک آزمون مهارت عمومی انگلیسی برای سنجش دانش زبان شما در موقعیت های روزمره است، نه  یک آزمون انگلیسی تجاری یا انگلیسی آکادمیک ، بنابراین یکی از بهترین راه ها برای آماده شدن این است که تا آنجا که می توانید در زبان محاوره و کاربردی در زندگی روزمره را فرا بگیرید. 

3) حوا ستان به زمان  آزمون باشد. آزمون سلپیپ توسط کامپیوتر ارائه می شود و یک تایمر در هر صفحه در اختیار شما است که به شما می گوید چقدر زمان برای هر بخش باقی مانده است. زیر نظر گرفتن تایمر به شما کمک می کند تا در طول آزمون سرعت خود را حفظ کنید.

 4) از انواع مختلف لغات و ساختار جمله استفاده کنید برای نشان دادن مهارت خود در زبان انگلیسی، دامنه واژگان مختلفی را که در نوشتن و گفتار خود دارید نشان دهید. از کلمات یکسان به طور مکرر استفاده نکنید، فقط از کلماتی استفاده کنید که در زندگی روزمره طبیعی و مورد استفاده هستند. به یاد داشته باشید که از تغییر ساختار جمله خود نیز استفاده کنید و سعی کنید مجموعه ای از جملات را بسازید که از نظر طول و پیچیدگی متفاوت باشند.

5) با سرعت طبیعی و با صدای واضح صحبت کنید و مستقیماً با هدست میکروفون صحبت کنید،  هدست باید نزدیک دهان شما باشد اما بدون تماس با لب هایتان.
 
6) نگران لهجه خود نباشید. در عوض، روی استفاده از گرامر مناسب، طیف وسیعی از واژگان و دادن پاسخ های کامل و جامع تمرکز کنید. 

7) اگر در طول آزمون وقت اضافه آوردید، حتماً پاسخ‌های خود را مرور کنید و مطمئن شوید که به هر سؤال تا حد ممکن  و به طور کامل پاسخ داده‌اید. به طور خاص، چند لحظه را به خواندن پاسخ های کتبی خود اختصاص دهید و مطمئن شوید که هیچ غلط املایی یا خطایی ندارید که درستی پاسخ های شما را از بین ببرد.

 8) نگران لغاتی که معنی آن ها را نمی‌فهمید نباشید، در عوض، به معنای کلی و بخش‌هایی از متنی که متوجه می‌شوید دقت کنید. گاهی اوقات می توان معنی یک کلمه جدید را بر اساس درک کلی شما از کل متن فهمید. 
منابع آزمون سلپیپ Celpip
​​​​​​​

سوالی که برای خیلی از شماها مطرح می شود این است که، چه منابعی را باید بخوانیم تا در امتحان سلپیپ قبول شویم و نمره خوبی بگیریم؟

منابعی جامع برای این آزمون وجود دارد که شما می توانید آن ها را تهیه کنید. قبولی در آزمون سلپیپ نیاز به تسلط و مهارت بسیار بالایی دارد. و شما باید حتما سطح دانش زبان خود را تا جایی که می توانید، افزایش دهید. از بهترین منابع سلپیپ میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

کتاب CELPIP Focus Reading and Writing
کتاب CELPIP Study Guide Listening and Speaking
کتاب Common CELPIP Errors
کتاب Vocabulary skills for CELPIP
کتاب CELPIP Speaking Practice
کتاب CELPIP Writing Practice
کتاب Reading your way into English
هزینه آزمون سلپیپ کانادا

هزینه آزمون سلپیپ ( Celpip) کانادا برای آزمون General حدود 280 دلار کانادا (210 دلار آمریکا) و برای آزمون General-LS حدود 195  دلار کانادا (150 دلار آمریکا) است که نسبت به سایر آزمون ‌های زبان بسیار هزینه آن کمتر است. به این مبالغ مالیات نیز افزوده خواهد شد.

آزمون سلپیپ تا چه زمانی معتبر می باشد؟
​​​​​​​

تا مدت زمان دو سال، نمرات این آزمون معتبر می باشد