سازمان مهاجرتی شایا


این برنامه مناسب نیروی کار  ماهر خارجی و فارغ التحصیلان بین المللی است که در یک موسسه آموزشی مورد تایید کانادایی تحصیل کرده اند، و  می خواهند در یکی از 4 استان آتلانتیک کانادا ( نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، نیوفاندلند و لابرادور) کار یا زندگی کنند. 
​​​​​​​
این برنامه به کارفرمایان کانادایی کمک می کند تا از میان متقاضیان مهاجرت، افراد  واجد شرایط را برای مشاغلی که نتوانسته اند به صورت محلی پر کنند، استخدام کنند.

علت به وجود آمدن این برنامه این است  که استان های آتلانتیک کانادا بتوانند با نیازهای بازار کار در کانادا و افزایش چالش های جمعیتی مبارزه کنند.
هدف برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا از بین بردن شکاف های مهارتی در منطقه اقیانوس اطلس، حمایت از مشاغل و همچنین جذب استعدادهای جهانی است.


برنامه مهاجرتی آتلانتیک مدتی است که از حالت آزمایشی به صورت برنامه قطعی توسط اداره مهاجرت کانادا اعلام شده است که مهمترین رکن آن پیدا کردن یک فرصت شغلی از کارفرمایانی ست که واجد شرایط جاب آفر آتلانتیک هستند.


این برنامه اقامت کانادا کارفرما محور است و شما عملاً بدون داشتن یک پیشنهاد شغلی مناسب از کارفرمای کانادایی معین نمی‌توانید از طریق این برنامه به اقامت دائم کانادا برسید.

برنامه مهاجرت آتلانتیک به کارفرمایان کانادایی این امکان را می دهد تا متقاضیان واجد شرایط را برای مشاغلی که نتوانسته اند به صورت محلی پر کنند استخدام کنند. این متقاضیان مهاجرت می توانند در خارج از کانادا باشند یا به عنوان ساکنان موقت (افراد دارای ویزای کار موقت یا دانشجویان بین الملل) در کانادا زندگی کنند.
 هنگامی که کا فرمای کانادایی  یک کار را پیشنهاد می دهد و متقاضی نیز پذیرفته شد، چندین مرحله وجود دارد که کارفرما و متقاضی باید تکمیل کنند. در نهایت اگر کارفرما و متقاضی همه شرایط را داشته باشند،  فرد می‌تواند برای اقامت دائم کانادا درخواست دهد. 


کارفرمای کانادایی پیش از اینکه بتواند  یک پیشنهاد شغلی برای استخدام متقاضی مهاجرت  ارائه بدهد، ابتدا باید توسط دولت استانی استان های آتلانتیک که متقاضی در آن کار خواهد کرد، تایید شود. در واقع  استان ها مسئول تعیین کارفرما هستند.

کارفرمایان خواهان شرکت در این برنامه نیازی نیست تا اجازه‌نامه (LMIA) را اخذ کنند.


 پس از آن که کارفرما رزومه و شرایط شغلی شما را بررسی و مورد پذیرش قرار دهد بلافاصله توسط او به یک مرکز ارائه خدمات اسکان معرفی می‌شوید تا ادامه برنامه مهاجرت به کانادا و اسکان شما مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد. مراکز ارائه خدمات اسکان وظیفه دارند تا شما را از جنبه‌های مختلف برای اقامت کانادا آماده و کمک کنند. همچنین کارفرمایانی که باید سریعاً نیروی کار مدنظر خود را جذب کنند، به اجازه کار موقت دسترسی پیدا می‌کنند تا متقاضی کار و خانواده وی بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن به کانادا بروند. برای این کار نیاز است تا در کنار داشتن فرصت شغلی و نامه رسمی استانی، تعهد رسمی به درخواست اقامت کانادا در طول نود روز اقامت موقت از سوی متقاضی مهاجرت داده شود.


مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرتی آتلانتیک

ویزای اسپانسر شیپ کانادا

به طور کلی  مهاجرت به کانادا از طریق برنامه  آتلانتیک (AIPP)، دارای سه استریم زیر میباشد :


1. برنامه مهاجرتی فارغ التحصیلان بین المللی آتلانتیک (AIGP)
2. برنامه مهاجرتی نیروی کار متخصص آتلانتیک (AHSP)
3. برنامه مهاجرتی نیروی کار نیمه ماهر آتلانتیک (AISP)


۱ : برنامه مهاجرتی فارغ التحصیلان بین المللی آتلانتیک

این برنامه برای متقاضیانی است که مدرک تحصیلی خود را از یک موسسه آموزشی واقع  دریکی از استان های آتلانتیک کانادا دریافت کرده اند. الزامات این برنامه عبارت اند از:
صرف نظر از زبانی که تحصیلات خود را در آن کامل کرده اید، باید در آزمون زبان شرکت کنید.

شما باید حداقل 16 ماه در 2 سال قبل از اخذ مدرک خود در استان اقامت داشته باشید.

برای خود و سایر وابستگانی که با شما زندگی خواهند کرد به مدرکی مبنی بر وجوه تسویه حساب نیاز دارید.


۲ : برنامه مهاجرتی نیروی کار متخصص آتلانتیک 

شما به یک سال تجربه کاری در یک موقعیت مدیریتی یا شغل حرفه ای ماهر نیاز دارید.

مدرک یا دیپلم شما باید معادل مدرک کانادایی باشد، به این معنی که باید یک ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA) انجام دهید.

برای اثبات مهارت خود در زبان فرانسه یا انگلیسی به یک آزمون زبان تأیید شده نیاز دارید و به مدرکی نیاز دارید که دارای حداقل شرایط لازم برای شما و هر کسی که در کانادا به شما ملحق می شود را داشته باشد.

هنگامی که انتخاب کردید کدام برنامه بهتر با نیازهای شما مطابقت دارد، دریافت یک پیشنهاد شغلی آسان تر خواهد بود زیرا می دانید به دنبال چه چیزی باشید. این یک راه عالی برای گرفتن اقامت دائم در کانادا است.۳ : برنامه مهاجرتی نیروی کار نیمه ماهر آتلانتیک

برای واجد شرایط بودن به یک سال تجربه کاری در موقعیت یا شغلی نیاز دارید که به مدرک دبیرستان یا آموزش خاص شغل نیاز دارد.

الزامات بیشتر برای این برنامه عبارت اند از:

داشتن مدرک کانادایی یا دیپلم دبیرستان که برابر با یک است، برای این کار به ارزیابی اعتبار آموزشی (گزارش ECA) نیاز دارید.

برای کار در کانادا باید در آزمون زبان شرکت کنید تا نشان دهید که در یکی از دو زبان (انگلیسی یا فرانسوی) مهارت دارید.

برای حمایت از خود یا خانواده ای که به شما می پیوندند، به مدرکی مبنی بر بودجه نیاز داریدمدارک مورد نیاز برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا

۱ : مدرک زبان: 

فقط یکی از مدارک زیر برای این برنامه مورد قبول است.

زبان انگلیسی

مدرک سلپیپ جنرال (CELPIP: Canadian English Language Proficiency Index Program)
توجه کنید که آزمون سلپیپ General-LS مورد قبول نیست. 
مدرک آیلتس جنرال(IELTS: International English Language Testing System) 

زبان فرانسه

مدرک تف کانادا (TEF Canada: Test d’évaluation de français)
مدرک ت س اف کانادا (TCF Canada: Test de connaissance du français)

۲ : مدارک تحصیلی: 

مدرک اصلی و ریز نمرات و ارزیابی مدارک تحصیلی (در صورتی که مدرک مربوطه از خارج از کانادا گرفته شده است)


۳ : تمکن مالی برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا (در صورتی که در خارج از کانادا سکونت دارید)


۴ : برنامه اسکان یا Settlement Plan

بعد از پیدا کردن جاب آفر باید یک کپی از فرم Confirmation of Designation را از کارفرما بگیرید تا بتوانید settlement plan بگیرید. این برنامه به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر در حوزه آتلانتیک ساکن شوید و با شرایط سازگار شوید. برای تهیه این برنامه باید با سازمان‌های ارائه دهنده خدمات برنامه ارتباط برقرار کنید. این سازمان‌ها بعد از کسب اطلاعات از شما، به صورت رایگان این برنامه را مناسب با شرایط شما، در اختیار شما قرار می‌دهند.


۵ : نامه سابقه کار و فیش حقوقی و قرارداد کاری و برگه‌های مالیاتی T4 (اگر داخل کانادا کار کرده‌اید)


۶ : گواهی عدم سوء پیشینه

این گواهی باید برای تمام اعضای خانواده که بالاتر از 18 سال سن دارند، از هر کشوری که بیشتر از 6 ماه در آن سکونت داشته اند گرفته شود. ( به جز کانادا)


۷ : پاسپورت، ویزاها و مجوزهای اقامت موقت زندگی در کشورهای دیگر غیر از کشور محل تابعیت، شناسنامه، سند ازدواج، کارت ملی و عکس جدید
سازمان مهاجرتی شایا, انتخابی شایسته برای مهاجرت شما
رزرو وقت مشاوره
فرم ارزیابی
سازمان مهاجرتی شایا