سازمان مهاجرتی شایا

ساسکاتون

نام انگلیسی : Saskatoon​​​​​​​​​​​​​​

جمعیت :325000 نفر

استان :saskatchewan

مساحت :228000 کیلومتر مربع​​​​​​​

شهر ساسکتون کانادا
 معرفی شهر ساسکاتون کانادا
 شهر ساسکاتون در سال ۱۸۸۳ به عنوان مرکزی برای جمعیتی که در آن منطقه زندگی می‌کردند پایه‌گذاری شد. پس از رسیدن راه‌آهن از رجینا در سال ۱۸۹۰ ساسکاتون رشد زیادی را تجربه کرد. امروزه ساسکاتون پرجمعیت‌ترین شهر استان ساسکاچوان کانادا محسوب می‌شود، از غرب همسایه استان آلبرتاست و از شرق به استان منیتوبا می‌رسد. این شهر در مرکز جنوبی کانادا و جنوب رودخانه‌ی ساسکاچون قرار گرفته است و به دلیل قرار گرفتن رودخانه ساسکاچوان به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده است.
ساسکتون در 258 کیلومتری شهر رجینا مرکز ساسکچوان در 700 کیلومتریِ وینیپِگ، 618 کیلومتریِ کلگری و در 525 کیلومتریِ ادمونتون واقع شده است. 
علاوه‌بر رود ساسکاچوان، رودخانه‌ها و دریاچه‌های دیگری در اطراف شهر ساسکاتون نیز وجود دارد تا هوای پاک و طبیعت زیبای شهر را محافظت کند.کیفیت آب و هوای این شهر موجب شده بسیاری از مهاجران ساسکاتون را برای زندگی و تحصیل برگزینند. کیفیت زندگی در این شهر زیبا موجب شده خانواده‌های سلطنتی بریتانیا نیز در ساسکاتون اقامت داشته باشند. 
ساسکاتون یا سَسکَتون، با جمعیت بالغ بر 320000 نفر، بزرگترین شهر استان ساسکچوان میباشد و با توجه به سرشماری، تقریبا ۸۳ درصد از جمعیت ساسکاچوان اروپایی هستند، ۴ درصد آن ملت متی (یک فرد از نژاد آمریکایی هندی و اروپایی آمریکایی) و ۵ درصد آن ملیت اصلی را دارند. سایر اقوام و گروه های قومی در شهر ساسکاتون عبارتند از: چینی(۲ درصد)، آسیا جنوبی(۱ درصد)، فلیپین(۱ درصد)، سیاه پوست(۱ درصد)، آمریکای لاتین(۵ درصد) جنوب شرقی آسیا(۵درصد). ترکیب نژادی( کانادایی سفید پوست) ۸۵ درصد، بومیان ۸٫۹ درصد و کمتر از ۵ درصد برخی از اقلیت های قومی است
پرچم کانادا
اقتصاد شهر ساسکاتون کانادا
​ساسکاتون دارای اقتصادی متنوع است، که با پتاس، نفت و کشاورزی همراه است. بزرگترین شرکت مبادله اورانیوم و بزرگترین تولیدکننده پتاس جهان در این شهر واقع شده اند. اگر چه کشاورزی با درآمدی معادل ۲ میلیارد دلار در سال مهمترین شغل در ساسکاچوان میباشد ولی مشاغل خدماتی همچون موسسات مالی بنگاه های مسکن و بیمه گذاران نقش بسیار مهمی در اقتصاد این استان ایفا میکنند. نمایشگاه ساسکاتون رویداد سالانه‌ای است که به محصولات کشاورزی می‌پردازد و یکی از بزرگ‌ترین رویدادها در حوزه‌ی کشاورزی کانادا است. این نمایشگاه هر سال میزبان عده‌ی زیادی از کشاورزان، محصولات کشاورزی و تکنولوژی‌های جدید در این حوزه است.
 جالب است بدانید یکی از نام‌های ساسکتون «هاب سیتی» است که علت این نام‌گذاری قرارگیری در محلی ایده‌آل برای توزیع و لجستیک است. فرودگاه این شهر با ۱۵۰۶۲۰ حرکت هوایی در سال ۲۰۰۸ نوزدهمین فرودگاه شلوغ در کانادا نام‌گذاری شد.
ساسکاتون ظرفیت‌های زیادی دارد و در سال ۲۰۰۵ به عنوان اولین منطقه برای رشد اقتصادی در کانادا شناخته شد.
.این شهر پایین ترین نرخ بیکاری را (۳٫۵٪) در بین شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر کانادا دارد و به نسبت دیگر شهرهای بزرگ کانادا همچون مونترال، ونکوور، تورنتو و ... هزینه زندگی پایین‌تری دارد .
پرچم کانادا
پرچم کانادا
ساسکتون کانادا
سازمان مهاجرتی شایا, انتخابی شایسته برای مهاجرت شما
رزرو وقت مشاوره
فرم ارزیابی
سازمان مهاجرتی شایا
​ساسکاتون دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی متعدد و معتبری دارد که برای دانشجویان سراسر جهان جذاب است. دانشگاه ساسکچوان در این شهر قرار دارد و به دلیل حضور این دانشگاه و مراکز متعدد تحقیقاتی آن در حوزه‌های مختلف علوم و مهندسی، شهر ساسکتون به شهر علمی کانادا معروف است.
دیگر کالج‌ها و موسسات آموزشی هم فضای علمی خوبی دارند. به جز دانشگاه‌ ۷۸ مدرسه‌ی ابتدایی و ۱۴ دبیرستان پذیرای ۳۷۰۰۰ دانش‌آموز هستند.
تحصیل در شهر ساسکاتون کانادا
​شهر ساسکاتون Saskatoon ، در سرزمینی هموار و پر آب گسترده شده است. پست‌ترین نقاط این سرزمین حوزه آب‌ریز رودخانه ساسکاچوان است و ارتفاعات آن حومه ساترلند در ضلع شرقی و حوزه رودخانه سیلور وود در بخش‌های شمالی شهر است. دریاچه پایک و پارک‌های طبیعی استانی Pike Lake Provincial Park در فاصله 40 کیلومتری از شهر واقع شده‌اند و تاثیر بسیاری بر آب و هوای این منطقه گذاشته‌اند.  ساسکتون براساس آمارهای داخلی دارای بهترین کیفیت آب و هوا در کانادا می باشد.
 ساسکاتون اقلیم نیمه‌خشکِ نزدیک به مرطوب قاره‌ای با تابستان‌هایی گرم و زمستان‌هایی سرد و طولانی دارد. با 2,268 ساعت حضور خورشید در آسمان ساسکاتون، این شهر یکی از شهرهای آفتابی کانادا محسوب می‌شود.آب و هوای سسکتون در تابستان گرم و در زمستان بسیار سرد و خشک است. میانگین دمای هوا از -40 درجه در ماه ژانویه تا 40 درجه در اوت متغیر است.
 
آب و هوای شهر ساسکاتون کانادا
شهر ساسکتون کانادا
شهر ساسکتون کانادا