سازمان مهاجرتی شایا

​مجوزهای کار معاف از LMIA برای ​​​​​​​کارفرمایان کانادایی

شما به عنوان یک کارفرمای کانادایی ممکن است بتوانید یک نیروی کار خارجی موقت را بدون نیاز به دریافت تائیدیه ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) استخدام کنید، یا حتی اگر نیروی کار مورد نظرتان تحت یکی ازمعافیت های زیر قرار بگیرد، بدون اخذ مجوز کاراو را به کانادا بیاورید. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) دارای یک برنامه مجوز کار به نام برنامه تحرک بین المللی (IMP) است که برای ارتقاء منافع اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور وجود دارد. این مجوزهای کار از LMIA معاف هستند زیرا دولت تشخیص داده است که کارکردن نیروی کار خارجی برای کانادا "مزایای قابل توجهی" به همراه خواهد داشت، یا این معافیت تحت یک توافق متقابل بین کانادا و کشور کارگر خارجی قرار می گیرد. اگر وضعیت استخدام شما تحت یکی از کدهای معافیت LMIA  یا معافیت مجوز کار در اداره مهاجرت کانادا باشد، نیازی به انجام فرآیند LMIA نخواهید داشت. قبل از اینکه یک نیروی کار خارجی را تحت برنامه IMP استخدام کنید، باید هزینه انطباق کارفرما را بپردازید و پیشنهاد کار را از طریق پورتال کارفرمای IRCC ارسال کنید.
توجه داشته باشید که کارفرمایان کانادایی در استان کبک برای استخدام از طریق IMP نیازی به گواهی پذیرش کبک (CAQ) ندارند.


* در ادامه برخی از برنامه های مجوز کار معاف از LMIA و برنامه های معافیت از مجوز کار در کانادا آورده شده است، پس با ما همراه باشید.
سازمان مهاجرتی شایا
سازمان مهاجرتی شایا

مجوز های کار معاف از LMIA 1 : انتقال درون شرکتی (ICT)

 شرکت های چند ملیتی ممکن است بتوانند کارکنان کلیدی خود را از طریق انتقال درون شرکتی (ICT) به آفیس خود در کانادا بفرستند. این گزینه برای شرکت هایی در دسترس است که شرکت مادر، شرکت تابعه، شعبه یا مکان وابسته دارند که در کانادا در حال فعالیت میباشد. توجه داشته باشید که صرفا داشتن یک مکان فیزیکی کافی نیست. همچنین، شغل در کانادا ممکن است فقط برای مدیران اجرایی و مدیران ارشد، مدیران عملکردی یا کارمندی باشد که دارای دانش تخصصی برای ارائه خدمات، محصولات و فعالیت های شرکت میباشد. 2 : CUSMA 

شهروندان ایالات متحده و مکزیک می توانند مجوز کار کانادا را تحت توافقنامه کانادا-ایالات متحده-مکزیک (CUSMA) دریافت کنند. CUSMA که قبلاً به عنوان NAFTA شناخته می شد، به کانادا، ایالات متحده و مکزیک اجازه می دهد تا بدون نیاز به LMIA نیروی کار را بین خود مبادله کنند. 

در حال حاضر چهار دسته از کارهای موقت تحت پوشش CUSMA وجود دارد:

۱ :  CUSMA Professionals - کارگرانی که واجد شرایط کار در یکی از تقریباً 60 حرفه مورد نظر هستند و دارای شغل از پیش تعیین شده هستند.

۲ :  نقل و انتقالات درون شرکتی CUSMA – مدیران، مدیران اجرایی یا کارگران دارای دانش تخصصی که به کانادا منتقل می شوند تا در شعبه، شرکت تابعه یا وابسته کارفرمای آمریکایی یا مکزیکی خود کار کنند.

۳ :  CUSMA Traders – افرادی که برای انجام تجارت قابل توجه کالا یا خدمات به کانادا و ایالات متحده یا مکزیک می آیند. 

۴ : سرمایه گذاران CUSMA – سرمایه گذارانی که سرمایه گذاری قابل توجهی در یک کسب و کار جدید یا موجود کانادایی انجام داده اند و برای توسعه و هدایت کسب و کارخود به کانادا می آیند.3 : CETA 

قرارداد تجارت آزاد کانادا با اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن، توافقنامه جامع اقتصادی و تجاری (CETA) نامیده می شود.

 چهار گروه از افراد ممکن است از CETA بهره مند شوند: 

۱ : بازدیدکنندگان تجاری – این دسته شامل بازدیدکنندگان تجاری کوتاه مدت و بازدیدکنندگان تجاری است که برای اهداف سرمایه گذاری به کانادا می آیند. 

۲ : انتقال گیرندگان درون شرکتی - پرسنل ارشد و متخصصان ممکن است بدون LMIA به شعبه کانادا منتقل شوند. 

۳ : سرمایه گذاران – سرمایه گذاران اروپایی که سرمایه گذاری قابل توجهی در یک کسب و کار جدید یا موجود کانادایی انجام داده اند و برای توسعه و هدایت کسب و کار خود به کانادا می آیند.

۴ :  تامین کنندگان خدمات قراردادی و متخصصان مستقل - این دسته بندی CETA برای تامین کنندگان خدمات خاص و متخصصان مستقل است.


4 : TV and film
 تولیدات تلویزیونی و فیلم ها می توانند پرسنل ضروری را از طریق دسته بندی مجوز کار تولید تلویزیون و فیلم به کانادا بیاورند. شرکت‌های تولیدی خارجی و کانادایی می‌توانند از این دسته مجوز کار برای آوردن استعدادها به  کانادا استفاده کنند، در صورتی که بتوانند نشان دهند که انجام کار توسط یک تبعه خارجی برای تولید ضروری است.


5 : Business Visitors

بازدیدکنندگان تجاری می توانند برای انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی خود بدون نیاز به مجوز کار وارد کانادا شوند. این معافیت ممکن است برای افرادی اعمال شود که برای شرکت در یک کنفرانس، خرید کالاها یا خدمات کانادایی برای یک نهاد خارجی، آموزش کارمندان یا آموزش برای کارهایی که در خارج از کانادا انجام می شود، و غیره به کانادا می آیند. آنها همچنین می توانند خدمات پس از فروش یا اجاره را ارائه دهند.

 برخی از معیارهای کلی برای واجد شرایط بودن به عنوان بازدیدکننده تجاری عبارتند از : 

۱ : مدت اقامت در نظر گرفته شده در کانادا کمتر از شش ماه است.

۲ :  اتباع خارجی نباید قصد ورود به بازار کار کانادا را داشته باشند و محل اصلی درآمد یا منبع درآمد و سود آنها خارج از کانادا باید باشد.

۳ :   تبعه خارجی باید شرایط اولیه ورود به کانادا از جمله پاسپورت معتبر، پول کافی برای تامین هزینه کل اقامت و بازگشت به خانه را داشته باشد .

۴ : تبعه خارجی نباید سوء سابقه کیفری داشته باشد و همچنین باید از لحاظ پزشکی شرایط قابل قبول داشته باشد.

۵ :  بازدیدکنندگان تجاری ممکن است برای عبور از مرز به ویزای اقامت موقت (TRV) یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA) نیاز داشته باشند.


6 : After-sales or lease services
​​​​​​​

 اگر کارگری برای انجام تعمیرات و خدمات، نظارت بر نصاب ها، یا راه اندازی و تست تجهیزات تجاری یا صنعتی (از جمله نرم افزارهای کامپیوتری) به کانادا می آید، ممکن است به مجوز کار کانادایی نیاز نداشته باشد. افرادی که این نوع کار را انجام می دهند ممکن است بازدیدکنندگان تجاری در نظر گرفته شوند. این گزینه  شامل مشاغلی که دارای نصب دستی هستند مانند مشاغل ساختمانی ، برق‌کارها یا لوله‌سازها نمی‌شود. خدمات پس از فروش یا لیزینگ برای افرادی که برای تعمیر یا سرویس تجهیزات تخصصی خریداری شده یا اجاره شده در خارج از کانادا آمده اند نیز اعمال می شود، مشروط بر اینکه این خدمات به عنوان بخشی از قرارداد فروش اصلی یا تمدید شده، قرارداد اجاره یا اجاره، گارانتی یا قرارداد خدمات انجام شود. 
این شامل شرایطی است که در آن قرارداد فروش یا اجاره یا سفارش خرید برای ارتقای نرم‌افزاری است تا تجهیزاتی که قبلاً فروخته شده یا اجاره شده‌اند را به کار گیرد. همچنین، یک سرویس دهنده که برای نصب، پیکربندی یا آموزش نرم افزار ارتقا یافته به کانادا می آید، ممکن است به عنوان بازدیدکننده تجاری در نظر گرفته شود. کارهای ساختمانی و ساخت و ساز دستی مشمول این مقررات نمی شود.
سازمان مهاجرتی شایا, انتخابی شایسته برای مهاجرت شما
رزرو وقت مشاوره
فرم ارزیابی
سازمان مهاجرتی شایا, وکیل رسمی مهاجرت
برای مهاجرت به کانادا چقدر باید پول داشته باشیم
آیا سو پیشینه در گرفتن ویزای کانادا تاثیر دارد؟
مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس انتری