سازمان مهاجرتی شایا

ادمونتون
​​​​​​​

·         نام انگلیسی :Edmonton

·         جمعیت : نفر 1.461.000

·         استان :آلبرتا

·         مساحت :684 کیلومتر مربع

شهر ادمونتون کانادا
ادمونتون مرکز استان آلبرتا در کانادا و شمالی ترین شهر آمریکای شمالی است . ادمونتون یکی از بزرگترین شهرها از نظر وسعت در آمریکای شمالی است. این شهر با 684 کیلومترمربع مساحت کمی بزرگتر از کشور قبرس در مدیترانه است..گرچه این شهر مرکز استان است اما بعد از کلگری دومین شهر بزرگ در آلبرتا است.شهر ادمونتون  پنجمین کلانشهر کانادا نیز محسوب می‌شود.
 
رودخانه ساسکاچوان شمالی از میان شهر عبور می‌کند و به این ترتیب دره‌های بی‌شماری را پدید آورده است. ادمونتون طولانی‌ترین بخش پارک‌های شهری در آمریکای شمالی به نام «روبان سبز» را در خود جای داده است.
 
جمعیت ادمونتون در ابتدای سال ۲۰۲۱ یک میلیون و ۴۹۱ هزار نفر برآورد شده است . ۵۵٪ از جمعیت ادمونتون ریشه‌ی اروپایی دارند و بیشتر از کشورهای انگلستان، اسکاتلند، ایرلند، اوکراین، فرانسه و لهستان هستند. بقیه‌ی ساکنان نیز کانادایی، از شرق و جنوب شرقی آسیا، جنوب آسیا، آفریقا، آمریکای لاتین و کارائیب هستند. تقریباً 80 درصد ساکنان شهر انگلیسی زبان اصلی هستند و 91 درصد از مردم حداقل دانش مکالمه زبان انگلیسی را دارند.  سایر ساکنین به زبان‌های دیگر باهم ارتباط برقرار می‌کنند.
در ادمونتون از هر سه نفر یک شخص در خارج از کانادا به دنیا آمده است. در واقع تعداد زیادی از ساکنین  در ادمونتون از مهاجرین هستند. جمعیت ایرانیان ادمونتون در سال 2020 نزدیک به 6000 نفر بود.
ادمونتون شهری فرهنگی است و دارای چندین گالری، تئاتر، سالن موسیقی و کنسرت است. ادمونتون دارای بیش از 30 جشنواره سالانه است که مشهورترین آنها جشنواره های Folk، Fringe و جشنواره نمایش های خیابانی هستند. ادمونتون همچنین بزرگ ترین مرکز خرید آمریکای شمالی را دارد، بازار غرب ادمونتون؛ که وسعتش معادل 48 بلوک ساختمانی شهری است. West Edmonton Mall تا سال 2004 میلادی بزرگ ترین مرکز خرید دنیا محسوب می شد.
برگزاری جشن‌های متنوع، نمایش فیلم‌، علاقه به ادبیات و موسیقی، این شهر را به یک مکان جذاب برای مهاجرین تبدیل کرده است. 

 و اما زیبا ترین ویژگی این شهر : در شهر ادمونتون و حتی در کل آلبرتا هیچ موش صحرایی وجود ندارد.
 معرفی شهر ادمونتون کانادا
پرچم کانادا
تاریخچه  شهر ادمونتون کانادا
شهر ادمونتون کانادا در سال 1795 متولد شد. اجداد بخشی از ساکنان ادمونتون، تجار اروپایی هستند که در سال 1795 وارد این شهر شدند. در سال 1870 نیز تعدادی کشاورز از منطقه راستیک به ادمونتون مهاجرت کردند و در این شهر ساکن شدند. شهر ادمونتون در کانادا، نام خود را از شهری در شمال لندن گرفته است. ادمونتون در سال 1892، به‌عنوان یک شهرک در تقسیم‌بندی منطقه آلبرتا قرار می‌گرفت اما از سال 1904 به یکی از شهرهای ایالت آلبرتا تبدیل شد.
علی رغم اندازه کوچکش، ادمونتون در سال 1905 به عنوان پایتخت آلبرتا انتخاب شد. سال بعد دانشگاه آلبرتا تاسیس شد.
در اوایل قرن بیستم ادمونتون بسیار سریع رشد کرد. در سال 1906 این شهر کوچک فقط 14000 نفر جمعیت داشت اما جمعیتش تا سال 1939 به 90000 نفر افزایش یافت. در همین حال ساختمان قانونگذاری آلبرتا در سال 1912 ساخته شد. گالری هنر آلبرتا در سال 1924 تاسیس شد.
در سال 1947 مقدار زیادی نفت در نزدیکی ادمونتون کشف شد. در نتیجه شهر به سرعت رونق گرفت. در اواخر قرن 20، ادمونتو با سرعت خارق العاده‌ای به رشد خود ادامه داد. تا سال 1970 جمعیتش تقریباً به 430000 نفر رسیده بود. در سال‌های بعد، شهر با احداث ساختمان‌ها و مراکز تجاری و فرهنگی مختلف شکوفا شد.
 
صنعت نفت، توریست و کشاورزی سه بخش اصلی اقتصاد ادمونتون را تشکیل می‌دهد. ادمونتون مهمترین مرکز اقتصادی در شمال و مرکز آلبرتا و قطب صنعت نفت و گاز است. . ادمونتون از قدیم قطب صنایع پتروشیمی آلبرتا بوده و در دهه 1940 لقب "پایتخت نفت کانادا" را بدست آورد.
اکثر شرکت‌های فعال در صنعت نفت در ادمونتون، نمایندگی دارند و با فعالیت‌های گسترده خود توانسته‌اند نقش زیادی در شکوفایی اقتصادی ادمونتون ایفا کنند.
فعالیت این دسته از شرکت‌ها در ادمونتون، این شهر را به یکی از ثروتمندترین مناطق در کانادا تبدیل کرده است. همچنین استخراج گاز در سال‌های اخیر تا حد زیادی در رشد اقتصادی ادمونتون تأثیرگذار بوده است و زمینه را برای جذب مهندسین و متخصصین در این حوزه فراهم نموده است.
محصولات پتروشیمی و تولید گاز در این شهر، شهرت جهانی را برای آن به همراه داشته است. صنعت توریست و گردشگری نیز در ادمونتون یکی از بخش‌های مهم اقتصادی محسوب می‌شود.
زندگی در ادمونتون تقریبا مقرون به صرفه و کم هزینه است. مالیات کمتری در این شهر وجود دارد و حتی جالب است بدانید ادمونتون در آلبرتا، تنها استان بدون مالیات فروش استانی (PST) است همین باعث شده است که حتی افراد با حقوق های متوسط زندگی خوبی داشته باشند. همچنین در ادمونتون قیمت بنزین و گازوئیل بسیار کمتر از سایر شهرها است.​​​​​​​
اقتصاد شهر ادمونتون کانادا
پرچم کانادا
پرچم کانادا
شهر ادمونتون کانادا
شهر ادمونتون کانادا
سازمان مهاجرتی شایا, انتخابی شایسته برای مهاجرت شما
رزرو وقت مشاوره
فرم ارزیابی
سازمان مهاجرتی شایا
در شهر ادمونتون دانشگاه ها و موسسات معتبر اموزشی زیادی در حال فعالیت هستند هرساله هزاران دانشجوی بین‌المللی برای بهره‌بردن از فضاهای استاندارد آموزشی و موقعیت‌های مناسب شغلی پس از تحصیل، به شهر ادمونتون مهاجرت می‌کنند. در شهر ادمونتون دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی بزرگ و معتبری وجود دارد که در ادامه به معرفی برخی از آنها خواهیم پرداخت.

 
دانشگاه کنکوردیا (Concordia University)

 دانشگاه مک ایوان (MacEwan University)


 دانشگاه کینگز( The Kings University)

 کالج نورکوئست (NorQuest College)

 موسسه فناوری شمال آلبرتا (Northern Alberta Institute of Technology)

​​​​​​​
 دانشگاه آلبرتا (University of Alberta).
تحصیل در شهر ادمونتون کانادا
آب و هوای شهر ادمونتون کانادا
شهر ادمونتون کانادا در اقلیم مرطوب قاره‌ای قرار گرفته که تابستان‌های گرم و آفتابی و زمستان‌های سرد و خشک دارد. پس اگر قصد دارید در این شهر زندگی کنید، باید خودتان را برای مواجهه با زمستان‌هایی سرد و طولانی آماده کنید. تابستان‌های این شهر از ژوئن شروع می‌شود و تا اوایل سپتامبر ادامه دارد و زمستان از نوامبر تا مارس طول می‌کشد. بهار و پاییز هم در این شهر کوتاه هستند و آب‌وهوای متغیری دارند. در اولین روز تابستان، ادمونتون 17 ساعت و سه دقیقه از نور روز را در اختیار دارد. خورشید در 5:04 صبح طلوع کرده و در ساعت 10:07 عصر غروب می کند.
در زمستان شرایط به گونه دیگری است. خورشید در ساعت 8:49  صبح طلوع می کند و در ساعت 4:16 عصر غروب می کند و تنها 7 ساعت و 27 دقیقه نور روز را فراهم می کند.
بارش برف در ادمونتون حدود ۱۲۳.۵ سانتی‌متر و در مونترال ۲۰۹ سانتی‌متر در سال است. به‌طور‌کلی، می‌توان گفت که آب‌و‌هوای ادمونتون را نمی‌توان پیش‌بینی کرد.سردترین روزی که در ادمونتون ثبت شده است، مربوط به تاریخ 26 ژانویه 1972 میلادی است. دمای هوا در آن روز 48.3- درجه سانتیگراد بود و وزش باد خنک آن را به 61- درجه سانتیگراد کاهش می داد.​​​​​​​
شهر ادمونتون کانادا
شهر ادمونتون کانادا