سازمان مهاجرتی شایا

اقامت کانادا از طریق اسپانسرشیپ


به طور کلی اگر شما شهروند یا مقیم دائم کانادا باشید, 18 سال یا بالاتر سن داشته باشید و تمکن مالی لازم را دارا باشید, این امکان را دارید که با اسپانسر شدن شخص دیگری را به کانادا دعوت کنید. با دعوت شما اعضای خانواده تان میتوانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند و در این کشور به زندگی, کار و تحصیل بپردازند.برای مهاجرت به کانادا راه های زیادی وجود دارد و افراد با انگیزه های متفاوت از روش های مختلفی اقدام به مهاجرت می کنند. یکی از گزینه های مهاجرت به کانادا و رسیدن به اقامت دائم آن روش اسپانسرشیپ است.

با ما تا پایان این بخش همراه باشید تا شما را با جزئیات اسپانسرشیپ کانادا آشنا کنیم.

اسپانسرشیپ در لغت نامه مهاجرت به معنای حمایت شخصی شما از کسی است که نسبت خانوادگی نزدیکی با شما دارد .
شنیدن اصطلاح اسپانسرشیپ که تنها برای پرونده‌های ویزای خانوادگی یا پناهندگی مورد استفاده قرار می‌گیرد ممکن است برایتان یادآور اسپانسر مالی باشد, اما باید بدانید این نوع اسپانسر شدن کمی فراتر از یک تضمین مالی صرف, می باشد.

اسپانسر کیست ؟

به طور کلی اگر شما شهروند یا مقیم دائم کانادا باشید, 18 سال یا بالاتر سن داشته باشید و تمکن مالی لازم را دارا باشید, این امکان را دارید که با اسپانسر شدن شخص دیگری را به کانادا دعوت کنید. با دعوت شما اعضای خانواده تان میتوانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند و در این کشور به زندگی, کار و تحصیل بپردازند.
 
اسپانسر در لغت به معنای حامی می باشد, همانطور که از نامش بر می‌آید مقصود از اسپانسر شدن یعنی حمایت از شخص دیگری. در برنامه اسپانسرشیپ کانادا اسپانسر می تواند از شخصی که نسبت فامیلی نزدیکی با او دارد حمایت کند و موجبات ورود آن شخص به کانادا و دریافت اقامت دائمش را فراهم سازد.


اما پیش از هر چیز فرد اسپانسر خود باید واجد شرایطی باشد. این شرایط طبق قوانین اداره مهاجرت کانادا شامل موارد زیر می باشد:

1 : اسپانسر باید 18 سال یا بالاتر سن داشته باشد.

2: اسپانسر باید شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد.

3: اسپانسر باید تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های اولیه زندگی اسپانسر شونده نظیر خوراک, پوشاک, مسکن و بهداشت و سلامت وی را داشته باشد.

4: اسپانسر باید در کانادا سکونت داشته باشد و یا به دولت کانادا تعهد نماید در زمانیکه اسپانسر شونده به عنوان مقیم دائم به کانادا مهاجرت می کند در خاک این کشور سکونت خواهد داشت.

5: اسپانسر در گذشته مرتکب جرمی که در رابطه با خویشاوندان او باشد و یا جرائم جنسی نشده باشد.

6: اگر اسپانسر ساکن استان کبک هست باید کلیه شرایط مهاجرت خویشاوندی کبک را پیش از کسب تاییدیه اداره مهاجرت کانادا مبنی بر واجد شرایط اسپانسر شدن, داشته باشد.
 

انواع اسپانسرشیپ کانادا:

1: اسپانسر شیپ همسر یا شریک زندگی

2: اسپانسرشیپ والدین یا پدر یزرگ و مادربزرگ(و همچنین افرادی که این اشخاص سرپرستی آن ها را به عهده دارند)

3: اسپانسر شیپ فرزندان وابسته به شرطی که کمتر از 22 سال سن داشته باشند.

4: اسپانسرشیپ سایر خویشاوندان(برادر, خواهر, فرزندان برادر و خواهر که کمتر از 18 سال سن دارند و ازدواج نکرده‌اند و یتیم می باشند.)

ویزای اسپانسرشیپ کانادا

ویزای اسپانسر شیپ کانادا
اسپانسر شیپ همسر کانادا

همانطور که پیشتر اشاره کردیم برای مهاجرت به کانادا راه های مختلفی وجود دارد. یکی از روش های اخذ اقامت دائم کانادا که در سال های اخیر بسیار رواج پیدا کرده است ازدواج کردن یا اسپانسر شیپ همسر می باشد.


جذابیت  مهاجرت از طریق اسپانسر شیپ همسر آنقدر زیاد شده است که گاهی بعضی از افراد تن به ازدواج های صوری می دهند تا بتوانند اقامت دائم کانادا را با روشی راحت تر دریافت کنند. اما باید توجه داشت که اگر اداره مهاجرت به دلایلی به این نتیجه برسد که ازدواج صوری بوده است و تنها به قصد اخذ اقامت دائم کانادا ترتیب داده شده است, این کار جرم تلقی می شود و برای دو طرف پیگرد قانونی خواهد داشت. از همین روی اداره مهاجرت در موارد اسپانسر شیپ همسر تمهیدات خاصی از جمله بررسی دقیق مدارک ازدواج, مصاحبه با طرفین و حتی بازدید از محل زندگی آن ها را در دستور کار خود قرار داده است.


در روش مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ همسر به رسمیت شناخته شدن ازدواج یکی از شروط اصلی می باشد. رسمیت دادن به یک ازدواج از راه های مختلفی امکان پذیر است . در حالت عمومی وقتی یک زوج با هم ازدواج می کنند گواهی ازدواج دریافت می کنند. زمانیکه برای اسپانسرشیپ همسر اقدام می کنید سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا IRCC از شما می خواهد تایید کنید که ازدواج مورد نظر واقعی می باشد. از روش های اثبات زوجیت در کانادا می توان به داشتن فرزند مشترک یا زندگی کردن در کنار هم و یا حتی داشتن بودجه و پس انداز مشترک اشاره کرد.
 
به هر روی آنچه قابل توجه است بیان این نکته است که برای اسپانسر شیپ همسر نیز مانند سایر روش های مهاجرتی شرایط خاصی نیاز است که باید فراهم شود.

در روش اسپانسرشیپ همسر فرد اسپانسر علاوه بر داشتن شرایط کلی که در بالا به آنها اشاره کردیم باید:


 1: زمانیکه درخواست اسپانسر شیپ همسر را مطرح میکند همسر یا پارتنر دیگری نداشته باشد.

 2: طی ۳ سال گذشته اسپانسر شخص دیگری از طریق ازدواج نشده باشد.

 3: اسپانسر باید اثبات کند که همسر, پارتنر یا فرزندان وابسته‌اش از دولت درخواست کمک های اجتماعی   نخواهند کرد.

 4: اسپانسر باید اثبات کند که می تواند نیاز های اولیه همسر یا پارتنر و فرزندان وابسته‌شان را برای مدت حداقل   سه سال فراهم کند.

 5: اسپانسر مرتکب جرم های سنگین نشده باشد, سابقه زندانی شدن نداشته باشد, ورشکسته نشده باشد.

 6: اسپانسر, نامه اخراج از کانادا دریافت نکرده باشد.
 

 

 اقامت کانادا از طریق اسپانسرشیپ همسر

اقامت دائم کانادا از طریق اسپانسرشیپ همسر کانادا
دلایل اصلی رد شدن درخواست اسپانسرشیپ همسر چیست ؟
 
1: نبود شواهد کافی برای اثبات رابطه بین طرفین

2: کتمان برخی حقایق موجود هنگام درخواست

3: عدم تمکن مالی مناسب

4: داشتن مشکلات امنیتی عمومی

5: اشتباهات رایج در پر کردن فرم های اسپانسرشیپ به علت عدم آگاهی کافی در این زمینه.

6: واجد شرایط نبودن برای اسپانسرشیپ همسر

 
در پایان ذکر این نکته الزامی است که در صورتیکه فرد اسپانسر همسر خود می شود در واقع متعهد می شود که به مدت حداقل 3 سال هزینه‌های زندگی همسرش را بپردازد. این تعهد با طلاق طرفین از بین نخواهد رفت و اگر پس از طلاق فرد اسپانسر شده از دولت کانادا کمک مالی بگیرد اسپانسر کننده موظف به پرداخت پول به دولت می‌شود. همچنین اگر پس از اسپانسرشیپی طلاق صورت بگیرد فرد اسپانسر کننده تا ۳ سال حق اسپانسر شدن برای همسر جدید را ندارد
.
سازمان مهاجرتی شایا, انتخابی شایسته برای مهاجرت شما
رزرو وقت مشاوره
فرم ارزیابی
سازمان مهاجرتی شایا
اسپانسرشیپ فرزندکانادا

اگر فرزندان وابسته‌ی شما در خارج از کانادا واجد شرایط تعیین شده از سوی اداره مهاجرت کانادا باشند شما می‌توانید اسپانسر آن‌ها شوید .

فرزند شما یا فرزند همسرتان تنها در صورتی یک فرزند وابسته تلقی می‌شود که در روز دریافت درخواست شما توسط اداره مهاجرت شرایط زیر را دارا باشد :

1: زیر 2۲ سال سن داشته باشد.

2: فاقد همسر باشد.

*فرزندانی که 2۲ سال یا بیشتر سن دارند تنها در صورتیکه به خاطر شرایط روحی و یا جسمی خاص امکان تامین مالی خود را نداشته باشند و 
همچنان تحت پشتیبانی مالی والدین خود باشند فرزند وابسته محسوب می‌شوند.​​​​​​​

تمامی شرایط ذکر شده به جز سن باید تا اتمام بررسی درخواست شما برقرار باشند.

در اسپانسرشیپ فرزندان اسپانسردر صورت واجد شرایط بودن می تواند سرپرستی کودکی را از خارج از کانادا نیز به عهده بگیرد.
 
شرایط موزد نیاز برای اسپانسر شیپ فرزند کانادا عبارتند از:
 
1: اسپانسر بالای 18 سال سن داشته باشد.

2: اسپانسر مقیم دائم یا شهروند کانادا باشد.

3: اسپانسر متعهد شود که به مدت ۱۰ سال و یا تا زمانی که فرزندان به سن ۲۵ سالگی برسند آنها را ساپورت مالی خواهد کرد.

4: اسپانسرشونده باید فرزند یا نوه فرد اسپانسر باشد.

5: اگر اسپانسر کننده ساکن ایالت کبک است باید مطابق با قوانین کبک تعهد دیگری نیز در این خصوص بدهد.

 اقامت کانادا از طریق اسپانسرشیپ فرزندان

اقامت دائم کانادا با اسپانسرشیپ فرزند
اسپانسرشیپ والدین کانادا

اسپانسرشیپ والدین, مادربزرگ و پدربزرگ که به اختصار PGP نامیده می شود در واقع روشی است که دولت کانادا با توجه به سیاست های مهاجرتی خود مبنی بر گردآوری افراد خانواده دور هم و تحکیم بنیان خانواده ارائه داده است تا افرادی که واجد شرایط هستند بتوانند در صورت تمایل والدین یا پدربزرگ و مادر بزرگ خود, آن ها را به کانادا بیاورند.
افرادی که با این روش به کانادا می آیند مقیم دائم کانادا محسوب می شوند و می توانند بعد از طی مدت قانونی تقاضای سیتیزنی بدهند.

هر ساله اداره مهاجرت شهروندی و پناهندگی کانادا در مدتی محدود عموما بین 13 اکتبر تا 3 نوامبر درخواست های افراد برای اسپانسرشیپ والدین را می پذیرد. متقاضیان باید واجد شرایط لازم که پیشتر در همین بخش به آن اشاره کردیم باشند.

اسپانسرها همچنین باید ثابت کنند که از درآمد کافی برای ساپورت خود و تمام اعضای خانواده‌ای که مسئولیت مالیشان را به عهده دارند برخوردار می باشند.

افرادی که ممکن است مسئولیت مالی آن ها به عهده اسپانسر کننده باشد شامل نفرات زیر می باشد:

1: خود فرد اسپانسر کننده

2: همسر اسپانسر کننده

3: فرزندان وابسته شان

4: فرزندان وابسته همسر

5: هر فرد دیگری که اسپانسر ممکن است در گذشته اسپانسر وی شده باشد و هنوز مسئولیت حمایت مالیش به عهده وی باشد.

6: والدین و پدربزرگ و مادر بزرگ هایی که متقاضی قصد دارد اسپانسرشان شود همراه با وابسته هایشان شامل همسر و فرزندان وابسته.

7: هر فرزند وابسته ای که همراه با والدین و پدربزرگ و مادر بزرگ خود به کانادا نخواهد آمد.

8: همسر پدر/ همسر مادر حتی اگر به کانادا نیایند.
 

 اقامت کانادا از طریق اسپانسرشیپ والدین

اقامت دائم والدین از طریق اسپانسرشیپ
اسپانسر می تواند از خواهر, برادر, خواهرزاده, برادر زاده و حتی نوه های یتیم خود نیز حمایت کند اما به شرطی که :

1: با اسپانسر شونده نسبت خونی داشته باشد یا قیم قانونی آن ها باشد.
2: پدر و مادر آن ها در قید حیات نباشند.
3: سنشان کمتر از 18 سال باشد.
4: مجرد باشند و در رابطه‌ای نباشند.
 
در صورتیکه والدین آن ها در قید حیات بوده و آن ها توسط والدین خود محدود شده باشند و یا فرد دیگری به جز والدین خونی آن ها قیم آن‌ها شده باشد و یا والدینشان در زندان باشند اسپانسر نمیتواند از این افراد حمایت کند.
به طور معمول پروسه اسپانسرشیپ حدود 1 سال زمان می‌برد که در مواردی به دلایل مختلف اعم از درخواست مصاحبه یا ارائه مدارک تکمیلی ممکن است این زمان بیشتر هم به طول بیانجامد.
 
توجه داشته باشد که بیشتر پرونده های اسپانسر شیپ به دلیل عدم آشنایی کافی با قوانین مهاجرتی کانادا و صرف تکیه بر اطلاعات ناقص و بعضا اشتباه موجود در اینترنت از مسیر درست خود خارج شده و شانس شما برای اخذ اقامت دائم کانادا از این روش از دست خواهد رفت. لذا توصیه اکید ما به شما این است که با مراجعه به یک مشاور حقوقی زبده در امر مهاجرت گام های خود را در این مسیر نه چندان هموار محکم و با اطمینان بردارید
.

اسپانسرشیپ کانادا چیست ؟
مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرتبه کانادا با گرفتن جاب آفر و ویزای کاری کانادا
معرفی کانادا