سازمان مهاجرتی شایا

استان منیتوبا در مرکز طولی خاک کانادا واقع شده است. منیتوبا از شرق با استان انتاریو و از غرب با ساسکچوان همسایه می باشد. در شمال شرقی نیز این استان به خلیج هادسون متصل می شود. مرزهای نوناووت و دریای قطبی در شمال آن قرار دارند و درجنوب با ایالتهای آمریکا مانند داکوتای شمالی و مینه سوتا هم مرز است.  استان منیتوبا با وسعتی درحدود 649.950 کیلومتر مربع چشم انداز گسترده ای را پوشش می‌دهد که از خط ساحلی اقیانوس شمالی تا مرز جنوبی ایالات متحده امتداد دارد.

بندر چرچیل تنها بندر بزرگ با عمق زیاد در منیتوبا است که راهی نزدیک برای مقاصد دریایی آسیا و آمریکا است. دریاچه وینیپگ در این استان نیز دهمین دریاچه بزرگ آب زلال در دنیا است. خلیج Hudson Bay دومین خلیج بزرگ دنیا هم در استان منیتوبا واقع شده است. استان منیتوبا دارای ساحل آب شور و بیش از 110هزار دریاچه به مساحت 15.6 درصد ازسطح کل منیتوبا است. سه دریاچه بزرگ و معروف این استان عبارتند از:   Lake Manitoba  که سیزدهمین دریاچه بزرگ کانادا و 33ومین در دنیا است.  Lake Winnipeg بزرگترین دریاچه کانادامیباشد ،که در 55کیلومتری شمال وینیپگ است. ناگفته نماند که بعضی از جنگل‌های قسمت شرقی این دریاچه از سوی یونسکو منتخب شده‌اند.

وینیپگ مرکز استان منیتوبا بوده و حدود نیمی از جمعیت این استان در این شهر ساکن هستند. این شهر بسیار نزدیک به منطقه آمریکای شمالی قرار دارد و هشتمین شهر بزرگ کانادا به شمار می رود. ادارات دولتی و مراکز تجاری بزرگ استان اغلب در وینپینگ واقع شده اند و همین امر در کنار داشتن مراکز آموزش عالی باعث تبدیل شدن آن به محل اصلی توسعه و تحقیق  شده است که خود عامل اصلی جذب شرکت های بزرگ به این شهر و در نتیجه رشد و توسعه بیشتر آن شده است. وینیپگ که امروزه به کلان شهری امروزی ومدرن تبدیل شده است دارای طبیعتی چشمگیر و دیدنی می‌باشد, زمانی که به سمت شمال وینپینگ حرکت کنید غلات, گل‌های آفتابگردان و گلهای وحشی را پشت سر می‌گذارید تا به قطب شمال برسید.
شهر چرچیل به دلیل وجود حیات وحش بی نظیرش در منطقه قطب شمالی یکی دیگر از جاذبه‌های اصلی این ایالت می باشد .این شهر پایتخت جهانی نهنگ بلوگا و خرس‌های قطبی است که همه ساله گردشگران زیادی را به این استان سرازیر می کند.
استان منیتوبا با داشتن 1.2 میلیون جمعیت پنجمین استان پرجمعیت کانادا به شمار می رود، اما به دلیل کاهش جمعیت در سالهای اخیر، به دنبال جذب مهاجر می باشد.امروزه به دلیل مهاجرت زیاد به این استان, فرهنگ آن به فرهنگی کاملا چند ملیتی تبدیل شده است. بر اساس این چند فرهنگی بودن فستیوال های سنتی و بومی متنوعی هر ساله در این استان برگزار می شود. بیش از 100 زبان متنوع در این استان به طور رایج تکلم می‌شود که با توجه به سبک زندگی در کانادا هویت آنها حفظ می‌شود. اما زبان رسمی و اداری منیتوبا انگلیسی و فرانسوی است, بیش از 80% مردم منیتوبا تنها به زبان انگلیسی و 3% آنها تنها به زبان فرانسوی صحبت می کنند و 15% آن ها نیز دو زبانه می باشند و مابقی به زبان های دیگر صحبت میکنند.

مذهب بیشتر مردم منیتوبا مسیحی و کاتولیک می باشند و بعد از مسیحیت، یهودیت در جایگاه دوم قرار گرفته است.
​​​​​​​
 در منیتوبا می‌توان به حضور بزرگترین اقوام مهاجر مانند بریتانیایی‌ها, ایرلندی‌ها, اوکراینی‌ها, آلمانها, هلندی‌ها و لهستانی‌ها اشاره کرد. همچنین 15 درصد جمعیت منیتوبا را اقوام Metis تشکیل می‌دهند.


 معرفی استان  منیتوبا کانادا
پرچم استان منیتوبا کانادا
پرچم استان منیتوبا کانادا
اقتصاد و اشتغال  در استان منیتوبا کانادا

اقتصاد منیتوبا, اقتصادی  پایدار و قوی می باشد که بیشتر متکی بر منابع طبیعی استان از جمله صنایع نفت و گاز, معادن،کشاورزی و صنایع غذایی است. کشاورزی در جنوب منیتوبا بسیار پر رونق است .تقریبا 12 درصد از زمینهای کشاورزی کانادا در این استان قرار دارد و بیشتر این منابع در جنوب منیتوبا هستند. منیتوبا بزرگترین تولید کننده تخم آفتابگردان و لوبیاست و همچنین یکی از تولید کنندگان مهم در زمینه سیب زمینی می باشد. مرکز Portage La Prairie بیشترین تولید سیب زمینی را برعهده دارد. یعنی بیشتر سیب زمینی سرخ کرده مک دونالد از این منطقه تامین می شود.
طبیعت چرچیل نیز جزء مشهورترین نقاط توریستی این استان محسوب می شود که سالانه درآمد قابل توجهی را از طریق جذب توریسم به چرخه اقتصاد منیتوبا تزریق می کند.

در سال 2008 تولید ناخالص ملی این استان 50.834 میلیارد دلار بوده است که 2.5 درصد رشد را نشان داده است. در سال 2009 نرخ بیکاری در این استان 5.8 درصد بوده است.

بیشترین واحد استخدام کننده در منیتوبا , دولت آن می باشد که در بخش دانشگاه، بیمارستان و سازمان های دولتی فعال‌اند. در بخش توریست نیز شرکت Churchills Arctic  بسیار فعال است.
 
سرانه درآمد هر فرد حدود 52 هزار دلار کانادا در سال است که نزدیک به میانگین کشور می باشد. از مزایای استان منیتوبا می‌توان پایین بودن هزینه‌های زندگی را نام برد. مانند هزینه مسکن, انرژی, بیمه و هزینه‌های دانشگاه. مالیات بر درآمد در این استان نیز از میانگین کشور کانادا پایین تر می باشد. یکی دیگر از مزایای این استان هزینه پایین مسکن است. هزینه‌ی خرید ملک در بازار مسکن این استان بسیار رقابتی است و هزینه ای کمتر از 122000 دلار را شامل می‌شود. به دلیل وسعت شهری منیتوبا نیاز نیست جهت یافتن مکان مناسب برای زندگی نقاط خارج از شهر را مورد بررسی قرار داد. در این استان متوسط مسافتی که فرد از منزل تا محل کار طی می‌کند حدودا 6 کیلومتر است که این مسافت کمترین میزان ممکن در کانادا محسوب می‌شود. و این یعنی صرفه جویی در زمان و اختصاص زمان بیشتر به خانواده!
اقتصاد استان منیتوبا کانادا
پرچم کانادا
پرچم کانادا
سازمان مهاجرتی شایا, انتخابی شایسته برای مهاجرت شما
رزرو وقت مشاوره
فرم ارزیابی
سازمان مهاجرتی شایا
تحصیل در استان منیتوبا کانادا

در استان منیتوبا سیستم آموزشی دولتی, همگانی می‌باشد که هزینه‌ی آن توسط دولت تاًمین می‌شود. این سیستم همگانی عموماً به دو سطح ابتدایی و متوسطه تقسیم می‌شود. نخستین مقطع آموزشی ابتدایی است که یک دوره‌ی چهارساله است و سنین بین ۶ تا ۱۰ سال را شامل می‌شود. مقطع آموزشی بعدی در استان منیتوبا راهنمایی می‌باشد که این دوره سنین ۱۰ تا ۱۴ سال را شامل می‌شود. آخرین مقطع تحصیلی دوره متوسطه پیش دانشگاهی است که چهار سال به طول می‌انجامد و سنین بین ۱۴ تا ۱۸ سال را در برمی‌گیرد.

ثبت نام بچه‌های زیر ۱۶ سال در مدرسه در این استان اجباری می باشد. تحصیل معمولاً از سن چهار یا پنج‌سالگی آغاز می‌شود. بیشتر بچه‌ها تا زمان اتمام دبیرستان که معمولاً در ۱۸ سالگی است، در مدرسه می‌مانند.
اولین مدرسه در سال ۱۸۱۸ درشهر وینیپگ افتتاح شد. در حال حاضربیش از ۶۵ مدرسه دولتی و ۴۴ مدرسه غیر دولتی  در سطح استان وجود دارد. منیتوبا همچنین دارای ۳۸ کتابخانه عمومی است که ۱۲ واحد آنها کتاب های فرانسوی و ۸ واحد آنها فرانسه و انگلیسی را دارند. اولین کتابخانه نیز در ۱۸۴۸ افتتاح شد.

تنها بخشی از آموزش‌های پس از دوره‌ی متوسطه نظیر کالج یا دانشگاه، از طریق دولت, تأمین مالی می‌شود که این به معنای لزوم پرداخت شهریه برای دانشجویان برای این دوره هاست. با این وجود با در نظر گرفتن این موضوع که دانشگاه‌های منیتوبا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند همچنان هزینه‌های تحصیل در این استان بسیار مناسب و به صرفه می باشد. همچنین مادامی که افراد دانشجو هستند به آنها بیمه درمانی رایگان تعلق می‌گیرد.

۵ دانشگاه بزرگ و معروف در این استان وجود دارد:


Universite de Saint-Boniface :   3 
Canadian Mennonite University :   4
Brandon University :   5که دانشگاه منیتوبا در زمره‌ی ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد و در زمینه‌های تحقیقاتی شهرت جهانی دارد.
 
 

تحصیل در استان منیتوبا کانادا
آب و هوای استان منیتوبا کانادا

استان منیتوبا دارای آب و هوای قاره‌ای شدید است و معمولا درجه هوا و درصد بارش از جنوب به شمال آن کاهش و از شرق به غرب افزایش می یابد. به علت ارتفاع کم زمین و سطوح وسیع و دوری از آب اقیانوس‌ها در ژانویه و فوریه سرمای زیادی وجود دارد. در طول این ماه ها به دلیل قرار گرفتن در معرض توده های هوای سرد قطبی که از شمال غربی می آیند سرمای سختی احساس می شود. پس باید از طریق خرید لباس‌های زمستانی گرم مثل پلیور, ژاکت‌های زمستانی, پوتین, کلاه, شال و دستکش از آمادگی‌تان برای مواجهه با سرما اطمینان حاصل کنید. وینیپیگ مرکز این استان به داشتن  سرمای شدید در زمستان معروف است, هرچند دارای تابستانهای گرم و ملایم میباشد.
در تابستان اما هوای گرم خلیج مکزیک بعد از عبور از آمریکا وارد منیتوبا می شود که تابستانی ملایم را به همراه می آورد و همین امر موجب شده است تا بسیاری از برنامه های مفرح و فستیوال ها در این منطقه برگزار شود. طبق گزارش محیط زیست کانادا, منیتوبا رتبه اول در داشتن صاف ترین آسمان در طول سال را به خود اختصاص داده است و دومین رتبه برای داشتن صاف ترین آسمان در تابستان و آفتابی ترین استان در فصل های زمستان و بهار می باشد.
 
آب و هوای استان منیتوبا کانادا
خدمات درمانی در استان منیتوبا کانادا

اشخاصی که به عنوان مقیم دائم کانادا وارد خاک کشور کانادا می شوند، به محض ورود به استان منیتوبا می توانند از بیمه درمانی خود استفاده نمایند. بیمه سلامت هزینه‌های پزشکی مورد نیاز فرد و سایر اعضای خانواده وی را پرداخت می‌کند. ولی در ابتدا باید برای خدمات درمانی منیتوبا ثبت‌نام کنند تا بتوانند کارت سلامت منیتوبا را دریافت نمایند. اگر افراد پیش از دریافت کارت خود، به خدمات درمانی نیاز پیدا کنند، باید مدرکی در ارتباط با وضعیت اقامت دائمی خود ارائه دهند.
اگر شما دانشجوی بین المللی محسوب شده و در یک موسسه تحصیلی معتبر ثبت نام کرده باشید و ویزای تحصیلی حداقل ۶ ماهه از طرف اداره مهاجرت کانادا به شما اعطاء شده باشد شرایط دریافت خدمات سلامت را خواهید داشت
.
بهداشت و درمان در استان منیتوبا کانادا

استان منیتوبا با داشتن 1.2 میلیون جمعیت پنجمین استان پرجمعیت کانادا به شمار می رود، اما به دلیل کاهش جمعیت در سالهای اخیر، به دنبال جذب مهاجر می باشد.امروزه به دلیل مهاجرت زیاد به این استان, فرهنگ آن به فرهنگی کاملا چند ملیتی تبدیل شده است.


اگر صرفاً  قصد بازدید از استان مانیتوبا را با تاریخ غنی فرهنگی و طبیعت بی نظیرش دارید، یا تنها برای کار موقت قصد سفر به مانیتوبا را کرده اید و یا از طریق یکی از گزینه های موجود، از جمله برنامه نامزدی استانی مانیتوبا قصد مهاجرت به این استان را دارید ، در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

برنامه نامزدی استانی منیتوبا (MPNP) با هدف رشد بازار کار و کمک به اقتصاد استان  به دنبال جذب فارغ التحصیلان جدید، نیروی کار ماهر، کارآفرینان و خانواده های آنها به عنوان مقیم دائم است.
 
برنامه نامزد استانی مانیتوبا (MPNP) اولین برنامه نامزدهای استانی در کانادا بود. این برنامه در سال 1998 به یک برنامه مهاجرت دائمی تبدیل شد. این برنامه برای کمک به رشد اقتصاد استان از طریق مهاجرت، بر اساس نیازهای اقتصادی و بازار کار استان راه اندازی شد. در سال اول، برنامه مهاجرتی استان مانیتوبا از 418 مهاجر جدید استقبال کرد. امروزه این استان بیش از 40 هزار مهاجر جدید را از طریق این برنامه در سال معرفی می‌کند.


در ادامه این مقاله به معرفی برنامه های مهاجرت استانی منیتوبا که در حال حاضر فعال هستند پرداخته ایم.


(Skilled Workers Stream) برنامه مهاجرت نیروی متخصص 

جریان نیروی ماهر مانیتوبا از طریق سیستم  ابراز علاقه مندی EOI مدیریت می شود و و در آن داوطلبین واجد شرایط به مجموعه ای از سؤالات آنلاین پاسخ می دهند که به سبب آن رزومه ای از سوابق کاری، تحصیلی و ... متقاضی تشکیل می شود. متقاضیان بر حسب فاکتورهای مختلف رتبه بندی می شوند و در نهایت برنامه استانی مانیتوبا برای  متقاضیانی که موفق شده اند نمره بالایی کسب کنند دعوت نامه ای برای اقامت دائم کانادا صادر می کند. سسیتم EOI هیچ گونه محدویتی از نظر مدت زمان شروع و پایان یا تکمیل ظرفیت نخواهد داشت.


۱ : نیروهای متخصص در مانیتوبا  Skilled Worker in Manitoba 

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص در منیتوبا یک فرآیند سه مرحله ای است: 
 ۱ :  ارسال فرم ابراز علاقه مندی EOI
۲ :  دعوتنامه استانی برای متقاضیان واجد شرایط با بالاترین امتیاز صادر میشود و از آنها  درخواست میشود که  MPNP را ارسال کنند .
۳ :  پس از ارزیابی کامل، MPNP متقاضیان موفق را جهت دریافت اقامت دائم کانادا به دولت کانادا معرفی میکند.


۲ : نیروی متخصص در خارج از کشور Skilled Worker Overseas Stream

 Skilled Workers Overseas متقاضیانی را معرفی می کند که به نحوی با استان در تعامل هستند، مثلا از طریق، حمایت اعضای خانواده یا دوستان؛ از طریق تحصیلات قبلی یا سابقه کار در استان؛ یا از طریق داشتن یک دعوتنامه استانی .

مهاجرت به کانادا از طریق استریم نیروی متخصص در خارج یک فرآیند سه مرحله ای است: 
۱ :ارسال فرم ابراز علاقه مندی EOI
۲ : دعوتنامه استانی برای متقاضیان واجد شرایط با بالاترین امتیاز صادر میشود و از آنها  درخواست میشود که  MPNP را ارسال کنند .
۳ :  پس از ارزیابی کامل، MPNP متقاضیان موفق را جهت دریافت اقامت دائم کانادا به دولت کانادا معرفی میکند.برنامه آموزش بین المللی International Education Stream 

از طریق برنامه آموزش بین المللی (IES) ، فارغ التحصیلان خارجی که در منیتوبا تحصیل کرده اند و نیازهای استان را در حوزه صنعت برآورده می کنند، می توانند موفق به دریافت اقامت دائم کانادا شوند.

 این برنامه دارای سه شاخه زیر است:

1. Career Employment Pathway

مسیر اشتغال شغلی، راه های سریع تری را برای دانشجویانی که پس از دوره متوسطه در منیتوبا فارغ التحصیل شده اند  و متناسب با رشته خود در یکی از مشاغل پرتقاضا در منیتوبا یک شغل تمام وقت پیدا میکنند، جهت دریافت نامزدی استانی منیتوبا فراهم میکند.

 اگر شرایط زیر را داشته باشید، بلافاصله پس از فارغ التحصیلی و دریافت پیشنهاد شغلی، واجد شرایط درخواست برای MPNP خواهید بود..

۱ : در 3 سال گذشته از یک موسسه تعیین شده پس از دوره متوسطه در مانیتوبا فارغ التحصیل شده باشید (حداقل یک سال، دو ترم، دوره تمام وقت).
۲ : حداقل نمره زبان معادل CLB7 داشته باشید.
۳ : یک پیشنهاد شغلی تمام وقت از یک کارفرمای واجد شرایط  درمنیتوبا داشته باشید، با حداقل قرارداد 1 ساله در فهرست مشاغل مورد تقاضا منتشر شده در مانیتوبا که با برنامه تحصیلی تکمیل شده شما در مانیتوبا مطابقت دارد.
۴ : ارائه تمکن مالی معادل حداقل درآمد شش ماهه . (یا شما باید در یک موقعیت تمام وقت و طولانی مدت در منیتوبا استخدام شوید)
۵ : شما باید در زمان درخواست در منیتوبا اقامت داشته باشید همچنین باید قصد ادامه اقامت در مانیتوبا را پس از دریافت نامزدی استانی نشان دهید

2. Graduate Internship Pathway

مسیر کارآموزی فارغ التحصیلان، راه های سریع تری را برای دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل شده در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا فراهم میکند تا از طریق دوره های کارآموزی که به نوآوری درصنعت در مانیتوبا کمک می کند، بتوانند نامزدی استانی دریافت کنند. 

فارغ التحصیلانی که دوره کارآموزی Accelerate یا Elevate را با Mitacs در مانیتوبا انجام می دهند، می توانند بلافاصله پس از فارغ التحصیلی برای برنامه نامزدی استانی منیتوباMPNP درخواست دهند، خواه پیشنهاد شغلی داشته باشند یا نداشته باشند.

شرایط مورد نیاز برای این برنامه مهاجرتی عبارتند از :

۱ : در 3 سال گذشته یک دوره کارشناسی ارشد یا دکترا را در منیتوبا به پایان رسانده باشید.
۲ : نمره زبان برابر با CLB7 یا بالاتر داشته باشید.
۳ : دوره کارآموزی Mitacs Elevate یا Accelerate (از جمله Accelerate Entrepreneur) را در یک شرکت صنعتی و تحقیقاتی واجد شرایط در مانیتوبا گذرانده باشید.
۴ : در زمان درخواست نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی ندارید.
۵ : ارائه تمکن مالی معادل حداقل درآمد شش ماهه . (یا شما باید در یک موقعیت تمام وقت و طولانی مدت در منیتوبا استخدام شوید)
۶: شما باید در زمان درخواست در منیتوبا اقامت داشته باشید همچنین باید قصد ادامه اقامت در مانیتوبا را پس از دریافت نامزدی استانی نشان دهید.


3. International Student Entrepreneur Pilot

برنامه آزمایشی دانشجوییان بین‌المللی کارآفرین به ۲۰ دانشجوی بین‌المللی (در هر سال تقویمی) که در منیتوبا فارغ‌التحصیل شده‌اند، فرصتی برای کارآفرینی به جای اشتغال فراهم می‌کند. هنگامی که متقاضی شرایط توافقنامه عملکرد تجاری خود را برآورده می کند، برای اخذ اقامت دائم نامزد می شود. 
Business Investor Stream
استریم سرمایه گذار تجاری

استریم BIS به استان منیتوبا اجازه می‌دهد تا سرمایه‌گذاران و کارآفرینان تجاری واجد شرایط را از سراسر جهان که قصد و توانایی شروع یا خرید کسب‌وکار در مانیتوبا را دارند، جذب و معرفی کند. متقاضیان دیگر نیازی به ارائه سپرده 100000 دلاری به دولت منیتوبا نخواهند داشت.

 این استریم دارای دو زیر شاخه زیر میباشد :  

۱ : مسیر کارآفرینی برای متقاضیانی که به دنبال راه اندازی کسب و کار در مانیتوبا هستند.
​​​​​​​
از جمله شرایط مورد نیاز برای اقدام کردن از این مسیر میتوان به داشتن حداقل سه سال سابقه کار تمام وقت در پنج سال گذشته یا به عنوان یک صاحب کسب و کار فعال یا کار در نقش مدیریت ارشد یک تجارت موفق، داشتن حداقل مدرک تحصیلی معادل دیپلم دبیرستان کانادا، حداقل نمره زبان معادل CLB5 اشاره کرد.
شایان ذکر است که  به صاحبان مشاغل در مقایسه با مدیران ارشد امتیاز بیشتری داده می شود. صاحبان مشاغل باید حداقل 33 1/3٪ مالکیت داشته باشند تا واجد شرایط دریافت امتیاز باشند. 

حداقل سرمایه گذاری برای اقدام از این مسیر مهاجرتی  250000 دلار کانادا برای مشاغل واقع در منطقه شهری وینیپگ است. اگر کسب و کاری خارج از منطقه شهری وینیپگ واقع شده باشد، حداقل سرمایه گذاری 150000 دلار است. سرمایه گذاری تجاری باید در یک تجارت واجد شرایط که توسط برنامه نامزدی استانی منیتوبا MPNP تعریف شده است، انجام شود. کسب و کار پیشنهادی باید حداقل یک شغل برای یک شهروند کانادایی یا یک مقیم دائم در منیتوبا ایجاد یا حفظ کند (به استثنای صاحبان کسب و کار و/یا بستگان نزدیک آنها).

*حداقل میزان دارایی که باید بتوانید ابراز کنید  به ارزش 500000 دلار کانادا میباشد. دارایی شما توسط یک شخص ثالث مورد تأیید MPNP ارزیابی خواهد شد. یک گزارش تأیید همراه با درخواست شما، باید ظرف 120 روز پس از دریافت نامه پذیرش، به MPNP ارسال شود


 ۲ : مسیر سرمایه گذاری در  مزرعه برای کسانی که قصد ایجاد و راه اندازی یک مزرعه درمناطق روستایی مانیتوبا را دارند.

سرمایه گذار کشاورزی در منیتوبا باید شرایط زیر را داشته باشند :

۱ : حداقل به مدت 3 سال صاحب زمین کشاورزی باشند و در آنجا مشغول به کار باشند.(ارائه مدارک برای اثبات این شرط الزامی است.)
۲ : در زمان دعوت به مصاحبه باید بتوانید به زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت کنید.
۳ : سرمایه گذاری حداقل به ارزش 300000 دلار
۴ : طرح توجیهی کشاورزی مورد نیاز است.
۵ : شما باید یک سفر تحقیقاتی برای کسب و کار خود به منیتوبا داشته باشید.
۶ : شما باید مهارت های عملی کشاورزی، دانش فنی و تجربه در شیوه های کشاورزی مبتنی بر فن آوری خود را برای انتقال به استان منیتوبا نشان دهید.
۷ : داشتن دارایی حداقل به ارزش 500000 دلار. دارایی شما توسط یک شخص ثالث مورد تأیید MPNP ارزیابی خواهد شد. یک گزارش تأیید همراه با درخواست شما، باید ظرف 120 روز پس از دریافت نامه پذیرش، به MPNP ارسال شوداظهار علاقمندی یا EOI

رتبه بندی EOI برای برنامه‌های نیروی کار متخصص در مانیتوبا، نیروی کار خارجی و استریم های تحصیل بین‌المللی لازم است. 

EOI چیست؟
​​​​​​​

EOI اپلیکیشن نیست بلکه یک پروفایل آنلاین است. پروفایل شما وارد لیست (pool) متقاضیان واجد شرایط می‌شود و به مدت یک سال اعتبار دارد. بر اساس پاسخهایی که به پرسش‌ها می‌دهید، امتیاز دریافت می‌کنید. برنامه استانی منبتویا از متقاضیانی که بیشترین امتیاز را داشته باشند دعوت می‌کند تا اپلیکیشن کامل خود را به برنامه استانی منبتویا ارائه دهند.
 معرفی برنامه های مهاجرت استانی منیتوبا