انتاریو دومین استان کانادا با بیشترین مساحت خشکی است که وسعت آن از ترکیب دو کشور فرانسه و اسپانیا هم بزرگتر است .
این استان با مساحت 1076315 کیلومتر مربع بالغ بر 14 میلیون نفر جمعیت , یعنی چیزی حدود 40 درصد از جمعیت کل کانادا را در خود جای داده است در حالیکه قریب به 94 درصد این جمعیت در قسمت جنوبی استان مشهور به انتاریوی جنوبی متمرکز میباشد.
استان انتاریو که نامش را از دریاچه‌ای به همین نام به معنی دریاچه بزرگ گرفته است در شرق کانادا و مابین استان های کبک و منیتوبا قرار دارد. انتاریو از شمال به خلیج هادسون Hudson bay و جیمز james bay منتهی می‌شود و از جنوب با نزدیک به 2700 کیلومتر مرز مشترک با ایالت های مینه سوتا, میشیگان, اوهایو, پنسیلوانیا و نیویورک آمریکا همسایه می باشد.
مرکز استان انتاریو, شهر تورنتو میباشد که بزرگترین شهر کانادا و همچنین چهارمین شهر پر جمعیت در آمریکای شمالی است و گاهی از آن به عنوان نیویورک کانادا نام برده می شود. تورنتو یک شهر جهانی و مرکز تجارت, کسب و کار, امور مالی, معاملات بورس و فرهنگ و هنر می‌باشد که از لحاظ تنوع فرهنگی توانسته است رتبه 1 تا 3 جهان را به خود اختصاص بدهد.
اتاوا پایتخت کانادا و مرکز ادارات دولتی و ساختمان پارلمان کانادا یکی دیگر از شهرهای معروف انتاریو است که در جنوب شرقی استان و در همسایگی مونترال واقع در استان کبک و در مرز ایالات متحده آمریکا واقع شده است.

از دیگر شهرهای استان انتاریو کانادا می توان به همیلتون, کیچنر, واترلو, لندن, کینگستون, وینزور, گوئلف, بری و برلینگتون اشاره کرد.


استان انتاریو با بالغ بر 14 میلیون جمعیت، پر‌جمعیت ترین استان کشور است. اما نکته قابل ملاحظه این موضوع می باشد که بالغ بر 60 درصد از این جمعیت افراد غیر بومی و مهاجر هستند.
​​​​​​​
این حجم از مهاجر در انتاریو باعث تبدیل شدن این استان به یک قطب فرهنگی با تنوعی بی مثال از اقوام, ملیت ها, زبان ها, ادیان و فرهنگ های مختلف شده است و همین امر باعث جذابیت بیشتر این استان برای متقاضیان مهاجرت یا سفر به کانادا می باشد.
 
ترکیب جمعیتی گوناگون به خصوص در شهرهای بزرگ انتاریو به عنوان یکی از غنی ترین مناطق جهان از لحاظ بافت فرهنگی در کنار بن مایه های فرهنگی  خود استان، موجب بوجود آمدن بستری مناسب برای انواع رویدادها و فستیوال های مهم فرهنگی و هنری در سطح ملی و جهانی شده است.که همین موضوع خود, با تقویت صنعت گردشگری و توریسم در انتاریو به رونق و توسعه هرچه بیشتر اقتصادی استان کمک شایانی میکند.

معرفی استان انتاریو کانادا

معرفی استان انتاریو کانادا
پرچم استان انتاریو کانادا
پرچم استان انتاریو کانادا

 
استان انتاریو از لحاظ جمعیت و فعالیت اقتصادی بزرگترین و قوی ترین استان کانادا می باشد. از آنجا که این استان قطب اقتصادی کشور محسوب می شود میتوان انواع صنایع را در آن یافت به خصوص در شهرهای بزرگی مانند تورنتو که مرکز مالی و معاملات بورس کانادا است یا اتاوا که مرکز ادارات دولتی و اکثر وزارت خانه های فدرال است که همین موضوع سبب جذب طیف وسیعی از مشاغل گوناگون در این شهر شده است.
انتاریو در کنار دارا بودن زیرساخت های لازم برای تولید، محل مناسبی برای ارائه اطلاعات اقتصادی و خدمات مدرن نیز می باشد. همین امر سبب شده است تا در بین 10 استان کانادا انتاریو به پیشرو ترین استان در زمینه تولید تبدیل شود و بتواند سهم 52 درصدی از کل تولیدات ارسالی کانادا را به خود اختصاص بدهد.
یکی از بخش های اصلی تولیدات صنعتی انتاریو شامل صنعت اتومبیل می شود. شرکتهای کانادایی جزو شرکت های پیشرو و فعال جهان در این صنعت محبوب به شمار میروند.
گذشته از موارد ذکر شده انتاریو دارای منابع طبیعی غنی و مورد نیاز برای صنایع مختلف می باشد از جمله معادن نیکل و آهن. همچنین به دلیل داشتن تنوع منابع طبیعی از جمله جنگل های وسیع، پارک های حفاظت شده و بالغ بر 250 هزار دریاچه، بستر مناسب برای تزریق صنعت توریسم به چرخه اقتصادی استان و یا صنایع دیگری از جمله صنعت چوب و صنایع وابسته مانند کاغذ را فراهم کرده است.
​​​​​​​
همانطور که اشاره کردیم انتاریو با زیرساخت های بسیار قوی در صنعت و تولید تا مرحله ای پیش رفته که در حال حاضر دومین نیروگاه بزرگ هسته ای جهان یعنی نیروگاه براوس و نیروگاه های هسته‌ای دارلینگتون و پیکرینگ را در خود جای داده است.
 
موقعیت های شغلی در انتاریو با توجه به اقتصاد و صنایع گوناگون موجود در آن و پتانسیلهای استان در امر اشتغال زایی, از تنوع بسیاری برخوردار است تا جاییکه از کشاورزی گرفته تا فناوری اطلاعات می توان در این استان موقعیت های شغلی مناسبی را یافت.
 
آمار بیکاری در این استان کمی کمتر از میانگین آمار بیکاری در کشور و در حدود 6/6 درصد میباشد . به طور میانگین درآمد اهالی انتاریو در بین استان های کانادا جزو بالاترین درآمدها بوده و در واقع دومین درآمد بالا در میان استان های کشور متعلق به ساکنین انتاریو است. همچنین این استان دومین نرخ پایه حقوق در کشور را دارا است.نرخ مالیات بر ارزش افزوده در این استان 13 درصد است و هزینه های زندگی عموما بالاتر از میانگین کشوری میباشد و بسته به شهر و موقعیت مکانی بین 25 تا 40 درصد درآمد خانواده ها در این استان صرف هزینه های مربوط به اجاره یا تملک یک خانه می شود. اما این موضوع جای نگرانی ندارد چرا که نرخ خوب و قابل توجه درآمدها در این استان، می تواند از عهده زندگی با بالاترین استانداردهای جهانی بر بیاید. نظافت, تمیزی, دسترسی راحت به خدمات در شهرهای بزرگ و ایمنی از جمله دلایل دیگری است که توانسته این استان را به مقصد اول مهاجران تبدیل کند .در حال حاضر بیش از 70 هزار ایرانی در این استان ساکن هستند.
 

اقتصاد و اشتغال در استان انتاریو کانادا

اقتصاد و اشتغال در استان انتاریو کانادا
پرچم کانادا
پرچم کانادا
سازمان مهاجرتی شایا, انتخابی شایسته برای مهاجرت شما
رزرو وقت مشاوره
فرم ارزیابی
سلزمان مهاجرتی شایا


به طور کلی آب و هوای انتاریو متناسب با فصل و مکان آن متفاوت است وتحت تاثیر ۳ جریان هوایی سرد، هوای خشک و هوای قطبی قرار دارد اما نهایتا میتوان این استان را در رده آب و هوای مرطوب قاره ای قرار داد.
۴ دریاچه از ۵ دریاچه بزرگ کانادا و بیش از ۲۵۰ هزار دریاچه آب شیرین که یک پنجم منابع آب شیرین جهان را تشکیل می دهد در انتاریو وجود دارد. همین امر سبب شده است تا این استان در قیاس با سایر مناطق شرقی در طول سال تغییرات دمایی کمتری را تجربه کند . مقدار بارش ها اما در این منطقه عموما بیشتر از مناطق مرکزی می باشد.
شهر های جنوبی استان گرم تر بوده وحتی گاهی اوقات ممکن است تابستان هایی با گرمای ۳۰ درجه سانتیگراد را هم تجربه کنند . همین موضوع سبب شده که بیش از ۹۴ درصد از جمعیت این استان در شهرهای جنوبی آن ساکن شوند. اما در مناطق شمالی به دلیل نزدیکی به قطب شمال سرما اغلب سخت و سنگین است. جمعیت کم این مناطق، برای اینکه از سرما در امان بمانند تمهیداتی مانند پیاده روهای زیرزمینی, سامانه گرمایش مرکزی, سالن های ورزشی سرپوشیده و امثال این ها را در نظر گرفته اند.

آب و هوای استان انتاریو کانادا

آب و هوای استان انتاریو کانادا


تحصیل در استان انتاریو کانادا از کودکستان تا تکمیل پایه دوازدهم برای عموم مردم رایگان میباشد. سیستم آموزشی انتاریو تحت نظارت آموزش و پرورش کانادا دارای استاندارد بوده و متناسب با منابع و چارچوب درسی تعریف شده در دروس زبان های بومی, ریاضی, فرانسه, هنر, بهداشت, علوم وفناوری, تربیت بدنی و مطالعات اجتماعی در مقطع ابتدایی است.
همچنین دروس اضافی مانند زبانهای کلاسیک, مطالعات بومی, مطالعات کامپیوتر, آموزش فنی و مطالعات کسب و کار جهانی و کانادایی را در مقاطع راهنمایی و دبیرستان شامل می شود.

مدارس فرانسوی و مدارس کاتولیک نیز در سراسر این استان پراکنده‌اند. هزینه این مدارس از مالیات دهندگان تامین می شود. این هزینه ها تحت نظارت دولت استانی به آموزش و پرورش استان پرداخت می شود.

میانگین شهریه پرداختی برای یک دانش آموز در این استان حدود 4900 دلار است که مقداری کمتر از میانگین کشوری می باشد.
 
انتاریو یک مرکز تحقیقاتی و آموزشی در کلاس جهانی می باشد. آموزش عالی در این استان شامل شبکه‌ای از سازمان ها و موسسات است که غالبا از طریق بودجه دولتی تامین می شوند.
دانشگاه ها و کالج های استان انتاریو در میان دانشگاه های معروف و شناخته شده‌ی جهان قرار دارند. از شاخص ترین آن ها میتوان به دانشگاه تورنتودانشگاه کویینز, دانشگاه یورک, دانشگاه انتاریو غربی یا دانشگاه اتاوا اشاره کرد.

تحصیل در استان انتاریو کانادا

تحصیل در استان انتاریو کانادا
پرچم استان انتاریو کانادا
پرچم استان انتاریو کانادا


برای افراد ساکن در انتاریو خدمات بهداشت و درمان کاملا رایگان میباشد.
طرح بیمه خدمات درمانی انتاریو (OHIP) تمامی هزینه های درمانی برای شهروندان و افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند را پرداخت میکند. مخارجی که تحت پوشش این بیمه است شامل هزینه معاینه پزشکی, فوریت های پزشکی و دندانپزشکی, آزمایشات پزشکی و خدمات مرتبط با بستری در بیمارستان میباشد. باید توجه داشت برخی جراحی‌ها مانند جراحی‌های زیبایی و بعضی از خدمات دندانپزشکی به طور کلی تحت پوشش دولت نمی‌باشند. در حال حاضر 211 بیمارستان در سراسر استان انتاریو کانادا وجود دارد که خدمات اورژانس و تخصصی را ارائه می‌دهند. انتاریو همچنین دارای 8 بیمارستان خصوصی می‌باشد.
 

خدمات درمانی در استان انتاریو کانادا

بهداشت و درمان در استان انتاریو کانادا

برنامه های مهاجرتی استان انتاریو کانادابه طور کلی برنامه های مهاجرتی این استان به سه گروه زیر تقسیم می شوند.

۱ : گروه دارای جاب آفر از کمپانیهای استان انتاریو:
این برنامه مختص نیروی  مشغول به کار در استان انتاریو و افراد  دارای جاب آفر دائم می باشد.

۲ : گروه سرمایه انسانی:
این برنامه مختص نیروهای کاری دارای تجارب کاری ارزشمند برای استان انتاریو کانادا میباشد که که از تحصیلات و سطح زبان خوبی برخوردار بوده و دارای پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری می باشند و یا فارغ التحصیلان بین المللی می باشند.

۳ : گروه بیزینس:
این برنامه مختص افراد کارآفرینی میباشد که به دنبال شروع یک کسب و کار جدید و یا خرید یک بیزینس موجود در استان انتاریو کانادا می باشند.


Employer Job Offer Category


 گروه برنامه جاب آفر استان انتاریو  خود به سه زیر شاخه تقسیم می شود.

۱  : Foreign Worker Streamجهت جذب نیروهای کاری در مشاغل تخصصی

International Student Stream :  ۲ جهت جذب فارغ التحصیلان جدید از موسسات آموزشی مورد تائید در انتاریو

In demand Skills Stream :  ۳ برای نیروهای کاری سطح تخصصی متوسط در مشاغل خاصی نظیر کشاورزی،‌ ساخت و ساز،‌ رانندگان ماشینهای سنگین و کمک پرستاران

البته کلیه برنامه های این گروه در حال حاضر بسته می باشد و استان انتاریو در این گروهها پرونده جدیدی نمی پذیرد.
Human Capital Category


گروه سرمایه انسانی خود دارای دو زیر شاخه می باشد.

۱ : International Graduates این برنامه مختص متقاضیانی است که طی دو سال گذشته از موسسات مورد تائید در انتاریو در مقطع فوق لیسانس و یا دکترا فارغ التحصیل شده اند.

که البته گروه متقاضیان فارغ التحصیل در مقطع فوق لیسانس این استان نیز به واسطه حجم زیاد پرونده های موجود تا اطلاع ثانوی بسته می باشد.
۲ : 
Ontario’s Express Entry برای موفقیت در این روش متقاضی می بایست دارای پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری بوده و از استان انتاریو NOI دریافت نماید. ( یعنی استان انتاریو تمایل خود را جهت پذیرش پرونده مهاجرتی وی و در نتیجه نامزدی وی اعلام نماید)


French Speaking Skilled Worker : ۲-۱ 
این برنامه مختص فرانسوی زبانهایی است که دارای سابقه کار تخصصی، تحصیلات و دانش زبان فرانسه و انگلیسی خوبی هستند.
Human Capital Priorities Stream : ۲-۲
این برنامه نیز مختص نیروهای کاری با سابقه کار،‌تحصیلات و دانش خوب زبان انگلیسی و فرانسه است.
Skilled Trades Stream : ۲-۳ 
این برنامه مختص نیروهای متخصص در رشته های فنی است که در استان انتاریو در مشاغل خاص فنی سابقه کاری داشته باشند.

 

Business Category


این برنامه مختص کارآفرینان خارج از کانادا ست که به دنبال خرید و یا احداث یک بیزینس در استان انتاریو هستند.

​​​​​​​مراحل اقدام برای برنامه مختلف مهاجرتی استان انتاریو

۱- ابتدا با بررسی دقیق برنامه های مهاجرتی موجود و شرایط مورد نیاز هریک می توانید برنامه مهاجرتی مناسب خود را انتخاب کنید.
۲- سپس از طریق سایت اداره مهاجرت در استان انتاریو، پروفایل خود را تشکیل دهید و هزینه مربوط به تشکیل پرونده را پرداخت کنید.
۳- در صورت موفقیت پرونده و دریافت نامینیشن استان انتاریو جهت پروسه PR می بایست از طریق اداره مهاجرت فدرال اقدام نمایید.

بررسی شرایط هر برنامه به تفصیل

در حال حاضر برخی از برنامه های مهاجرتی استان انتاریو کانادا نظیر تمام برنامه های گروه جاب آفر و برنامه مختص فارغ التحصیلان مقطع فوق لیسانس در گروه سرمایه انسانی بسته می باشند ولی OINP  برای سایر گروههای مهاجرتی خود متقاضی می پذیرد.

برنامه مختص فارغ التحصیلان دوره دکترا

این برنامه مختص افرادیست که از موسسات آموزشی مورد تائید استان انتاریو در مقطع دکترا فارغ التحصیل شده اند.
۱ : حداقل دو سال از دوره دکترا می بایست در انتاریو صورت گرفته باشد.
*در صورتیکه متقاضی با استفاده از بورس تحصیلی ای که وی را ملزم به بازگشت به کشورش و گذراندن تعهد خدمت می‌کند اقدام کرده باشد برای این برنامه مجاز نمی‌باشد مگر پس از پایان دوران تعهد خود.
۲ : متقاضی می بایست در مجموع حداقل ۱سال از دو سال گذشته را به طور قانونی در انتاریو زندگی  کرده باشد.
۳ : متقاضی می بایست پول کافی برای تامین مایحتاج خود و خانواده‌اش برای اقامت در کانادا را داشته باشد. وی می تواند تمکن لازم را از طریق سرمایه موجود در حساب بانکی و یا درآمد سالیانه از کار در انتاریو و یا با داشتن یک جاب آفر در استان انتاریو اثبات کند.
۴ : اثبات قصد اقامت در انتاریو
۵ : داشتن وضعیت اقامتی قانونی در کانادا برای افرادی که از داخل کانادا اپلای می کنند.
۶ : متقاضی می بایست ظرف دو سال از تکمیل تحصیل در مقطع دکترا برای شرکت در این برنامه اقدام کند.
۷ : هزینه تشکیل پرونده در اداره مهاجرت استان انتاریو ۱۵۰۰ دلار کانادا

برنامه French Speaking Skilled Worker

این برنامه تحت سیستم اکسپرس اینتری فعالیت می کند. ( در تاریخ ۴ می ۲۰۲۱ اداره مهاجرت استان انتاریو برای متقاضیان اکسپرس اینتری که شرایط این برنامه را داشتند دعوتنامه صادر کرد. امتیاز متقاضیان در استخر اکسپرس اینتری مابین ۴۵۸ و ۴۶۷ بود.)

این روش برای فرانسوی زبانهایی است که سابقه کار تخصصی دارند و از دانش زبان انگلیسی خوبی نیز برخوردارند.

۱-اولین قدم در این روش تشکیل پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری است. در هنگام تشکیل پروفایل می بایست تمایل خود به مهاجرت به استان انتاریو را مشخص کنید.
۲- داشتن کلیه شرایط لازم این برنامه برای انتخاب شدن در آن ضروریست.
 ۲-۱: سابقه کار: برای متقاضیان گروه FSW,FST :داشتن حداقل یک سال سابقه کار مداوم تمام وقت در شغل اصلی عنوان شده در پروفایل اکسپرس اینتری ظرف ۵ سال گذشته در سطح ناک O,A,B که این سابقه کار می تواند از داخل یا خارج از کانادا باشد.
و برای متقاضیان گروه CEC یک سال سابقه کار ممتد ظرف ۳ سال گذشته
(در صورتیکه سابقه کار مربوطه در انتاریو بوده و نیاز به مجوز و یا لایسنس داشته باشد، متقاضی می بایست در طول مدت سابقه کار خود دارای مجوز مربوطه باشد.)
۲-۲: تحصیلات: حداقل تحصیلات معادل لیسانس کانادایی و داشتن تائیدیه مدارک تحصیلی یا ECAضروری می باشد.
۲-۳: سطح زبان: متقاضی می بایست دانش زبان فرانسه معادل حداقل CLB 7 داشته باشد و همچنین نمره آزمون زبان انگلیسی معادل حداقل CLB 6 و یا بالاتر ضروری می باشد. 
۲-۴: داشتن تمکن مالی
۲-۵: قصد اقامت در استان انتاریو
۲-۶: داشتن وضعیت اقامتی قانونی برای متقاضیان داخل کانادا
۲-۷: کسب امتیاز حداقل ۶۷ برای افرادی که تحت گروه FSWP اقدام می کنند.
​​​​​​​
اداره مهاجرت OINP به طور مرتب از میان متقاضیان موجود در استخر اکسپرس اینتری متقاضیانی را که شرایط این برنامه را دارند و تمایل خود را برای اقامت در انتاریو اعلام کرده اند بر اساس امتیاز دعوت به تشکیل پرونده می کند. این متقاضیان سپس ۴۵ روز فرصت دارند تا پرونده کامل خود را برای OINP ارسال کنند و پس از موفقیت در این مرحله و با دریافت نامزدی استانی می توانند از ۶۰۰ امتیاز اضافه در سیستم اکسپرس اینتری بهره مند شده و در دور بعدی قرعه کشی اکسپرس اینتری دعوتنامه برای پرونده اقامت دايم را دریافت کنند.

Human Capital Priorities stream

این برنامه برای متقاضیان اکسپرس اینتری در یکی از دو گروه FSW و یا CEC طراحی شده است که تمایل به اقامت در استان انتاریو را دارند.

شرایط لازم جهت موفقیت د این برنامه به شرح زیر است:

۱ : سابقه کار: داشتن سابقه کار حداقل ۱ سال ممتد و فول تایم و یا معادل آن در یکی از مشاغل سطح O,A, B  در سیستم ناک در ۵ سال گذشته در شغل اصلی عنوان شده در پروفایل اکسپرس اینتری ( برای متقاضیان برنامه تجربه کاری کانادایی CEC سابقه کار یک سال در کانادا و ظرف ۳ سال گذته می باشد و نیازی نیست که این سابقه کار ممتد باشد ولی در مجموع و در چند شغل می بایست معادل ۱ سال شود.)
*برای افرادی که سابقه کار در انتاریو دارند این سابقه کار در صورتیکه نیاز به مجوز و لایسنس داشته باشد، متقاضی می بایست در تمام طول مدت سابقه کار اعلام شده این مجوز را داشته باشد.
۲ : تحصیلات: حداقل معادل لیسانس و به همراه ارزیابی مدرک تحصیلی ECA
۳ : سطح زبان انگلیسی و یا فرانسه متقاضی می بایست معادل حداقل CLB7  باشد.
۴ : داشتن تمکن لازم 
۵ : داشتن قصد اقامت دائم در استان انتاریو
۶ : داشتن وضعیت اقامتی قانونی در صورت اقدام از داخل کانادا
۷ : کسب حداقل امتیاز ۶۷ درصورت اقدام از روش FSW

Ontario Express Entry Skilled Trade Stream

این برنامه تحت سیستم اکسپرس اینتری فعالیت می کند. ( در تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۲۱ اداره مهاجرت استان انتاریو برای متقاضیان اکسپرس اینتری در گروه FST که شرایط این برنامه مهاجرتی استانی را داشتند دعوتنامه Notification of Interest  صادر کرد. امتیاز CRS متقاضیان انتخابی ۴۳۴-۴۶۰ بود.)

شرایط لازم برای موفقیت در ین برنامه :

۱-سابقه کار: داشتن حداقل مجموع ۱ سال سابه کاری فول تایم یا معادل پارت تایم در انتاریو و در مشاغل گروه       NOC 633, Group 72,73,82  سابقه کاری می بایست در طی دو سال گذشته بوده و مربوط به یکی از مشاغلی که در پروفایل اکسپرس اینتری عنوان کرده اید باشد. و در انتاریو با داشتن اجازه کار معتبر کسب شده باشد.
۲- اگر سابقه کار اعلام شده مربوط به شغلی باشد که نیاز به مجوز و یا لایسنس دارد، دارا بودن مجوز در کل طول مدت کسب سابقه کار ضروریست.
۳-فرد متقاضی می بایست در حال حاضر در انتاریو اقامت قانونی داشته باشد. البته داشتن شغل در هنگام اقدام برای این برنامه ضروری نمی باشد.
۴-سطح زبان: داشتن دانش زبان انگلیسی و یا فرانسه در حد مینیمم CLB 5 
۵-داشتن تمکن مالی لازم
۶- داشتن قصد اقامت دائم در استان انتاریو

OINP Entrepreneur Stream

این برنامه مختص کارآفرینان خارج از کاناداست که قصد احداث یک بیزینس جدید و یا خرید و گسترش یک بیزینس موجود در انتاریو را دارند.

مطابق این روش سه گام برای اقدام جهت کسب اقامت دايم کانادا از این روش وجود دارد.

۱ : از واجد شرایط بودن برای این برنامه مطمئن شوید.
۲ : برای کسب نامزدی استانی از طریق برنامه مهاجرتی استان انتاریو تشکیل پرونده دهید.
۳ : پس از موفقیت و کسب نامزدی استان انتاریو جهت کسب اقامت دايم خود ازطریق اداره مهاجرتی فدرال اقدام کنید.


برای موفقیت در این روش مهاجرتی،‌ متقاضی میبایست در استان انتاریو یک بیزینس موفق احداث کند که برای اقتصاد استان سودآور باشد. متقاضی می تواند برای این برنامه مهاجرتی یک شریک نیز معرفی کند و در اینصورت هردو این افراد می بایست کلیه شرایط لازم را احراز نمایند.
۱-متقاضی و یا متقاضیان می بایست تجربه فعالیت تجاری معادل حداقل ۲۴ ماه از ۶۰ ماه گذشته را دارا باشند. این تجربه می بایست در قالب صاحب بیزینس و یا مدیر ارشد آن باشد. 
۲-میزان دارایی: اگر بیزینس پیشنهادی در منطقه تورنتو بزرگ واقع باشد حداقل دارایی متقاضی می بایست معادل ۸۰۰ هزار دلار کانادا باشد. اگر بیزینس پیشنهادی خارج از منطقه تورنتو بزرگ قرار بگیرد میزان دارایی مورد نیاز متقاضی می بایست حداقل ۴۰۰ هزار دلار کانادا باشد.
۳-حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز و میزان سهم: 
-اگر بیزینس پیشنهادی در منطقه تورنتو بزرگ واقع باشد مینیمم سرمایه گذاری مورد نیاز معادل حداقل ۶۰۰ هزار دلار کانادا بوده و متقاضی می بایست حداقل کنترل یک سوم از مالکیت بیزینس را به عهده داشته باشد.
-در صورت واقع شدن بیزینس خارج از منطقه تورنتو بزرگ، مینیمم سرمایه گذاری مورد نیاز توسط متقاضی می بایست معادل ۲۰۰ هزار دلار کانادا بوده و می بایست حداقل کنترل یک سوم مالکیت بیزینس بر عهده متقاضی باشد.
-اگر نوع بیزینس پیشنهادی در زمینه اطلاعات و فنآوریهای ارتباطی دیجیتال باشد، فارغ از محل احداث بیزینس مینیمم سرمایه گذاری مورد نیاز ۲۰۰ هزار دلار کانادا و حداقل سهم مورد نیاز یک سوم از مالکیت بیزینس برای متقاضی می باشد.
۴-مدیریت فعالانه: متقاضی می بایست به طور مستمر در مدیریت بیزینس نقش فعالانه ای داشته باشد.
۵-هدف سرمایه گذاری در بیزینس پیشنهادی می بایست تولید سود باشد، و سرمایه گذاریهای به منظور دریافت بهره مورد قبول نمی باشد.
۶-ایجاد شغل: اگر بیزینس پیشنهادی در منطقه تورنتو بزرگ واقع باشد، متقاضی می بایست حداقل دو شغل تمام وقت برای افراد کانادایی و یا مقیم دائم در بیزینس خود تعریف کند. در صورت واقع شدن بیزینس خارج از منطقه تورنتو بزرگ و یا در زمینه اطلاعات و فنآوریهای ارتباطی بدون در نظر گرفتن محل بیزینس ، متقاضی می بایست حداقل یک شغل تمام وقت برای افراد کانادایی یا مقیم دائم ایجاد نماید. شغل مربوطه می بایست ظرف ۲۰ ماه اولیه از احداث و یا خرید بیزینس ایجاد شود و به طور ممتد برای حداقل ده ماه دارای نیروی کاری داشته باشد و حقوق پرداختی آن مطابق حقووق متوسط شغل مربوطه در استان باشد.
۷-سایر شرایط مورد نیاز در صورت خرید یک بیزینس موجود
در صورتیکه متقاضی تمایل به خرید یک بیزینس موجود داشته باشد:
-می بایست حداقل یک سفر اکتشافی جهت شناسایی بیزینس ظرف ۱۲ ماه پیش از ثبت نام در سیستم مهاجرتی استان انجام دهد.
-بیزینس خریداری شده می بایست برای مدت حداقل ۶۰ ماه توسط صاحب پیشین آن در حال فعالیت باشد.
-مالکیت بیزینس می بایست به طور کامل به متقاضی و یا شریک وی منتقل شود.
-متقاضی می بایست حداقل ۱۰٪ از سرمایه شخصی خود را صرف بهبود و گسترش بیزینس در استان انتاریو نماید.
-متقاضی می بایست تمام کارمندان تمام وقت مشغول به کار در بیزینس را حفظ کند.

* دقت به این نکته ضروریست که در این برنامه مهاجرتی، برخی از انواع بیزینس مورد تائید اداره مهاجرت استان انتاریو نمی باشد،‌جهت اطلاع از بیزینس های مورد تائید و جزئیات بیشتر در مورد این برنامه می توانید با کارشناسان این سازمان تماس حاصل فرمائید.

سازمان مهاجرتی شایا
پرچم کانادا