سازمان مهاجرتی شایاانتاریو دومین استان کانادا با بیشترین مساحت خشکی است که وسعت آن از ترکیب دو کشور فرانسه و اسپانیا هم بزرگتر است .
این استان با مساحت 1076315 کیلومتر مربع بالغ بر 14 میلیون نفر جمعیت , یعنی چیزی حدود 40 درصد از جمعیت کل کانادا را در خود جای داده است در حالیکه قریب به 94 درصد این جمعیت در قسمت جنوبی استان مشهور به انتاریوی جنوبی متمرکز میباشد.
استان انتاریو که نامش را از دریاچه‌ای به همین نام به معنی دریاچه بزرگ گرفته است در شرق کانادا و مابین استان های کبک و منیتوبا قرار دارد. انتاریو از شمال به خلیج هادسون Hudson bay و جیمز james bay منتهی می‌شود و از جنوب با نزدیک به 2700 کیلومتر مرز مشترک با ایالت های مینه سوتا, میشیگان, اوهایو, پنسیلوانیا و نیویورک آمریکا همسایه می باشد.
مرکز استان انتاریو, شهر تورنتو میباشد که بزرگترین شهر کانادا و همچنین چهارمین شهر پر جمعیت در آمریکای شمالی است و گاهی از آن به عنوان نیویورک کانادا نام برده می شود. تورنتو یک شهر جهانی و مرکز تجارت, کسب و کار, امور مالی, معاملات بورس و فرهنگ و هنر می‌باشد که از لحاظ تنوع فرهنگی توانسته است رتبه 1 تا 3 جهان را به خود اختصاص بدهد.
اتاوا پایتخت کانادا و مرکز ادارات دولتی و ساختمان پارلمان کانادا یکی دیگر از شهرهای معروف انتاریو است که در جنوب شرقی استان و در همسایگی مونترال واقع در استان کبک و در مرز ایالات متحده آمریکا واقع شده است.

از دیگر شهرهای استان انتاریو کانادا می توان به همیلتون, کیچنر, واترلو, لندن, کینگستون, وینزور, گوئلف, بری و برلینگتون اشاره کرد.


استان انتاریو با بالغ بر 14 میلیون جمعیت، پر‌جمعیت ترین استان کشور است. اما نکته قابل ملاحظه این موضوع می باشد که بالغ بر 60 درصد از این جمعیت افراد غیر بومی و مهاجر هستند.
​​​​​​​
این حجم از مهاجر در انتاریو باعث تبدیل شدن این استان به یک قطب فرهنگی با تنوعی بی مثال از اقوام, ملیت ها, زبان ها, ادیان و فرهنگ های مختلف شده است و همین امر باعث جذابیت بیشتر این استان برای متقاضیان مهاجرت یا سفر به کانادا می باشد.
 
ترکیب جمعیتی گوناگون به خصوص در شهرهای بزرگ انتاریو به عنوان یکی از غنی ترین مناطق جهان از لحاظ بافت فرهنگی در کنار بن مایه های فرهنگی  خود استان، موجب بوجود آمدن بستری مناسب برای انواع رویدادها و فستیوال های مهم فرهنگی و هنری در سطح ملی و جهانی شده است.که همین موضوع خود, با تقویت صنعت گردشگری و توریسم در انتاریو به رونق و توسعه هرچه بیشتر اقتصادی استان کمک شایانی میکند.

معرفی استان انتاریو کانادا

معرفی استان انتاریو کانادا
پرچم استان انتاریو کانادا
پرچم استان انتاریو کانادا

 
استان انتاریو از لحاظ جمعیت و فعالیت اقتصادی بزرگترین و قوی ترین استان کانادا می باشد. از آنجا که این استان قطب اقتصادی کشور محسوب می شود میتوان انواع صنایع را در آن یافت به خصوص در شهرهای بزرگی مانند تورنتو که مرکز مالی و معاملات بورس کانادا است یا اتاوا که مرکز ادارات دولتی و اکثر وزارت خانه های فدرال است که همین موضوع سبب جذب طیف وسیعی از مشاغل گوناگون در این شهر شده است.
انتاریو در کنار دارا بودن زیرساخت های لازم برای تولید، محل مناسبی برای ارائه اطلاعات اقتصادی و خدمات مدرن نیز می باشد. همین امر سبب شده است تا در بین 10 استان کانادا انتاریو به پیشرو ترین استان در زمینه تولید تبدیل شود و بتواند سهم 52 درصدی از کل تولیدات ارسالی کانادا را به خود اختصاص بدهد.
یکی از بخش های اصلی تولیدات صنعتی انتاریو شامل صنعت اتومبیل می شود. شرکتهای کانادایی جزو شرکت های پیشرو و فعال جهان در این صنعت محبوب به شمار میروند.
گذشته از موارد ذکر شده انتاریو دارای منابع طبیعی غنی و مورد نیاز برای صنایع مختلف می باشد از جمله معادن نیکل و آهن. همچنین به دلیل داشتن تنوع منابع طبیعی از جمله جنگل های وسیع، پارک های حفاظت شده و بالغ بر 250 هزار دریاچه، بستر مناسب برای تزریق صنعت توریسم به چرخه اقتصادی استان و یا صنایع دیگری از جمله صنعت چوب و صنایع وابسته مانند کاغذ را فراهم کرده است.
​​​​​​​
همانطور که اشاره کردیم انتاریو با زیرساخت های بسیار قوی در صنعت و تولید تا مرحله ای پیش رفته که در حال حاضر دومین نیروگاه بزرگ هسته ای جهان یعنی نیروگاه براوس و نیروگاه های هسته‌ای دارلینگتون و پیکرینگ را در خود جای داده است.
 
موقعیت های شغلی در انتاریو با توجه به اقتصاد و صنایع گوناگون موجود در آن و پتانسیلهای استان در امر اشتغال زایی, از تنوع بسیاری برخوردار است تا جاییکه از کشاورزی گرفته تا فناوری اطلاعات می توان در این استان موقعیت های شغلی مناسبی را یافت.
 
آمار بیکاری در این استان کمی کمتر از میانگین آمار بیکاری در کشور و در حدود 6/6 درصد میباشد . به طور میانگین درآمد اهالی انتاریو در بین استان های کانادا جزو بالاترین درآمدها بوده و در واقع دومین درآمد بالا در میان استان های کشور متعلق به ساکنین انتاریو است. همچنین این استان دومین نرخ پایه حقوق در کشور را دارا است.نرخ مالیات بر ارزش افزوده در این استان 13 درصد است و هزینه های زندگی عموما بالاتر از میانگین کشوری میباشد و بسته به شهر و موقعیت مکانی بین 25 تا 40 درصد درآمد خانواده ها در این استان صرف هزینه های مربوط به اجاره یا تملک یک خانه می شود. اما این موضوع جای نگرانی ندارد چرا که نرخ خوب و قابل توجه درآمدها در این استان، می تواند از عهده زندگی با بالاترین استانداردهای جهانی بر بیاید. نظافت, تمیزی, دسترسی راحت به خدمات در شهرهای بزرگ و ایمنی از جمله دلایل دیگری است که توانسته این استان را به مقصد اول مهاجران تبدیل کند .در حال حاضر بیش از 70 هزار ایرانی در این استان ساکن هستند.
 

اقتصاد و اشتغال در استان انتاریو کانادا

اقتصاد و اشتغال در استان انتاریو کانادا
پرچم کانادا
پرچم کانادا
سازمان مهاجرتی شایا, انتخابی شایسته برای مهاجرت شما
رزرو وقت مشاوره
فرم ارزیابی
سلزمان مهاجرتی شایا


به طور کلی آب و هوای انتاریو متناسب با فصل و مکان آن متفاوت است وتحت تاثیر ۳ جریان هوایی سرد، هوای خشک و هوای قطبی قرار دارد اما نهایتا میتوان این استان را در رده آب و هوای مرطوب قاره ای قرار داد.
۴ دریاچه از ۵ دریاچه بزرگ کانادا و بیش از ۲۵۰ هزار دریاچه آب شیرین که یک پنجم منابع آب شیرین جهان را تشکیل می دهد در انتاریو وجود دارد. همین امر سبب شده است تا این استان در قیاس با سایر مناطق شرقی در طول سال تغییرات دمایی کمتری را تجربه کند . مقدار بارش ها اما در این منطقه عموما بیشتر از مناطق مرکزی می باشد.
شهر های جنوبی استان گرم تر بوده وحتی گاهی اوقات ممکن است تابستان هایی با گرمای ۳۰ درجه سانتیگراد را هم تجربه کنند . همین موضوع سبب شده که بیش از ۹۴ درصد از جمعیت این استان در شهرهای جنوبی آن ساکن شوند. اما در مناطق شمالی به دلیل نزدیکی به قطب شمال سرما اغلب سخت و سنگین است. جمعیت کم این مناطق، برای اینکه از سرما در امان بمانند تمهیداتی مانند پیاده روهای زیرزمینی, سامانه گرمایش مرکزی, سالن های ورزشی سرپوشیده و امثال این ها را در نظر گرفته اند.

آب و هوای استان انتاریو کانادا

آب و هوای استان انتاریو کانادا


تحصیل در استان انتاریو کانادا از کودکستان تا تکمیل پایه دوازدهم برای عموم مردم رایگان میباشد. سیستم آموزشی انتاریو تحت نظارت آموزش و پرورش کانادا دارای استاندارد بوده و متناسب با منابع و چارچوب درسی تعریف شده در دروس زبان های بومی, ریاضی, فرانسه, هنر, بهداشت, علوم وفناوری, تربیت بدنی و مطالعات اجتماعی در مقطع ابتدایی است.
همچنین دروس اضافی مانند زبانهای کلاسیک, مطالعات بومی, مطالعات کامپیوتر, آموزش فنی و مطالعات کسب و کار جهانی و کانادایی را در مقاطع راهنمایی و دبیرستان شامل می شود.

مدارس فرانسوی و مدارس کاتولیک نیز در سراسر این استان پراکنده‌اند. هزینه این مدارس از مالیات دهندگان تامین می شود. این هزینه ها تحت نظارت دولت استانی به آموزش و پرورش استان پرداخت می شود.

میانگین شهریه پرداختی برای یک دانش آموز در این استان حدود 4900 دلار است که مقداری کمتر از میانگین کشوری می باشد.
 
انتاریو یک مرکز تحقیقاتی و آموزشی در کلاس جهانی می باشد. آموزش عالی در این استان شامل شبکه‌ای از سازمان ها و موسسات است که غالبا از طریق بودجه دولتی تامین می شوند.
دانشگاه ها و کالج های استان انتاریو در میان دانشگاه های معروف و شناخته شده‌ی جهان قرار دارند. از شاخص ترین آن ها میتوان به دانشگاه تورنتودانشگاه کویینز, دانشگاه یورک, دانشگاه انتاریو غربی یا دانشگاه اتاوا اشاره کرد.

تحصیل در استان انتاریو کانادا

تحصیل در استان انتاریو کانادا
پرچم استان انتاریو کانادا
پرچم استان انتاریو کانادا


برای افراد ساکن در انتاریو خدمات بهداشت و درمان کاملا رایگان میباشد.
طرح بیمه خدمات درمانی انتاریو (OHIP) تمامی هزینه های درمانی برای شهروندان و افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند را پرداخت میکند. مخارجی که تحت پوشش این بیمه است شامل هزینه معاینه پزشکی, فوریت های پزشکی و دندانپزشکی, آزمایشات پزشکی و خدمات مرتبط با بستری در بیمارستان میباشد. باید توجه داشت برخی جراحی‌ها مانند جراحی‌های زیبایی و بعضی از خدمات دندانپزشکی به طور کلی تحت پوشش دولت نمی‌باشند. در حال حاضر 211 بیمارستان در سراسر استان انتاریو کانادا وجود دارد که خدمات اورژانس و تخصصی را ارائه می‌دهند. انتاریو همچنین دارای 8 بیمارستان خصوصی می‌باشد.
 

خدمات درمانی در استان انتاریو کانادا

بهداشت و درمان در استان انتاریو کانادا

برنامه های مهاجرتی استان انتاریو کانادا


برنامه مهاجرت استانی انتاریو (OINP) زیر مجموعه برنامه های مهاجرتی کلاس اقتصادی کانادا است که با همکاری اداره مهاجرت استان انتاریو و اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) کار می کند. 
​​​​​​​

نیروی کار خارجی، دانشجویان بین المللی و سایر افراد  با مهارت ها، تجربه و تحصیلات مناسب این امکان را دارند تا برای نامزدی استانی انتاریو  OINP اپلای کنند. OINP متناسب با نیازهای اقتصادی و بازار کار استان، افراد متقاضی اخذ اقامت دائم کانادا را با تجربه و تخصص های مختلف شناسایی میکند و برای آن ها دعوتنامه صادر میکند نهایتا  دولت کانادا تصمیم نهایی را برای تایید درخواست های اقامت دائم می گیرد.

 در حال حاضر برنامه نامزدی استانی انتاریو دارای  9 استریم مختلف میباشد که شما متناسب با شرایط و مهارت های خود ممکن است واجد شرایط آنها باشید


۱ : داشتن پیشنهاد شغلی در استان انتاریو 

استریم های زیر از طریق سیستم ابراز علاقه مندی OINP عمل می کنند. برای واجد شرایط بودن، شما نیاز به داشتن پروفایل در سیستم ابراز علاقه مندی OINP خواهید داشت.

۱-۱ : پیشنهاد شغلی کارفرما: استریم نیروی کار خارجی

اگر از یک کارفرمای کانادایی در استان انتاریو دارای یک پیشنهاد شغلی معتبر میباشید میتوانید برای استریم نیروی کار خارجی اپلای کنید.

۱-۲ : پیشنهاد شغلی کارفرما: استریم دانشجویان بین المللی

 اگر به تازگی از یکی از مراکز آموزشی معتبر فارغ التحصیل شده اید واز یک کارفرمای کانادایی در استان انتاریو یک پیشنهاد شغلی معتبر دارید، میتوانید برای استریم  دانشجویان بین المللی اپلای کنید.

۱-۳ : پیشنهاد شغلی کارفرما: استریم مهارت های مورد تقاضا

 اگر یک نیروی کار  خارجی با تخصص در یکی از مشاغل پرتقاضا در استان انتاریو هستید و از یک کارفرمای کانادایی در انتاریو پیشنهاد شغلی معتبر دارید، میتوانید برای استریم مهارت‌های مورد  تقاضا درخواست دهید.۲ : داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا از دانشگاه های استان انتاریو


استریم های زیر از طریق سیستم ابراز علاقه مندی OINP عمل می کنند. برای واجد شرایط بودن، شما نیاز به داشتن یک پروفایل در این سیستم خواهید بود.

۲-۱ : استریم فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد

این برنامه مختص افرادیست که از موسسات آموزشی مورد تائید استان انتاریو در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده اند.

۲-۲ : استریم فارغ التحصیلان دکتری

این برنامه مختص افرادیست که از موسسات آموزشی مورد تائید استان انتاریو در مقطع دکترا فارغ التحصیل شده اند و دارای شرایط زیر می باشند.

۱ : حداقل دو سال از دوره دکترا می بایست در انتاریو صورت گرفته باشد.
*در صورتیکه متقاضی با استفاده از بورس تحصیلی ای که وی را ملزم به بازگشت به کشورش و گذراندن تعهد خدمت می‌کند اقدام کرده باشد برای این برنامه مجاز نمی‌باشد مگر پس از پایان دوران تعهد خود.

۲ : متقاضی می بایست در مجموع حداقل ۱سال از دو سال گذشته را به طور قانونی در انتاریو زندگی  کرده باشد.

۳ : متقاضی می بایست پول کافی برای تامین مایحتاج خود و خانواده‌اش برای اقامت در کانادا را داشته باشد. وی می تواند تمکن لازم را از طریق سرمایه موجود در حساب بانکی و یا درآمد سالیانه از کار در انتاریو و یا با داشتن یک جاب آفر در استان انتاریو اثبات کند.

۴ : اثبات قصد اقامت در انتاریو

۵ : داشتن وضعیت اقامتی قانونی در کانادا برای افرادی که از داخل کانادا اپلای می کنند.

۶ : متقاضی می بایست ظرف دو سال از تکمیل تحصیل در مقطع دکترا برای شرکت در این برنامه اقدام کند.

۷ : هزینه تشکیل پرونده در اداره مهاجرت استان انتاریو ۱۵۰۰ دلار کانادا


۲-۳ : استریم نیروی کار ماهر فرانسوی زبان (French Speaking Skilled Worker)

این برنامه مختص فرانسوی زبانهایی است که دارای سابقه کار تخصصی، تحصیلات و دانش زبان فرانسه و انگلیسی خوبی هستند.

۱ : اولین قدم در این روش تشکیل پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری است. در هنگام تشکیل پروفایل می بایست تمایل خود به مهاجرت به استان انتاریو را مشخص کنید.

۲ : داشتن کلیه شرایط لازم این برنامه برای انتخاب شدن در آن ضروریست.

 ۲-۱ : سابقه کار : برای متقاضیان گروه FSW,FST :داشتن حداقل یک سال سابقه کار مداوم تمام وقت در شغل اصلی عنوان شده در پروفایل اکسپرس اینتری ظرف ۵ سال گذشته در سطح ناک O,A,B که این سابقه کار می تواند از داخل یا خارج از کانادا باشد.و برای متقاضیان گروه CEC یک سال سابقه کار ممتد ظرف ۳ سال گذشته
(در صورتیکه سابقه کار مربوطه در انتاریو بوده و نیاز به مجوز و یا لایسنس داشته باشد، متقاضی می بایست در طول مدت سابقه کار خود دارای مجوز مربوطه باشد.)

۲-۲: تحصیلات: حداقل تحصیلات معادل لیسانس کانادایی و داشتن تائیدیه مدارک تحصیلی یا ECAضروری می باشد.

۲-۳: سطح زبان: متقاضی می بایست دانش زبان فرانسه معادل حداقل CLB 7 داشته باشد و همچنین نمره آزمون زبان انگلیسی معادل حداقل CLB 6 و یا بالاتر ضروری می باشد. 

۲-۴: داشتن تمکن مالی

۲-۵: قصد اقامت در استان انتاریو

۲-۶: داشتن وضعیت اقامتی قانونی برای متقاضیان داخل کانادا

۲-۷: کسب امتیاز حداقل ۶۷ برای افرادی که تحت گروه FSWP اقدام می کنند.۳ : مشاغل مورد تقاضا

استریم های زیرتحت سیستم اکسپرس اینتری دولت فدرال کار می کنند. برای واجد شرایط بودن، باید پروفایل اکسپرس اینتری داشته باشید .

۳-۱ : استریم اولویت های سرمایه انسانی 

در صورت داشتن تجربه کاری ماهر، تحصیلات و توانایی های زبانی، می توانید برای استریم اولویت های سرمایه انسانی درخواست دهید.
این برنامه برای متقاضیان اکسپرس اینتری در یکی از دو گروه FSW و یا CEC طراحی شده است که تمایل به اقامت در استان انتاریو را دارند.

شرایط لازم جهت موفقیت د این برنامه به شرح زیر است:

۱ : سابقه کار: داشتن سابقه کار حداقل ۱ سال ممتد و فول تایم و یا معادل آن در یکی از مشاغل سطح O,A, B  در سیستم ناک در ۵ سال گذشته در شغل اصلی عنوان شده در پروفایل اکسپرس اینتری ( برای متقاضیان برنامه تجربه کاری کانادایی CEC سابقه کار یک سال در کانادا و ظرف ۳ سال گذته می باشد و نیازی نیست که این سابقه کار ممتد باشد ولی در مجموع و در چند شغل می بایست معادل ۱ سال شود.)
*برای افرادی که سابقه کار در انتاریو دارند این سابقه کار در صورتیکه نیاز به مجوز و لایسنس داشته باشد، متقاضی می بایست در تمام طول مدت سابقه کار اعلام شده این مجوز را داشته باشد.

۲ : تحصیلات: حداقل معادل لیسانس و به همراه ارزیابی مدرک تحصیلی ECA

۳ : سطح زبان انگلیسی و یا فرانسه متقاضی می بایست معادل حداقل CLB7  باشد.

۴ : داشتن تمکن لازم 

۵ : داشتن قصد اقامت دائم در استان انتاریو

۶ : داشتن وضعیت اقامتی قانونی در صورت اقدام از داخل کانادا

۷ : کسب حداقل امتیاز ۶۷ درصورت اقدام از روش FSW


۳-۲ : استریم نیروی کار فنی 

این برنامه تحت سیستم اکسپرس اینتری فعالیت می کند. ( در تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۲۱ اداره مهاجرت استان انتاریو برای متقاضیان اکسپرس اینتری در گروه FST که شرایط این برنامه مهاجرتی استانی را داشتند دعوتنامه Notification of Interest  صادر کرد. امتیاز CRS متقاضیان انتخابی ۴۳۴-۴۶۰ بود.)
شرایط لازم برای موفقیت در ین برنامه :

۱-سابقه کار: داشتن حداقل مجموع ۱ سال سابه کاری فول تایم یا معادل پارت تایم در انتاریو و در مشاغل گروه       NOC 633, Group 72,73,82  سابقه کاری می بایست در طی دو سال گذشته بوده و مربوط به یکی از مشاغلی که در پروفایل اکسپرس اینتری عنوان کرده اید باشد. و در انتاریو با داشتن اجازه کار معتبر کسب شده باشد.

۲- اگر سابقه کار اعلام شده مربوط به شغلی باشد که نیاز به مجوز و یا لایسنس دارد، دارا بودن مجوز در کل طول مدت کسب سابقه کار ضروریست.

۳-فرد متقاضی می بایست در حال حاضر در انتاریو اقامت قانونی داشته باشد. البته داشتن شغل در هنگام اقدام برای این برنامه ضروری نمی باشد.

۴-سطح زبان: داشتن دانش زبان انگلیسی و یا فرانسه در حد مینیمم CLB 5 

۵-داشتن تمکن مالی لازم

۶- داشتن قصد اقامت دائم در استان انتاریو۴ : برنامه های کارآفرینی انتاریو

این برنامه مختص افراد کارآفرینی میباشد که به دنبال شروع یک کسب و کار جدید و یا خرید یک بیزینس موجود در استان انتاریو کانادا می باشند.

۴-۱ :  The Entrepreneur Stream 

استریم کارآفرینی انتاریو تحت برنامه نامزدی استانی انتاریو (OINP) میباشد.  

این برنامه مختص کارآفرینان خارج از کاناداست که قصد احداث یک بیزینس جدید و یا خرید و گسترش یک بیزینس موجود در انتاریو را دارند.
مطابق این روش سه گام برای اقدام جهت کسب اقامت دايم کانادا از این روش وجود دارد.


۱ : از واجد شرایط بودن برای این برنامه مطمئن شوید.

۲ : برای کسب نامزدی استانی از طریق برنامه مهاجرتی استان انتاریو تشکیل پرونده دهید.

۳ : پس از موفقیت و کسب نامزدی استان انتاریو جهت کسب اقامت دايم خود ازطریق اداره مهاجرتی فدرال اقدام کنید.

برای موفقیت در این روش مهاجرتی،‌ متقاضی میبایست در استان انتاریو یک بیزینس موفق احداث کند که برای اقتصاد استان سودآور باشد. متقاضی می تواند برای این برنامه مهاجرتی یک شریک نیز معرفی کند و در اینصورت هردو این افراد می بایست کلیه شرایط لازم را احراز نمایند.

۱-متقاضی و یا متقاضیان می بایست تجربه فعالیت تجاری معادل حداقل ۲۴ ماه از ۶۰ ماه گذشته را دارا باشند. این تجربه می بایست در قالب صاحب بیزینس و یا مدیر ارشد آن باشد. 

۲-میزان دارایی: اگر بیزینس پیشنهادی در منطقه تورنتو بزرگ واقع باشد حداقل دارایی متقاضی می بایست معادل ۸۰۰ هزار دلار کانادا باشد. اگر بیزینس پیشنهادی خارج از منطقه تورنتو بزرگ قرار بگیرد میزان دارایی مورد نیاز متقاضی می بایست حداقل ۴۰۰ هزار دلار کانادا باشد.

۳-حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز و میزان سهم: 

گر بیزینس پیشنهادی در منطقه تورنتو بزرگ واقع باشد مینیمم سرمایه گذاری مورد نیاز معادل حداقل ۶۰۰ هزار دلار کانادا بوده و متقاضی می بایست حداقل کنترل یک سوم از مالکیت بیزینس را به عهده داشته باشد.
-در صورت واقع شدن بیزینس خارج از منطقه تورنتو بزرگ، مینیمم سرمایه گذاری مورد نیاز توسط متقاضی می بایست معادل ۲۰۰ هزار دلار کانادا بوده و می بایست حداقل کنترل یک سوم مالکیت بیزینس بر عهده متقاضی باشد.
​​​​​​​

-اگر نوع بیزینس پیشنهادی در زمینه اطلاعات و فنآوریهای ارتباطی دیجیتال باشد، فارغ از محل احداث بیزینس مینیمم سرمایه گذاری مورد نیاز ۲۰۰ هزار دلار کانادا و حداقل سهم مورد نیاز یک سوم از مالکیت بیزینس برای متقاضی می باشد.

۴-مدیریت فعالانه: متقاضی می بایست به طور مستمر در مدیریت بیزینس نقش فعالانه ای داشته باشد.

۵-هدف سرمایه گذاری در بیزینس پیشنهادی می بایست تولید سود باشد، و سرمایه گذاریهای به منظور دریافت بهره مورد قبول نمی باشد.

۶-ایجاد شغل: اگر بیزینس پیشنهادی در منطقه تورنتو بزرگ واقع باشد، متقاضی می بایست حداقل دو شغل تمام وقت برای افراد کانادایی و یا مقیم دائم در بیزینس خود تعریف کند. در صورت واقع شدن بیزینس خارج از منطقه تورنتو بزرگ و یا در زمینه اطلاعات و فنآوریهای ارتباطی بدون در نظر گرفتن محل بیزینس ، متقاضی می بایست حداقل یک شغل تمام وقت برای افراد کانادایی یا مقیم دائم ایجاد نماید. شغل مربوطه می بایست ظرف ۲۰ ماه اولیه از احداث و یا خرید بیزینس ایجاد شود و به طور ممتد برای حداقل ده ماه دارای نیروی کاری داشته باشد و حقوق پرداختی آن مطابق حقووق متوسط شغل مربوطه در استان باشد.

۷-سایر شرایط مورد نیاز در صورت خرید یک بیزینس موجود
در صورتیکه متقاضی تمایل به خرید یک بیزینس موجود داشته باشد:
-می بایست حداقل یک سفر اکتشافی جهت شناسایی بیزینس ظرف ۱۲ ماه پیش از ثبت نام در سیستم مهاجرتی استان انجام دهد.
-بیزینس خریداری شده می بایست برای مدت حداقل ۶۰ ماه توسط صاحب پیشین آن در حال فعالیت باشد.
-مالکیت بیزینس می بایست به طور کامل به متقاضی و یا شریک وی منتقل شود.
-متقاضی می بایست حداقل ۱۰٪ از سرمایه شخصی خود را صرف بهبود و گسترش بیزینس در استان انتاریو نماید.
-متقاضی می بایست تمام کارمندان تمام وقت مشغول به کار در بیزینس را حفظ کند.

* دقت به این نکته ضروریست که در این برنامه مهاجرتی، برخی از انواع بیزینس مورد تائید اداره مهاجرت استان انتاریو نمی باشد،‌جهت اطلاع از بیزینس های مورد تائید و جزئیات بیشتر در مورد این برنامه می توانید با کارشناسان این سازمان تماس حاصل فرمائید.سازمان مهاجرتی شایا
پرچم کانادا