سازمان مهاجرتی شایا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یا Visitor Visa که یکی از رایج‌ترین و پرتقاضاترین ویزاهای کانادا است خود یکی از انواع ویزاهای موقت کانادا (TRV)  می‌باشند که در انواع مختلفی صادر می‌شوند. ویزاهای توریستی کانادا برای مدت زمان معینی معتبر هستند و پس از به پایان رسیدن تاریخ انقضا نمی توانند مورد استفاده قرار بگیرند .
دولت کانادا با توجه به حجم انبوهی از متقاضیان خود که هرساله جهت اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام می‌کنند قوانین بسیار جدی در این زمینه وضع کرده است .
باید توجه داشت افراد صرف داشتن ویزای توریستی کانادا لزوما اجازه ورود به خاک این کشور را نخواهند داشت و نهایتا نظر افسر مرزی مهاجرت در دادن اجازه ورود به کانادا نیز دخیل می‌باشد .

توریست از نگاه دولت کانادا کیست ؟

 
منظور از توریست فردی میباشد که مقیم دائم یا شهروند کانادا نبوده و با اهدافی نظیر گردشگری ,بازدید از دوستان و خانواده , ملاقات های تجاری و یا شرکت در سمینارهای علمی یا فستیوال‌های هنری برای یک مدت معین و تحت شرایط از پیش تعیین شده وارد خاک کانادا می‌شود.
کانادا یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان می‌باشد که با داشتن طبیعتی بکر و بی‌نظیر در کنار تنوع فرهنگی و زیستی مثال زدنیش در بستری گسترده از امکانات رفاهی و تفریحی می‌تواند تجربه‌ای تکرار نشدنی از سفری به یادماندنی را برای هر فردی رقم بزند. همین امر موجب شده است که کشور کانادا سالیانه میزبان میلیونها گردشگر و بازدید کننده از اقصی نقاط جهان باشد.
افرادی که اقامت دائم یا تابعیت کانادا را نداشته باشند و یا مقیم کشورهایی که شامل معافیت ویزا برای ورود به کانادا هستند نباشند , جهت ورود به خاک این کشور نیازمند اخذ ویزای توریستی کانادا می باشند . در حال حاضر شهروندان ۱۴۸ کشور جهان برای ورود به کانادا به عنوان توریست ملزم به دریافت ویزای توریستی کانادا هستند .
ویزا یا روادید سندی‌است که توسط نمایندگان قانونی دولت هر کشور مانند سفارت‌خانه ها یاکنسولگری آن کشور برای اتباع خارجی صادر می‌شود و به آنها اجازه ورود, عبور یا اقامت در کشور متبوع آن سفارت را می دهد.


ویزای توریستی کانادا چیست ؟​​​​​​​

سازمان مهاجرتی شایا
سازمان مهاجرتی شایا


 ویزای سینگل یا یک بار ورود کانادا  Single entry

ویزای سینگل کانادا تنها برای یک بار ورود به خاک این کشور در زمانی مشخص و تا مدت معینی صادر می‌شود. در صورتیکه فرد پیش از پایان اعتبار ویزای خود از خاک کانادا خارج شود دیگر اجازه ورود به کانادا را نخواهد داشت هرچند که از اعتبار ویزای وی باقی مانده باشد . در اینصورت شخص برای ورود مجدد نیاز به یک ویزای جدید خواهد داشت .البته در صورتیکه خروج فرد از کانادا به مقصد ایالات متحده آمریکا و یا جزایر سنت پیر و میکلین باشد برای ورود مجدد به خاک کانادا نیاز به دریافت دوباره ویزا ندارد.

ویزای سینگل کانادا چیست ؟

انواع ویزاهای توریستی کانادا
ویزای مولتیپل یا چند بار ورود کانادا  Multiple entry

ویزای مالتیپل کانادا که به  ویزای 5 ساله کانادا نیز معروف است, به فرد این اجازه را می دهد که تا پایان اعتبار ویزای خود به صورت نامحدود وارد خاک کانادا شود و در هر بار ورود تا سقف 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشد .البته لازم به ذکر است که در پایان 6 ماه تنها کافی است فرد چند ساعت از خاک کانادا خارج شود تا با ورود مجدد بتواند 6 ماه دیگر در این کشور اقامت قانونی داشته باشد .
اگرچه این ویزا از انواع ویزاهای موقت کانادا است اما تا سقف پاسپورت شخص دارنده اعتبار خواهد داشت . از آنجا که اعتبار پاسپورت شهروندان ایرانی 5 سال میباشد این ویزا در ایران به نام ویزای 5 ساله نیز شناخته میشود .
ویزای مالتیپل کانادا بیشتر توسط افرادی اخذ می شود که برای رفت و آمد چند باره‌ی خود به کانادا دلایل موجهی داشته باشند مانند والدینی که به دیدار فرزندان خود که مقیم دائم یا شهروند کانادا هستند میروند.

ویزای مولتی کانادا چیست ؟

ویزای مولتی یکی از انواع ویزاهای توریستی کانادا
سازمان مهاجرتی شایا, انتخابی شایسته برای مهاجرت شما
رزرو وقت مشاوره
فرم ارزیابی
سازمان مهاجرتی شایا
سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزا یا ویزای والدین که یکی از انواع ویزاهای توریستی کانادا میباشد, برای افرادی صادر خواهد شد که فرزند یا نوه ی آن ها بالای 18 سال سن داشته و شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد.

برای اخذ سوپر ویزا که شامل حال پدر , مادر , پدربزرگ و مادر بزرگ میشود ارائه دعوت نامه از داخل کانادا الزامی است , همچنین حداقل حقوق دریافتی سالانه فرد دعوت کننده نباید کمتر از 24000 دلار باشد  لازم به ذکر است که تاییدیه تمکن مالی فرد دعوت کننده ضمیمه پرونده سوپر ویزای کانادا خواهد شد .

داشتن این ویزا در مقایسه با سایر انواع ویزاهای توریستی کانادا امکان اقامت طولانی تری را برای دارنده ی خود فراهم میکند .به طوریکه فرد در هر بار ورود تا سقف 2سال به طور مداوم میتواند در خاک کانادا حضور داشته باشد

اعتبار این ویزا 10ساله میباشد اما با توجه به سقف 5 ساله ی اعتبار ویزای ایرانی این ویزا نیز برای شهروندان ایران حداکثر 5سال اعتبار خواهد داشت.
باید توجه داشت که مانند ویزای مالتیپل فرد با این ویزا هم اجازه کار و تحصیل تمام وقت در کانادا را نخواهد داشت.
برای دریافت ویزای توریستی کانادا در قدم اول میبایست مدارک فهرست شده در لیست زیر را تهیه و نسبت به ترجمه رسمی آنها به انگلیسی و یا فرانسوی اقدام کنید سپس ادامه این مسیر نه چندان ساده را میتوانید با خیالی آسوده به متخصصین ما بسپارید
.

سوپر ویزا کانادا چیست ؟

سوپر ویزای کانادا یکی از انواع ویزاهای توریستی کانادا


۱ : اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار به اضافه پاسپورت های قدیمی فرد در صورت وجود.

۲ : چند قطعه عکس ۳/۵ * ۴/۵ رنگی با زمینه سفید.

۳ : اصل شناسنامه به همراه ترجمه رسمی آن.

۴ : اصل سند ازدواج به همراه ترجمه رسمی آن.

۵ : اصل مدارک شغلی شامل گواهی اشتغال به کار , پروانه کسب , روزنامه رسمی , لیست بیمه , کارت پرسنلی و یا کارت بازنشستگی.

۶ : مدارک مالی شامل نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی و دارای مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش ۴ ماهه حساب , گواهی سپرده بلند مدت , گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار , سند اتومبیل.

۷ : ترجمه اسناد ملکی.

۸ : فرم تکمیل شده‌ی اطلاعات فردی و خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه.

۹ : گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان.

۱۰ : ترجمه رضایت نامه محضری والدین برای فرزندان زیر ۱۸ سال که بدون همراهی والدین سفر میکنند .

۱۱ : دعوت نامه با ذکر نام , نسبت و آدرس دعوت کننده (داشتن دعوت نامه برای اخذ ویزای توریستی کانادا الزامی نمی‌باشد اما اضافه کردن دعوت ‌نامه به پرونده متقاضی شانس صدور ویزا را افزایش خواهد داد .)

۱۲ : در صورت نداشتن دعوت نامه ارائه اسناد مربوط به رزرو هتل , برنامه سفر و رزرو بلیط رفت و برگشت.

 

 مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی 

لیست مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای توریستی کانادا
مقاطع تحصیلی در کانادا
اخذ ویزای کار کانادا تضمینی
مهاجرت به کانادا با روش اکسپرس انتری