سازمان مهاجرتی شایا

ونکوور
      نام انگلیسی : Vancouver
      جمعیت : ۲٬۴۷۶٬۱۴۵
     استان : بریتیش کلمبیا
      مساحت : ۲٬۸۷۷٫۳۶
     تراکم جمعیت : ۸۵۶/۲ در هر کیلومتر مربع

شهرونکوور کانادا
 معرفی شهر ونکوور کانادا
ونکوور یک شهرِ ساحلی است که در جنوب غربی استان بریتیش کلمبیا واقع شده است. این شهر در ساحل غربیِ کشور کانادا مابین کوهستان‌های رانگ و اقیانوس آرام قرار گرفته است و تنها 50 کیلومتر با مرز ایالات متحده فاصله دارد به‌ طوریکه تنها  230 کیلومتر با شهر سیاتل آمریکا فاصله دارد و با 3 تا 4 ساعت رانندگی،‌‌ می‌‌توان به این شهر سفر کرد.
ونکوور از نظر قومیتی یکی از متنوع‌ترین شهرهای کشور کانادا و دنیا است. تاریخ احداث این شهر به سال 1886 باز می‌گردد، به همین دلیل شهری جدید محسوب می‌شود. مردم از نژاد انگلیسی، اسکاتلندی، ایرلندی و آلمانی از نظر تاریخی بزرگ‌ترین گروه‌های قومی در این شهر هستند.
در 30 سال گذشته، مهاجرت به طرز چشمگیری در این شهر افزایش یافته است وهمین امر سبب شده که در حال حاضر تنوع بینظیری از اقوام, ادیان, مذاهب, فرهنگ ها , زبان ها و ملیت های مختلف را در این شهر شاهد باشیم که در آرامش در کنار یکدیگر زندگی میکنند. تقریبا 30 درصد از ساکنان شهر از نژاد آسیایی هستند. در سال 2021 جمعیت ونکوور 2606000 نفر برآورد شده که نسبت به سال 2020 در حدود 0.97 درصد افزایش داشته است و آن را در رده ی سومین کلان شهر پر جمعیت کانادا قرار  داده است.
پرچم استان بریتیش کلمبیا
پرچم استان بریتیش کلمبیا در کانادا
تاریخ شهر ونکوور کانادا

تاریخ شهر ونکوور کانادا به هزاران سال پیش برمی‌گردد. ‌اولین ساکنان این شهر بعد از آخرین دوره یخبندان به آن قدم گذاشته اند. حضور مردم در ناحیه‌ای که اکنون به عنوان منطقه تحتانی بریتیش کلمبیا شناخته می‌شود، از ۸،۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ سال پیش که یخچال‌های طبیعی آخرین عصر یخندان ناپدید شدند، شروع می‌شود. شواهد باستان‌شناسی در‌ این منطقه که نزد اقوام اولیه به نام Téméxw S’ólh معروف است، حاکی از وجود اردوگاه فصلی ‌در نزدیکی دهانه رودخانه فریزر است که قدمتش به آن دوره باز می‌گردد.‌
اولین اروپایی‌هایی که این منطقه را کشف کردند، کاپیتانی اسپانیایی به نام José María Narváez در سال ۱۷۹۱ و جورج ونکوور، دریانورد بریتانیایی در سال ۱۷۹۲ بوده‌اند. این شهر نیز به احترام این دریانورد بریتانیایی، ونکوور نام گرفت.‌ ‌اروپاییان تا یک قرن بعد یعنی در سال ۱۸۶۲، در این منطقه ساکن نشدند.‌ پس از تکمیل‌ خط آهن بین قاره‌ای Canadian Pacific Railway ‌از شرق کانادا، این شهر به سرعت رشد کرد و ‌این امکان را برای خدمات ریلی مداوم در اواخر دهه ۱۸۸۰ فراهم کرد.‌ مهاجران چینی پس از تکمیل‌ خط آهن CPR به طور فزاینده‌ای به این منطقه پا گذاشتند.‌ امواج بعدی مهاجرت ابتدا از اروپا و سپس با ظهور سفرهای جهانی هوایی، از آسیا و دیگر نقاط جها‌ن ادامه یافت.‌​​​​​​​
ونکوور کانادا
پرچم کانادا
اقتصاد شهر ونکوور کانادا

ونکوور بزرگ‌ترین مراکز صنعتی کانادا را به‌خود اختصاص داده است و از لحاظ اقتصاد در کانادا شهر مهمی محسوب می‌شود. اقتصاد این شهر متنوع است و به‌همین دلیل درصد خیلی پایینی از مردم این شهر بیکارند. اتصال این شهر به اقیانوس آرام  و بنادر بسیار وسیع و پر رونق آن، ونکوور را به یکی از مراکز مهم در عرصه حمل و نقل دریایی  مبدل نموده است. روزانه حجم زیادی کالا از بندر ونکوور به سایر نقاط دنیا به خصوص کشورهای شرق آسیا ارسال می‌شود که رونق اقتصادی زیادی را برای این شهر به همراه دارد. در بندر ونکوور روزانه بیش از 200‌‌ میلیون دلار کالا بارگیری‌‌ می‌شود. این بندر براساس گزارشات InterVISTAS، از نظر‌‌ میزان فعالیت و درآمد رتبه‌ی اول را در دنیا به خود اختصاص داده است. وجود این بندر در کانادا باعث ایجاد بیش از 115 هزار شغل شده است و‌‌ میزان درآمد آن برای کشور کانادا به بیش از 7‌‌ میلیارد دلار‌‌ می‌رسد. ونکوور از لحاظ حمل و نقل ریلی نیز یکی از شهرهای مهم تلقی می‌شود و در صادرات کالاهای ساخت کانادا به سایر کشورها نقش مهمی ایفا می‌کند. به علاوه در ونکوور به دلیل وجود انبوه جنگل ها  صنایع مرتبط با چوب و الوار از رونق خوبی برخوردارند. شرکت‌های بزرگی که در دنیا شناخته شده هستند مانند شامل  اریکسون، ABM، اینتل، کداک، مایکروسافت و نوکیا با تعداد بسیار زیادی کارمند در ونکوور فعالیت دارند. و همین امر متخصصین در رشته‌های مربوطه را به سکونت در ونکوور تشویق می‌نماید. به این دلیل که شرکت‌های بزرگ معمولا با حجم زیادی از کارمندان و متخصصین به فعالیت خود ادامه می‌دهند. این شهر با ایالات متحده آمریکا هم مراودات اقتصادی بسیاری دارد که در رشد و پیشرفت آن مؤثر بوده است.​​​​​​​
آب و هوای شهر ونکوور کانادا

شهر ونکوور جزء گرمترین شهر کانادا محسوب می شود و به صورت میانگین تنها 11 روز در طول سال در این شهر برف می بارد. زمستان های ونکوور به دلیل نزدیکی آن به اقیانوس آرام، معتدل می باشد. شهر ونکوور با توجه به نزدیک بودن به آبهای اقیانوس آرام از هوای معتدلی برخوردار است. در سردترین شبهای زمستان دمای هوا معمولا از 10 درجه زیرصفر کمتر نمی شود که البته این دوره کوتاه است و در گرمترین روزهای تابستان به ندرت دما به 30 درجه نزدیک می شود. یکی از ویژگیهای خوب این شهر عدم شرجی بودن آن است. با اینکه درصد رطوبت بالا است ولی به علت خنک بودن هوا شرجی نمی شود. نزدیک بودن کوه و دریا به شهر ونکوور طبیعتی زیبا را ایجاد کرده و امکان استفاده از ورزشهای کوهستانی (اسکی، کوهنوردی و …) و ورزشهای دریایی (قایقرانی، شنا و …) را مهیا می سازد.​​​​​​​
پرچم کانادا
پرچم کانادا
ونکوور کانادا
ونکوور کانادا
سازمان مهاجرتی شایا, انتخابی شایسته برای مهاجرت شما
رزرو وقت مشاوره
فرم ارزیابی
سازمان مهاجرتی شایا
دانشگاه ها و کالج های معروف ونکوور

ونکوور زادگاه بسیاری از دانشگاهها و کالج های مشهور و با کیفیت در دنیا است و همین امر ونکوور را به یکی از بهترین شهرها برای ادامه تحصیل تبدیل کرده است. در اینجا به برخی از بهترین دانشگاه ها و کالج های  ونکوور اشاره خواهیم کرد:

•  دانشگاه بریتیش کلمبیا
•  دانشگاه سایمون فریزر
•  دانشگاه کاپیلانو
•  دانشگاه فرلی دیکنسون (FDU)
•  دانشگاه کانادا وست (UCW)

دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه سایمون فریزر از جایگاه بین المللی برخوردارند و متوسط شهریه تحصیل در این دانشگاه ها سالانه ۵.۳۰۰ دلار می‌باشد.

کالج های معروف ونکوور

کالج کلمبیا
کالج لانگارا
​​​​​​​
 
 
 
 
 
 
 ​​​​​​​
معرفی ونکوور کانادا

زندگی در ونکوور کانادا با وجود خدمات فراوان و استاندارد بهداشت و درمان، مزیت‌‌‌‌های زیادی را به دنبال دارد. با وجود بیمه‌ی MSP، مراقبت‌‌‌‌های اولیه پزشکی در مراکز پزشکی این شهر رایگان است. خدمات بهداشتی رایگان در این شهر شامل پزشک عمومی و درمان تخصصی، رادیوگرافی تشخیصی و خدمات آزمایشگاهی، جراحی و مراقبت از مادران است. دستمزد پزشکان عمومی و متخصصان توسط MSP به‌طور مستقیم پرداخت‌‌‌ می‌شود. اگر یک پزشک با بیمهی MSP قرارداد نداشته باشد، بیماران مجبورند برای خدمات پزشکی هزینه‌ی درمان را خودشان پرداخت کنند. اما‌‌‌ می‌توانند با دریافت هزینه‌ی درمان ماهیانه، هزینه‌ی این نوع خدمات پزشکی را پرداخت کنند.
علاوه بر خدمات رایگان تحت پوشش بیمه‌ی MSP، بیماران به درمان‌‌‌‌های اضافی از قبیل مراقبت‌‌‌‌های دندانپزشکی، دارو‌‌‌‌های تجویزی، فیزیوتراپی و کرایوپراکتیک هم نیاز دارند. در ونکوور کارفرمایان در زمان استخدام کارمندان برای آن‌‌‌‌ها مزایای زیادی را در نظر‌‌‌ می‌گیرند که بیمه‌ی کار تمامی درمان‌‌‌‌های فوق را تحت پوشش قرار‌‌‌ می‌دهد.​​​​​​​
خدمات بهداشت و درمان در شهر ونکوور کانادا

 
زندگی در ونکوور به دلیل قرار گرفتن شهر در نزدیکی دریا و کوهستان، بسیار لذت بخش است. . طبیعت زیبای ونکوور باعث شد که این شهر با تکمیل طرح اجرایی موسوم به GCAP، در سال 2020، لقب سبزترین شهر جهان را از آن خود کند.
ونکوور شهری تمیز و بسیار زیبا است. تمیزی و زیبایی این شهر نتیجه داشتن محیط طبیعی منحصر به فرد و سیاست محکم زیست محیطی دولت است این شهر دارای یک منطقه متنوع طبیعی با کلان شهری پویا است. هسته مرکزی شهر ونکوور در یک شبه جزیره قرار دارد که از سه طرف با آب احاطه شده است.
این فضا در محدوده کوچک شهری و متراکمی قرار دارد که مشخصه‌های آن ساختمان‌های مسکونی بلند مرتبه و بلوک‌های اداری هستند که ظاهر مدرنی به شهر بخشیده‌اند ونکوور از لحاظ شاخص‌های مربوط به کیفیت زندگی رتبه بالایی را در بین تمام شهرهای دنیا در اختیار دارد و تقریبا هر ساله در میان ده شهر محبوب جهان قرار می‌گیرد.
 
ونکوور در واقع  مجموعه‌ای کامل  از هنر، فرهنگ، تئاتر و موسیقی است. تمام این ویژگی ها در کنار برنامه های ابتکاری در زمینه های پایداری محیط زیست و بهبود کیفیت زندگی در یک بستر اقتصادی پویا و توسعه یافته باعث شده که ونکوور به یکی از مقاصد اصلی مهاجران از سراسر جهان تبدیل شود.
 ونکوور شهری بزرگ است با محله های مختلف و متنوع. شهر ونکوور به طور کلی به ۵ بخش تقسیم می‌شود که هر یک از آن‌ها شامل تعدادی محله با ویژگی‌های خاص می‌شوند که عبارتند از :

 بخش مرکزی Central ونکوور

محبوب‌‎ترین و پررونق‌ترین محلات ونکوور در بخش مرکزی این شهر قرار گرفته‌اند. این بخش از شهر ترکیبی از کاربری مسکونی و تجاری را شامل شده و کاملا سرزنده و مدرن است.
به طور کلی هر چه از هسته مرکزی شهر ونکوور فاصله بگیرید قیمت مسکن و هزینه زندگی پایین می‌آید. از طرف دیگر با توجه به سیستم حمل و نقل عمومی گسترده ونکوور، رفت و برگشت به مرکز شهر بسیار راحت خواهد بود.

بخش West Side ونکوور

این بخش از شهر ونکوور دارای محله‌هایی است که به خوبی طراحی و اجرا شده‌اند و شرایط مطلوبی را دارند. البته محلات این بخش از شهر از لحاظ کاربری دارای تنوع زیادی نیز هستند. به عنوان مثال محله Granville Island بیشتر از سکونت مناسب مقاصد تجاری و توریستی است اما محله Oakridge گزینه‌های سکونت بیشتری را ارائه می‌کند.

بخش East Side ونکوور

بخش East Side شهر ونکوور از محله‌های چند فرهنگی و متنوع تشکیل پیدا کرده است. ساکنان این بخش از شهر دارای ملیت‌های مختلفی بوده و در نتیجه فرهنگ‌های متنوعی نیز در این بخش از شهر دیده می‌شود. به عنوان مثال محله قدیمی Strathcona مورد علاقه خانواده‌های چینی بوده و بیشتر ارائه کننده خانه‌ها و آپارتمان‌های اجاره‌ای است.
.
بخش South Vancouver

این بخش از شهر ونکوور به عنوان اجتماعی تثبیت شده و مطلوب شناخته شده است. اگر به دنبال زندگی در محیطی آرام هستید بخش جنوبی ونکوور یک گزینه مناسب برای شما خواهد بود.
 
بخش North Vancouver
​​​​​​​

محله‌های شمالی ونکوور دارای محبوبیت زیادی در بین تازه واردان ونکوور است. محلات این قسمت از ونکوور خانواده محور بوده و اجاره خانه‌‌های آن ارزان‌تر از بسیاری دیگر از نقاط است. هم‌چنین دسترسی راحت به کوه‌های شمال ساحل برای دوچرخه‌سواری و اسنوبورد باعث شده تا در بین تازه واردها محبوب شود.