سازمان مهاجرتی شایا

وینیپگ​​​​​​​

نام انگلیسی :Winnipeg

جمعیت :749,534

استان :Manitoba

مساحت :464.8 کیلومتر مربع

شهر وینیپگ کانادا
 معرفی شهر وینیپگ کانادا
وینیپگ با 749,534  نفر جمعیت و 464.8 کیلومتر مربع مساحت بزرگ‌ترین شهر و مرکز استان منیتوبا کانادا است که در مرکز کانادا درجنوب منیتوبا محل تلاقی دو روخانه رد و اسینی‌بوین و نزدیک مرکز طولی شمال آمریکا واقع شده است و تنها 1 ساعت با مرز آمریکا با ماشین فاصله دارد.

نام این شهر را به خاطر وجود دریاچه وینیپگ در همان حوالی به این نام گذاشتند. البته وینیپگ خود معنی جالبی دارد: وینیپگ در زبان وسترن کری، از زبان‌های بومی به معنی آب گل‌آلود است.
 
 
وینیپگ مهمترین مرکز اقتصادی و فرهنگی در بین تمام استان های هموار کانادا (دشت‌های کانادا) به شمار می‌آید. به دلیل حمل و نقل، راه آهن و البته اقتصاد این شهر، از آن به عنوان دروازه غرب در کانادا یاد می شود. برآیند شاخص‌های کیفیت زندگی در شهر وینیپگ کانادا به طور کلی در سطح بالایی قرار دارد. شاخص قدرت خرید، امنیت و هزینه زندگی در این شهر در حد قابل قبول، شاخص بهداشت بالا و شاخص ترافیک و آلودگی شهری پایین است.
 
ناگفته نماند تا سال 1911 یعنی حدود صد سال پیش، وینیپگ سومین شهر پرجمعیت کانادا محسوب می‌شد. از سال ۲۰۱۶ وینیپگ هفتمین شهر پرجمعیت کانادا به حساب می‌آید. جمعیت بومی انگلیس، بیشترین تعدا ساکنان این شهر را تا سال 2016 با 137075 نفر تشکیل می‌دادند. در این بین بومیان کانادایی این منطقه با جمعیت 108955 در رتبه سوم بعد از اسکاتلند با جمعیت 113465 نفر قرار دارند.

انگلیسی و فرانسوی، دو زبان رسمی این شهر هستند اما اغلب مردم به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و در محله فرانسوی نشین Old St. Boniface نیز زبان فرانسوی در بین مردم صحبت می‌شود.
 
مردم وینیپگ به سخاوتمندی و خوش اخلاقی مشهورند. به خاطر همین هم هست كه تابلوی موسسات خیریه زیادی در این شهر به چشم می خورد. گفتنی ست در وینیپگ جوان های بیشتری در مقایسه با شهرهای دیگر می بینید. طبق آمار، میانگین سن مردم از متوسط سن كل كشور خیلی جوان تر است. این شهر سرزمین فرصت‌های تفریحی بی پایان است. از جمله این فرصت ها ماهیگیری، تماشای حیات وحش، استفاده از سواحل بی نظیر، کمپینگ و شرکت در جشنواره های مختلف است. اگر از عاشقان غذا هستید، وینیپگ شهر مناسبی برایتان خواهد بود. بر طبق اعلام Winnipeg Free Press وینیپگ دارای بیشترین تعداد رستوران در سراسر آمریکای شمالی است. هر غذایی که بخواهید را در رستوران های وینیپگ خواهید یافت.
 
ساعت وینیپگ
وینیپگ 6 ساعت از ساعت هماهنگ جهانی (UTC) عقب تر و 9 ساعت و 30 دقیقه نیز از تهران عقب تر است.
 
 ​​​​​​​
پرچم کانادا
تاریخچه  شهر وینیپگ کانادا
وینیپگ محل تلاقی دو رودخانه قرار گرفته و این تلاقی باعث شد این شهر در چهارراه مسیرهای قایقرانی اقوام اولیه پیش از ورود اروپاییان قرار داشته باشد. شواهد باستان‌شناسی نشان می‌دهد در دوران پیشا تاریخی از این منطقه برای کمپ، برداشت، شکار، ساخت ابزار، ماهی‌گیری و تجارت استفاده می‌شده است. برآورد می‌شود از ۱۱ هزار و ۵۰۰ سال پیش مردمانی در این ناحیه سکونت داشته‌اند.
سال‌های پیش از ورود اروپاییان، این منطقه مرکز تجاری مردم بومی بود. تاجران فرانسوی اولین قلعه را در سال ۱۷۳۸ در این منطقه ساختند. در سال ۱۸۰۵ اروپاییان متوجه شدند که مردم بومی در کنار رود رد کشاورزی می‌کنند و به اهمیت رود و مسیر مناسب حمل‌و‌نقل آن پی‌بردند.
 
همچنین تاجران خز از نقشه یکی از قبیله‌های بومی به نام اجیبوه برای پیدا کردن راه‌شان استفاده کردند. تاجران خز فرانسوی که مدت زیادی در این منطقه فعالیت می‌کردند، در نهایت با زنان بومی ازدواج کردند و صاحب فرزندانی دورگه شدند.
شهر وینیپگ کانادا بعد از کشیده شدن راه‌آهن کانادا در سال ۱۸۸۱ رشد عجیبی را تجربه کرد. راه‌آهن، شمال و جنوب شهر و ساکنان‌شان یعنی مهاجران اروپای شرقی در شمال و مهاجران آنگلوساکسون در جنوب را از هم جدا کرد.
تا سال ۱۹۱۱ وینیپگ سومین شهر بزرگ کانادا بود. در سال ۱۹۱۴ و با گشوده شدن کانال پاناما شهر دچار مشکلات مالی شد و نیاز به راه‌آهن وینیپگ کمتر شد. در سال ۱۹۱۹ و پس از جنگ جهانی اول اعتصاب گسترده‌ای در شهر اتفاق افتاد که یک ماه ادامه داشت و منجر به تغییراتی در قانون کار شد. این شهر در دهه‌ی ۸۰ میلادی از نظر اقتصادی اوضاع نابه‌سامانی را تجربه کرد که منجر به تعطیلی کسب و کارهای مهمی شد اما، با چند قرارداد دولتی اوضاع مجددا بهبود پیدا کرد.
 ​​​​​​​
وینیپگ از لحاظ سرعت رشد اقتصادی جایگاه سوم را در کانادا به خود اختصاص داده است.

تولید، ارائه خدمات، سرمایه‌گذاری و رونق بازار مسکن به دلیل جذابیت این شهر برای مهاجرین، رشد اقتصادی را به همراه داشته است.
بخش عمده اقتصاد وینیپگ وابسته به منابع طبیعی است و مانند اکثر شهرهای کانادا، کشاورزی در آن رونق زیادی دارد. در این شهر معادن زیادی وجود دارد که زمینه را برای اشتغال تعداد زیادی از ساکنین فراهم نموده است.

وینیپگ یکی از شهر‌های اقتصادی کانادا است، و هزینه اجاره مسکن نیز در این شهر مقرون به صرفه است. به صورت میانگین، هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره در وینیپگ، ماهانه 3600 دلار کانادا و برای یک دانشجو ماهانه 1000 دلار کانادا برآورد می‌شود. این مقدار از هزینه اجاره آپارتمان جدا است.​​​​​​​
اقتصاد شهر وینیپگ کانادا
پرچم کانادا
پرچم کانادا
شهر وینیپگ کانادا
شهر ادمونتون کانادا
سازمان مهاجرتی شایا, انتخابی شایسته برای مهاجرت شما
رزرو وقت مشاوره
فرم ارزیابی
سازمان مهاجرتی شایا
در شهر وینیپگ دانشگاه ها و موسسات معتبر اموزشی زیادی در حال فعالیت هستند هرساله هزاران دانشجوی بین‌المللی برای بهره‌بردن از فضاهای استاندارد آموزشی و موقعیت‌های مناسب شغلی پس از تحصیل، به شهر وینیپگ مهاجرت می‌کنند. در شهر وینیپگ دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی بزرگ و معتبری وجود دارد که در ادامه به معرفی برخی از آنها خواهیم پرداخت.

 
​​دانشگاه منیتوبا

دانشگاه وینیپگ

دانشگاه سنت بانیفیس


کالج رد ریور

تحصیل در شهر وینیپگ کانادا
 
وینیپگ با قرارگیری در دشت‌های کانادا، از آب و هوای مرطوب قاره‌ای و چهار فصل متمایز برخوردار است.

همین امر باعث شده است تا این شهر تابستان‌هایی گرم و شرجی و زمستان‌هایی طولانی و بسیار سرد را تجربه کند.
وینیپگ دومین شهر پر آفتاب در کانادا نیز می‌باشد. زمستان های این شهر نیز اغلب با بارش های کم همراه است. شهر وینیپگ، حدود 206 روز از سال شاهد نور خورشید است. اگرچه شاید در برخی مواقع این نور خصوصا در زمستان چندان قابل رویت نباشد. در دو ماه ژوئیه و آگوست بیشترین میزان تابش آفتاب را در این شهر شاهد هستیم که شامل 62 روز تابش نور زیاد است. دما در زمستان در وینیپگ می تواند تا منفی 20 درجه سانتی گراد برسد. این دما در روزهای گرم حدود 20 درجه سانتی گراد است. میزان بارش باران در کل زمستان به 55 میلی متر می رسد. البته میزان بارش برف در طول زمستان کمی بیشتر از 52 سانتی متر خواهد بود.​​​​​​​
آب و هوای شهر وینیپگ کانادا
شهر وینیپگ کانادا
شهر وینیپگ کانادا