سازمان مهاجرتی شایا

با سوءپیشینه کیفری به کانادا بیایید !


 

به کانادا سفر کنید، حتی اگر سوءپیشینه کیفری دارید ! 

با شروع واکسیناسیون سراسری و کاهش محدودیت های کرونایی مرزهای کانادا هم بعد از ماه ها به روی گردشگران باز شده است.در حال حاضر افراد زیادی از سراسر دنیا تصمیم به سفر به این کشور رویایی و زیبا را دارند. اگر شما هم قصد سفر به کانادا را دارید اما در مورد سابقه کیفری گذشته خود نگران هستید، ممکن است گزینه هایی برای حل  مشکل عدم پذیرش کیفری خود داشته باشید. 

اگربه هر دلیلی دارای سوء پیشینه می باشید و فکر می کنید که از نظر کیفری در کانادا غیرقابل پذیرش هستید، امید خود را از دست ندهید

 

ممکن است همچنان بتوانید برای یک سفر تابستانی بی نظیر به کانادا برنامه ریزی کنید. همانطور که میدانید کانادا در اواخر تابستان گذشته محدودیت های مرزی را برای گردشگران کاملاً واکسینه شده لغو کرد. امسال اولین تابستانی است که مرزهای کانادا به طور کامل به روی گردشگران باز میباشد ( به شرطی که تعریف دولت مبنی بر واکسینه کامل را داشته باشید) پس اگر قصد سفر به این کشور را دارید اما نگران سوءپیشینه کیفری خود نیز میباشید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا گزینه های دولت کانادا برای غلبه برعدم پذیرش به واسطه سوء پیشینه کیفری را بررسی کنیم. 

۱ : مجوز اقامت موقت 

 

مجوز اقامت موقت (TRP) یک راه حل موقت برای کسانی است که می خواهند با سابقه کیفری به کانادا بیایند. برای واجد شرایط بودن برای این گزینه، باید به دولت کانادا نشان دهید که مزایای سفر شما به کانادا بیشتر از خطرات آن است. TRP راه حلی برای کسانی است که به دنبال ورود موقت به کانادا هستند، مانند گردشگران، دانشجویان بین الملل یا نیروی کار موقت. این روش می تواند فرآیندی سریعتر از درخواست بازپروری جنایی باشد. تعدادی از افراد انتخاب می کنند که همزمان برای TRP و توانبخشی جنایی درخواست دهند.


 

۲ : توانبخشی جنایی

 

 بازپروری کیفری می تواند عدم پذیرش کیفری را برای همیشه حل کند. اگر کانادا درخواست بازپروری جنایی شما را تأیید کند، تا زمانی که جرم دیگری مرتکب نشده باشید، سابقه کیفری شما دیگر مانع از سفر شما به کانادا نخواهد شد. قبل از اینکه بتوانید برای توانبخشی درخواست دهید، باید حداقل پنج سال از اتمام آخرین محکومیت شما گذشته باشد. هزینه درخواستی که پرداخت می کنید به شدت جرم شما بستگی دارد.

 

 هزینه درخواست بازپروری برای جرائم غیر جدی 200 دلار کانادا و  1000 دلار کانادا برای جرائم جدی میباشد. 

۳ : معادل توانبخشی 

 

 اگر حداقل 10 سال از محکومیت شما به یک جرم غیر جدی گذشته باشد، شما میتوانید به عنوان فردی که بازپروری جنایی شده شناخته شوید. در این صورت، ممکن است به طور خودکار تحت قوانین کانادا بازپروری تلقی شده باشید و اصلا نیازی به ارائه درخواست قبل از مراجعه نداشته باشید. با این حال، بسیاری از افراد قبل از سفر با یک وکیل مهاجرت به کانادا مشورت می کنند تا خیال خود را راحت کنند. یک وکیل ممکن است بتواند یک نظر حقوقی برای شما بنویسد تا به شما در جلوگیری از سوء تفاهمات غیرضروری توسط افسران CBSA پس از ورود شما کمک کند.


 

۴ : نظرات حقوقی 

 

نامه های نظرات حقوقی می تواند توسط یک وکیل مهاجرت کانادا با جزئیات مربوط به اتهام شما و تحلیل حقوقی وکیل از وضعیت شما تهیه شود. محتوای این نامه موضوع حقوقی مربوط به شما را توضیح می‌دهد، خطرات و قوانین مربوطه کانادا را شناسایی می‌کند و توضیح می‌دهد که چرا شما علی رغم ارتکاب به جرم مورد بحث همچنان باید در کانادا پذیرفته شوید.

 

 اگرچه کانادا قوانین سختگیرانه ای در مورد جرم و جنایت دارد، اما دلایل خوبی برای تسهیل روش های ورود به کانادا و تشویق گردشگری نیز وجود دارد. طبق آمار کانادا، تنها در سه ماهه چهارم سال 2021، گردشگری 15.4 میلیارد دلار به اقتصاد این کشور وارد کرده است . بنابراین، کانادا علاقه زیادی به پذیرش گردشگران دارد.

 

در نهایت توجه داشته باشید که  آماده شدن و انتخاب روش درست از قبل با درک و شناخت  گزینه های خود برای غلبه بر عدم پذیرش کیفری می تواند به شما کمک کند تا به راحتی وارد کانادا شوید.