سازمان مهاجرتی شایا

معرفی دانشگاه بریتیش کلمبیا

​ 
پیشنهاد تاسیس دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)که در حال حاضر یکی ازمعتبرترین و برجسته ترین دانشگاه های کانادا و جهان به شمار میرود, در سال 1877، یعنی شش سال پس از اینکه غربی ترین استان کانادا در سواحل اقیانوس آرام, یعنی استان بریتیش کلمبیا  به خاک این کشور الحاق شد, به مجلس استانی ارائه شد. این مجلس در سال 1890 تاسیس دانشگاه بریتیش کلمبیا را تصویب کرد ولی به دلیل اختلاف نظر در مورد ساختن دانشگاه در جزیره ونکوور مکانی برای ساخت دانشگاه مشخص نشد, تا نهایتا در سال 1908 و با تصویب قانون, دانشگاه بریتیش کلمبیا در شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیای کانادا تاسیس شد.  

  دانشگاه بریتیش کلمبیا که به اختصار به آن (UBC) نیز میگویند در فاصله ۲۰ دقیقه‌ای از مرکز شهر در قسمت غربی ونکوور قرار دارد و ساختمان‌های محوطه این دانشگاه با مناظر زیبایی مانند مناطق ساحلی و کوهستانی احاطه شده است.
 
دانشگاه بریتیش کلمبیا با برخورداری از بهترین و پیشرفته ترین امکانات علمی و تحقیقاتی امروزه به  یک مرکز جهانی برای، آموزش, یادگیری و تحقیق بدل شده است و از نظر فرصت‌های پژوهشی در شمار یکی از برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. بودجه سالانه‌ی 670 میلیون دلاری این دانشگاه  برای پشتیبانی از بالغ بر 9900 پروژه تحقیقاتی گواه این مدعاست.

در حال حاضر دانشگاه بریتیش‌ کلمبیا مقر اصلی (TRIUMF)  آزمایشگاه ملی کانادا در زمینه فیزیک هسته‌ای و ذره‌ای است. کتابخانه دانشگاه بریتیش‌ کلمبیا نیز با بیش از 9.9 میلیون جلد کتاب یکی از بهترین و ارزشمندترین کتابخانه های کانادا به شمار میرود.
 
دانشجویان از سراسر جهان در دانشگاه بریتیش کلمبیا که همواره در لیست یکی از پنجاه دانشگاه برتر جهان و پنج دانشگاه برتر کانادا قرار دارد, میتوانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل بپردازند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا به واسطه برنامه های آموزشی متنوع ، امکانات پیشرفته علمی و تحقیقاتی, کیفیت بالای آموزش و جوایز و افتخاراتی که اساتید و دانشجویان این دانشگاه در طول این سال ها کسب کرده اند ، همواره مقصد جذابی برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان بوده است.

پرچم کانادا
پرچم کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از معتبرترین و مطرح ترین ترین دانشگاه های کانادا و جهان میباشد که به طور مرتب در بین 25  دانشگاه  عمومی برتر جهان, 40 دانشگاه برتر جهان از نظر مقالات و تحقیقات, 50 دانشگاه برتر جهان در رتبه بندی QS و 3 دانشگاه برتر کانادا قرار دارد.

هشت برنده جایزه نوبل، 71 نفر از محققان رودز، 65 نفر شرکت کننده المپیک، ده نفر در آکادمی هنر و علوم آمریکا و انجمن سلطنتی و 208 نفر از اعضای انجمن سلطنتی کانادا وابسته به دانشگاه بریتیش کلمبیا بوده اند. سه نخست وزیر کانادا، از جمله نخست وزیر زن کانادا، کیم کمپبل و نخست وزیر فعلی جاستین تروودو، در دانشگاه بریتیش کلمبیا تحصیل کرده اند. دانشگاه بریتیش کلمبیا همچنین از  اعتبار بالایی  بین مراکزعلمی و آکادمیک در دنیا و کارفرمایان بین المللی برخوردار میباشد. 

 


رتبه بندی دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای 18 دانشکده و 12 دپارتمان تخصصی است که واقع در دو پردیس بزرگ خود در شهرهای ونکوور و اوکناگن میباشد. 2 کالج هم زیر نظر این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

در سال های اخیر این دانشگاه بیش از 600 هزار نفر دانشجو پذیرفته است که 130 هزار نفر از این دانشجویان را دانشجویان بین المللی از بیش از 140 کشور دنیا تشکیل داده اند.
در حال حاضر  بیش از 65000 دانشجو در مقاطع مختلف دراین دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند که 30 درصد آنها دانشجویان بین المللی میباشند. همچنین بیش از 15000 عضو هیات علمی و کارمند نیز در این دانشگاه مشغول به فعالیت میباشند.


پردیس ونکوور دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC Vancouver campus) 

پردیس ونکوور دانشگاه بریتیش کلمبیا  با مساحتی بالغ بر 400 هکتار در فاصله ۳۰ دقیقه‌ای از مرکز شهر ونکوورو در ضلع غربی شبه جزیره پوین گری قرار دارد و از 3 طرف با جنگل و اقیانوس محاصره شده است. این پردیس همچنین دارای ۲ سایت دیگر است که یکی در مرکز شهر ونکوور در میدان رابسون و دیگری در مرکز رسانه‌های دیجیتال قرار دارد.

بیش از ۴۴ هزار دانشجوی کارشناسی و نزدیک به ۱۰ هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی در پردیس ونکوور دانشگاه بریتیش کلمبیا مشغول به تحصیل میباشند.

دانشکده های UBC Vancouver campus :

o        دانشکده علوم کاربردی
o        دانشکده معماری
o        دانشکده هنر
o        دانشکده شنوایی سنجی و علوم گفتار
o        دانشکده بیزینس
o        دانشکده برنامه ریزی جامعه و منطقه ای
o        دانشکده داندانپزشکی
o        دانشکده آموزش
o        دانشکده جنگلداری
o        دانشکده تحصیلات تکمیلی و پست دکترا
o        دانشکده روزنامه نگاری
o        دانشکده حرکت شناسی
o        دانشکده زمین و مواد غذایی
o        دانشکده حقوق
o        دانشکده مطالعات جامعه
o        دانشکده پزشکی
o        دانشکده موسیقی
o        دانشکده پرستاری
o        دانشکده داروشناسی
o        دانشکده علوم
o        دانشکده کار اجتماعی
o        دانشکده مددکاری


 
پردیس اُکِناگِن (Okanagan Campus) 

پردیس اُکِناگِن در سال 2005 در شهر Kelowna تاسیس شد. بیش از 9100 دانشجو از کانادا و سراسر دنیا در این پردیس در مقطع لیسانس و تحصیلات تکمیلی، در 8 دانشکده آن مشغول به تحصیل میباشند.
​​​​​​​

این پردیس يكي از بزرگ‌ترين مؤسسات آموزشي و آموزش عمومي آمريكاي شمالي است و يكي از دو مؤسسه‌ی كانادایی است که به طور متوالی در بين ۴۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

دانشکده های Okanagan Campus:
​​​​​​​

o        دانشکده هنر و علوم
o        دانشکده آموزش
o        دانشکده مهندسی
o        دانشکده مدیریت
o        دانشکده تحصیلات تکمیلی
o        دانشکده پزشکی
o        دانشکده سلامت و توسعه اجتماعی
o        دانشکده غذا
 
 
 
 


پردیس ها و دانشکده های دانشگاه بریتیش کلمبیا

معرفی دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا
معرفی دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا
سازمان مهاجرتی شایا, انتخابی شایسته برای مهاجرت شما
رزرو وقت مشاوره
فرم ارزیابی
سازمان مهاجرتی شایا

مدارک مورد نیاز برای ورود به دانشگاه بریتیش کلمبیا


با توجه به اینکه دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای کیفیت آموزشی بسیار عالی است، دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش از این دانشگاه شوند با موفقیت‌های تحصیلی وشغلی در آینده روبرو خواهند شد. برای ارسال درخواست اخذ پذیرش خود به دانشگاه بریتیش کلمبیا می‌توانید به سایت زیر مراجعه کنید :

                                                                      https://www.ubc.ca/admissions/ 

   برای ورود به دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا، به چه مدارک و شرایطی نیاز است ؟


مدارک مورد نیاز برای تحصیل در  مقطع کارشناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا : 

1 :  مدرک دیپلم 12 ساله به همراه ریز نمرات آن
2 :  مدرک زبان انگلیسی آیلتس
3 :  انگیزه نامه که دانشجو در آن  میبایست هدف خود از تحصیل در دانشگاه مورد نظر را بیان کند.


مدارک مورد نیاز برای  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشددر دانشگاه بریتیش کلمبیا :
​​​​​​​
1 :  توصیه نامه از اساتید دانشجو در مقاطع تحصیلی قبلی.
2 : مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 6.5 یا تافل 90
3 : مدرک دانشجو در مقطع کارشناسی  با داشتن معدل بالای 16

 
مدارک مورد نیاز برای تحصیل  در مقطع  دکتری دانشگاه بریتیش کلمبیا :

1 :  توصیه نامه از اساتید دانشجو در مقاطع تحصیلی قبلی.
2 : مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 6.5 یا تافل 90
3 : مدرک دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد با داشتن معدل بالای 16
4 :  انگیزه نامه 


چک لیست مدارک لازم جهت اپلای در دانشگاه UBC

1 : پر کردن درخواست آنلاین و هزینه اپلیکیشن فی
2 : ریز نمرات مقاطع تحصیلی قبل
3 : توصیه نامه از اساتید سابق
4 : نمرات امتحان زبان انگلیسی  تافل یا آیلتس
5 : نمره آزمون GRE (در صورت لزوم)
6 : گواهی عدم سوپیشینه ( در صورت نیاز)
7 : نامه SOP
8 : یافتن یک Supervisor (در صورت لزوم)

هزینه‌ی تحصیل در بریتیش کلمبیا با توجه به رشته و مقطع تحصیلی متغیر است. به عنوان مثال شهریه دانشگاه در سال اول تحصیلی می‌تواند از ۲۵ هزاردلار تا ۳۵ هزار دلار در مقطع کارشناسی متغیر باشد.

هزینه‌های زندگی و خرید کتاب و لوازم تحریر از ۱۳ هزار دلار تا ۱۵ هزار دلار متغیر است. هزینه‌های زندگی و تحصیل در مقطع کارشناسی بین ۳۹ هزار دلار تا ۴۶ هزار دلار در سال تخمین زده می‌شود.

هزینه‌ی زندگی با توجه به سبک زندگی هر دانشجو می‌تواند متغیر باشد.برای اطلاع از هزینه‌های تحصیل در رشته‌های مختلف در دوره کارشناسی ارشد و هزینه تحصیل در دوره دکترا می‌توانید به وب سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید.

همه دانشجویان تحصیلات تکمیلی موظف به پرداخت بروز شهریه و هزینه های دانشجویی تا زمان اتمام دوره خود می باشند. میزان شهریه در دانشگاه بریتیش کلمبیا پایین ترین مقدار در کانادا است و در رده دانشگاه های بین المللی با شهریه پایین قرار دارد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا کمک هزینه‌ها و بورسیه‌های تحصیلی متنوعی را برای دانشجویان خود در نظر می‌گیرد. دانشجویان ورودی می‌توانند از کمک هزینه‌های تحصیلی اعطاء شده از طرف دانشگاه بهره‌مند شوند.  برای کسب بورسیه‌ی ورود به دانشگاه باید دارای توانایی‌های فکری و دستاوردهای علمی مورد قبول دانشگاه باشید. همچنین دانشجویان ورودی بین المللی بر اساس امتیاز علمی خود و صلاحدید دانشگاه از پاداش بهره‌مند می‌شوند. مبلغ پاداش اعطاء شده به دانشجویان بین المللی از ۲۵,۰۰۰ الی ۱۰۰,۰۰۰ دلار کانادا متغیر است​​​​​​​.

شهریه دانشگاه بریتیش کلمبیا

مقاطع تحصیلی در کانادا