سازمان مهاجرتی شایا

شهر کلگری

 نام انگلیسی :Calgary

 جمعیت :یک میلیون و سیصد هزار نفر   

استان : آلبرتا

 مساحت : هشتصد و بیست و پنج کیلومتر مربع

شهر کلگری کانادا
 معرفی شهر کلگری کانادا
کلگری شهری است که در جنوب استان آلبرتا در کانادا قرار گرفته است. این شهر در 80 کیلومتری شرق رشته کوه های راکی واقع شده است. شهر کلگری که در نقطه اتصال رود بو و البو قرارگرفته است بسیار حاصل خیز می باشد و صنعت کشاورزی در آن رونق بسیاری دارد. کلگری به عنوان یکی از قطب های اقتصادی کانادا شناخته شده است و همچنین مرکز فعالیت های نفتی در شمال قاره آمریکا به شمار می رود به صورتی که لقب پایتخت نفتی کانادا را به نام خود کرده است. 

کلگری با یک‌میلیون و سیصد هزار نفر جمعیت، چهارمین شهر بزرگ در کانادا محسوب می‌شود.
کلگری هشتصد و بیست‌وپنج کیلومترمربع مساحت دارد. تراکم جمعیت نیز 1.501 است.البته جمعیت کلگری بر اساس جدیدترین داده های غیر رسمی در سال 2021، 1,581,000 براورد شده است. جمعیت ایرانی کلگری تقریباً 12000 تا 15000 نفر است (بر طبق آمار سال 2020).

مردم در کلگری به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و فرانسوی زبانان تنها یک درصد از کل جمعیت را تشکیل می‌دهند.

تقریبا از هر سه نفر یک نفر از ساکنین کلگری در خارج از کانادا متولد شده اند، بنابراین این شهر از نظر فرهنگی بسیار متنوع است و جمعیتی متشکل از مهاجران زیادی از خارج کانادا، عمدتا فیلیپینی، هندی و چینی دارد. در سال های اخیر، کانادایی های استان های دیگر نیز به دلیل اقتصاد قوی این شهر به آن مهاجرت کرده اند.
میانگین سنی در کلگری 35.7 سال است. مانند همه شهرهای جوان، در اینجا شما می توانید از برگزاری مهمانی های متعدد، مسابقات ورزشی، برنامه های عاشقانه و سرگرم کننده و هیجان انگیز لذت ببرید.

کلگری به عنوان دوست داشتنی ترین شهر در سال 2018 در آمریکای شمالی انتخاب شد.

کلگری دارای مجموعه ای از تئاترها و اماکن موسیقی در سطح جهانی است، از جمله:
• سالن کنسرت جک سینگر
• ارکستر فیلارمونیک کالگری
• تئاتر کلگری
• پروژه های تئاتر آلبرتا
•موزه گلنبو
ساعت رسمی کلگری 7 ساعت از ساعت جهانی (UTC) عقب تر می باشد و اختلاف ساعت آن با تهران ۱۰ ساعت و ۳۰ دقیقه می باشد که ساعت رسمی آنها عقب تر است.​​​​​​​
پرچم کانادا
اقتصاد شهر کلگری کانادا
اقتصاد شهر کلگری کانادا شامل فعالیت در زمینه تولید انرژی، خدمات مالی، فیلم و تلویزیون، حمل و نقل و لجیستیک، فناوری، تولید، هوافضا، بهداشت و سلامتی، خرده فروشی و گردشگری است.. آلبرتا سهم صنعت نفت کانادا را به خود اختصاص داده است. ذخایر این استان به صورت «ماسه‌های نفتی» هستند که پس از عربستان سعودی، در مقام دوم جهان قرار دارند. بیشتر شرکت‌های نفتی در کانادا، دفتر مرکزی خود را در کلگری مستقر کرده‌اند.
وجود نفت این شهر را به یکی از ثروتمندترین شهرهای کانادا تبدیل کرده است. کلان شهر کلگری از منظر استقرار تعداد دفاتر اصلی ۸۰۰ شرکت بزرگ کشور، در رتبه دوم قرار دارد. در نتیجه به خاطر اقتصاد پر رونق شهر، بویژه در دوران رونق نفت، کلگری دارای تمایز اقتصادی فراوانی به ویژه در بخش مرتبط با ثروت شخصی است. در سال ۲۰۱۵ کلگری بیشترین تعداد میلیونرها را نسبت به هر شهر دیگر کانادا داشت.

در نتیجه نرخ بیکاری این شهر از بسیاری از شهرهای دیگر کانادا پایینتر است. کلگری فرصت هایی را برای کسانی که به دنبال کار در ساخت و ساز ، مهندسی، کشاورزی، فنآوری یا انرژی هستند را ارائه می‌دهد.

با این تفاسیر کلگری شهری ثروتمند و پُررونق محسوب می‌شود اما هزینه‌های زندگی نسبت به همسایه ساحلی آن ونکوور کمتر است. این امر تا حدی به دلیل نداشتن مالیات بر فروش آلبرتا و پایین آمدن قیمت بنزین و گاز است.
هزینه زندگی در کلگری نسبت به شهرهای کوچک‌تر در اطراف آلبرتا بسیار زیاد بوده اما در مقایسه با اکثر شهرهای کانادا مقرون به صرفه است.
هزینه ماهانه زندگی یک خانواده چهار نفره بر اساس برآوردهای مرکز Numbeo بدون احتساب اجاره خانه برابر با ۳,۱۵۱.۰۴ دلار آمریکا (۴,۲۲۶.۰۰ دلار کانادا) است. هزینه زندگی یک نفر نیز بدون احتساب اجاره خانه معادل ۸۸۵.۸۴ دلار آمریکا(۱,۱۸۸.۰۴ دلار کانادا) است. شاخص هزینه زندگی در کلگری معادل ۷۰.۱۶ و رتبه هزینه زندگی در شهر کلگری۱۷۴ در بین ۵۲۸ شهر جهان است.​​​​​​​
آب و هوای شهر کلگری کانادا
کلگری شهری با ارتفاع 1048 متری از سطح دریا است. این شهر دارای آب و هوا خشکی است و به طور کلی رطوبت کمی دارد.

در بین سایر شهرهای کانادا کلگری بیشترین روزهای آفتابی را از بین شهرهای مهم کانادا دارد.

تابستان های این شهر می توانند گرم و خشک باشند و دمای هوا ممکن است به 30 درجه سانتی گراد نیز برسد. در این شهر حتی وقتی هوا سرد است، معمولاً آفتاب وجود دارد. این امر می تواند زندگی در کلگری را یک زندگی جذاب رقم بزند.
زمستان در این شهر نسبت به سایر شهرهای کانادا متعادل تر است و فقط چند هفته دمای هوا زیر 10- درجه سانتی گراد است. زمستان با نزدیکی شهر به کوههای راکی در این شهر بسیار خوشایندتر می شود. تعداد زیادی استراحتگاه اسکی عالی در این شهر وجود دارد که با رسیدن زمستان آماده بازی های زمستانی می شوند.

کلگری سالانه مقدار کمی بارندگی دارد و بیشترین بارش سالانه آن به صورت برف در ماه های زمستان است.​​​​​​​
پرچم کانادا
پرچم کانادا
شهر کلگری کانادا
شهر کلگری کانادا
سازمان مهاجرتی شایا, انتخابی شایسته برای مهاجرت شما
رزرو وقت مشاوره
فرم ارزیابی
سازمان مهاجرتی شایا

دانشگاه های کلگری جزو دانشگاه‌های معتبر و مشهور کشور کانادا قرار دارند و هرساله هزاران دانشجوی بین‌المللی برای بهره‌بردن از فضاهای استاندارد آموزشی و موقعیت‌های مناسب شغلی پس از تحصیل، به شهر کلگری مهاجرت می‌کنند. در شهر کلگری دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی بزرگ و معتبری وجود دارد که در ادامه به معرفی برخی از آنها خواهیم پرداخت.
 
دانشگاه مانت رویال

دانشگاه هنر آلبرتا

دانشگاه کلگری

مؤسسه فناوری آلبرتای جنوبی (SAIT)

دانشگاه سنت مری کلگری

دانشگاه آتاباسکا​​​​​​​
تحصیل در شهر کلگری کانادا
تحصیل در شهر کلگری کانادا