سازمان مهاجرتی شایا


 
استان نیوبرانزویک یکی از 4 استان آتلانتیک کانادا است که در ساحل شرقی کانادا در همسایگی اقیانوس اطلس قرار دارد. مناطق بکر در این استان به وفور یافت می‌شوند. 85% استان نیوبرانزویک پوشیده شده از جنگل است و وجود سواحل زیبا به جذابیت های این استان افزوده است.

این استان نسبت نزدیکی به اروپا دارد, نیوبرانزویک جزء اولین ایالت های آمریکای شمالی بود که کشف شد و مهاجرین در آن مستقر شدند.
استان نیوبرانزویک کانادا با مساحتی بالغ بر 72907 کیلومتر مربع به عنوان یازدهمین استان کانادا از نظر مساحت شناخته می شود و تنها 0/7% از مساحت کانادا, به عنوان دومین کشور پهناور جهان, را تشکیل می دهد. تنها 2% از مساحت این استان را سرزمین های آبی تشکیل داده است.

جمعیت این استان که یکی از کوچک ترین و کم جمعیت ترین استان های کانادا است بر اساس محاسبات جمعیتی, در سال 2016, 747101 نفر اعلام شده است که با توجه به مساحت این استان, تراکم جمعیتی آن 10/46 کیلومتر مربع است و این بدان معناست که در هر 10/46 کیلومتر مربع از این استان, تنها یک نفر ساکن است. به طور کلی استان نیوبرانزویک از 7 شهر بزرگ تشکیل شده است و نکته قابل توجه در خصوص این شهرها, نرخ رشد منفی جمعیتی می باشد. 83% از نیوبرانزویک پوشیده از جنگل می باشد که تراکم جمعیت در آن خیلی کمتر از شهرهای دریایی دیگر است.
مرکز نیوبرانزویک شهر فردریکتون می باشد که در امتداد رودخانه سنت جان واقع شده است .این شهر جمعیتی حدود 85 هزار نفر دارد. بخش مهم اقتصاد این شهر مربوط به بخش‌های آموزشی و دولتی می‌باشد. وجود دانشگاه‌های نیوبرانزویک و سنت‌جان در این شهر دانشجو‌های بسیاری را به این منطقه جذب می‌کند و جو سر زنده ای به محیط داده است .شهر فردریکتون در واقع مرکز هنری, فرهنگی و آموزشی این استان است.
شهر سنت‌جان با جمعیت 130000 نفر بزرگترین شهر این استان است. دو زبان انگلیسی و فرانسوی به طور مساوی در این شهر صحبت می‌شوند. مردمان این شهر به هویت محلی خود افتخار می‌کنند. صنعت در سنت‌جان جایگاه ویژه‌ای دارد و مهمترین صنایع ساحل اقیانوس اطلس در این شهر یافت می‌شود. در سالهای اخیر این شهر به خوبی توسعه یافته است و به خطوط راه آهن سابق جان تازه بخشیده که حاصل آن قدرت گرفتن کارهای خدماتی در این شهر می‌باشد.

شهر مونکتون دومین شهر بزرگ نیوبرانزویک با جمعیتی حدود 120 هزار نفر می باشد. اکثر افراد در این شهر به زبان انگلیسی صحبت می کنند. پردیس بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان خارج از کبک به نام دانشگاه مونکتون در این شهر واقع شده است.
حدود دو سوم جمعیت این استان به زبان انگلیسی و یک سوم آن ها به زبان فرانسوی صحبت می کنند. از نظر مذهب هم بیشتر مردم این استان مسیحی و کاتولیک هستند. نیوبرانزویک به داشتن هویت استانی معروف می باشد. ساکنان این استان بسیار مهمان نواز و خون گرم هستند. همچنین نرخ جرم و جنایت بسیار پایین تر از متوسط کانادا است که این استان را به محلی امن مبدل کرده است.
جمعیت استان نیوبرانزویک درحال حاضر حدود 760 هزار نفر میباشد که در 2 دهه اخیر این عدد تغییری نداشته و ثابت بوده است به همین دلیل مقامات این استان در صدد جذب مهاجر برای ارتقا اقتصادی این استان هستند. جمعیت کم در این استان سبب شده است تا نیاز به نیروی کار حرفه‌ای در آن به حداکثر برسد. بسیاری از افراد, حتی پس از تحصیل در این استان ترجیح می دهند تا برای ادامه زندگی به سایر استانهای کانادا مهاجرت کنند تا بتوانند شرایط زندگی بهتری را برای خود رقم بزنند.
گرچه این استان نتوانسته در جذب مهاجر پیشرفت کند اما روند ثابت خود را حفظ کرده است. برای سرعت بخشیدن به روند جذب مهاجر نیوبرانزویک در برنامه استانی شرکت کرده است تا نیروی مورد نیاز خود را در مدت زمان کمتری جذب کند.
 

 معرفی استان نیوبرانزویک کانادا

پرچم استان نیوبرانزویک کانادا
پرچم استان نیوبرانزویک کانادا


استان نیوبرانزویک کانادا دارای منابع طبیعی غنی می باشد که بخش عمده‌ای از اقتصاد این استان را تشکیل داده است. با توجه به مساحت زیاد جنگل‌ها, محصولات چوبی از صادرات اصلی این استان می‌باشد. از دیگر صنایع مهم آن می توان به ماهیگیری و کشاورزی اشاره کرد. امروزه این استان دارای اقتصاد مدرن خدماتی از جمله خدمات مالی و بیمه‌ای می‌باشد. دولت کانادا در صدد آن است که با ترغیب این نوع خدمات با بیکاری ناشی از افت صنایع ماهیگیری و کشاورزی (دو صنعت مهم دیگر این استان) مبارزه کند. در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها تمایل دارند تا خدمات مشتریان و خدمات فنی خود را در نیوبرانزویک مستقر کنند زیرا در این استان به نیروی کار با دو زبان دسترسی دارند.

همچنین فناوری اطلاعات از دیگر صنایع رو به رشد این استان می باشد و در زمینه سرمایه گذاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تولید, دیگر بخش مهم اقتصاد استان بوده و در سالهای اخیر رشد چشم گیری داشته است. بیشتر صنایع سنگین در شهر سنت جان استقرار دارد. تولید اصلی این استان, صنایع غذایی, نوشیدنی, کاغذ سازی, فلزکاری و تجهیزات حمل و نقل می‌باشد. لازم به ذکر است که به دلیل وجود طبیعت منحصر به فرد این استان, صنعت توریسم به یکی از عوامل مهم اشتغال در نیوبرانزویک تبدیل شده است. امروزه صنعت گردشگری حدود 9% از نیروی کاری مستقیم و غیر مستقیم این منطقه را تشکیل می دهد.

تردیدی وجود ندارد که هزینه‌های زندگی در شهرهای مختلف برای مهاجران اهمیت بسیار زیادی دارد. گاه شهروندان خارجی به ناچار شهری را انتخاب می کنند که هزینه‌های زندگی در آن مقرون به صرفه‌تر باشد. هزینه زندگی در استان نیوبرانزویک به قدری پایین است که با یک درآمد معمولی می توان زندگی راحتی داشت. بر اساس قوانین موجود در نیوبرانزویک, که در تاریخ اول آوریل 2020 به تصویب رسید, حداقل حقوق دریافتی برای کار ساعتی، 11/70$ دلار کانادا تعیین شده است .
 البته هزینه های زندگی و مسکن نیز معمولاً پایین می‌باشد و به تناسب, هزینه‌های انرژی و خوراک نیز متناسب می باشد.
هزینه زندگی در شهر فردریکتون به مراتب بیش تر از شهر مونکتون است. البته باید به این نکته نیز اشاره داشت که به نسبت, دستمزد شهروندان در این شهر نیز بیشتر از شهر مونکتون است.
یکی از مهم ترین بخش‌هایی که به هزینه زندگی مربوط می شود, هزینه اجاره مسکن است. معیارهای متفاوتی برای تعیین اجاره بها در کانادا وجود دارد که از جمله آن ها می توان به وسعت ملک و همچنین محل قرارگیری آن نسبت به مرکز شهر اشاره کرد. در استان نیوبرانزویک مسکن مناسب و مقرون به صرفه‌ی فراوانی وجود دارد که به راحتی قابل دسترس می باشند

اشتغال و اقتصاد در استان نیوبرانزویک کانادا

پرچم کانادا
پرچم کانادا
هزینه طندگی در استان نیوبرانزویک کانادا


در استان نیوبرانزویک کانادا بچه‌های زیر 16 سال باید در مدرسه ثبت‌نام شوند. تحصیل معمولاً از سن چهار یا پنج‌سالگی آغاز می‌شود. مطابق با قوانین کشور کانادا کلیه شهروندان کشور کانادا می توانند تا پایان سن 18 سالگی از تحصیلات رایگان دولتی استفاده نمایند .در این استان تحصیلات به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می شود. این استان سرآمد استفاده از فن آوری در آموزش بوده و تمامی کلاسهای مدارس آن مجهز به اینترنت می باشند. این استان بالاترین نرخ فارغ التحصیلی از دبیرستان را در کانادا دارد. (86 درصد)

دانشگاههای با جایگاه علمی مناسبی در شهرهای مختلف نیوبرانزویک وجود دارد که نقش مهمی را در تغییر ساختار اقتصادی استان از منابع طبیعی به خدمات و فن آوری حرفه‌ای ایفا می کنند. در حالیکه هریک از این دانشگاه ها می تواند پل ورود مناسبی برای تحصیل در کانادا باشد.

در حال حاضر چهار دانشگاه دولتی با 7 دانشکده, یک کالج با 11 ساختمان, دو موسسه فنی, چندین کالج مذهبی خصوصی کوچک و مدارس خصوصی کارآموزی در این استان موجود است. مهم‌ترین دانشگاه احداث شده در این استان, دانشگاه نیوبرانزویک است که به عنوان قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان در کانادا شناخته می شود و برنامه های آموزشی سطح بالایی در مهندسی و کامپیوتر ارائه می دهد. بر اساس گزارش USN, این دانشگاه جایگاه 26 را در بین دانشگاه های کانادایی دارد و در جایگاه 902 جهان قرار گرفته است.
علاوه بر دانشگاه نیوبرانزویک, سایر دانشگاه های این استان عبارتند از:

دانشگاه مونت الیسون

دانشگاه مونکتون

دانشگاه یورکویل

دانشگاه سنت توماس

دانشگاه کراندال

دانشگاه کینگزوود

دانشگاه سنت استفان
 
 هزینه های دانشگاه در استان نیوبرانزویک از لحاظ گرانی مقام سوم را در کانادا دارد (5000 $ ). وزارت آموزش این استان جهت تسهیل آموزش وام و بورسیه ارائه می دهد. هر یک از دانشگاه ها نیز بورسیه خاص خود را ارائه میدهند.
کالج های دولتی فراوانی نیز در این استان وجود دارد که تحت حمایت سیستم جامع کالج نیوبرانزویک (NBCC) هستند. کالج پرواز مونکتون از جمله مهم ترین کالج های فعال در این استان می باشد
.

 تحصیل در استان نیوبرانزویک کانادا

تحصیل در استان نیوبرانزویک کانادا
پرچم استان نیوبرانزویک کانادا
پرچم استان نیوبرانزویک کانادا
سازمان مهاجرتی شایا, انتخابی شایسته برای مهاجرت شما
رزرو وقت مشاوره
فرم ارزیابی
سازمان مهاجرتی شایا


استان نیوبرانزویک دارای آب و هوای مرطوب قاره ای است. در کنار سواحل موجود در خلیج لارنس, زمستان ها اندکی ملایم تر است. بخش های شمالی استان نیز دارای آب و هوای نیمه قطبی می باشند.  
برخلاف دیگر استان های دریایی که سواحل بیشتری دارند, نیوبرانزویک بیشتر پوشیده از جنگل ها می باشد, که شرایط آب و هوایی سختی را برای آن ایجاد کرده است. قسمت شمالی این استان کاملاً کوهستانی است و بخش وسیعی از این استان جلگه های مرتفع با پستی و بلندیهایی است که در شرق هموارتر ودر جنوب شرقی مرتفع تر است. وجود دریا تاٌثیر نامحسوس در آب و هوای این منطقه به جز در تابستان داشته است. آب و هوای این استان در تابستان بسیار مناسب و در زمستان با بارش قابل توجه برف همراه است. تمامی مناطق این استان با فاصله‌ای کمتر از 200کیلومتر در کنار اقیانوس اطلس قرار دارد, در تابستان هوای گرم و مرطوب اقیانوس اطلس اعتدال آب و هوایی را در نیو برانزویک سبب می شود.
میزان بارش در این استان قابل توجه است و حتی در طول ماه های خشک نیز بارش باران را تجربه می کند. دمای هوای سالیانه در این استان, 11/2 درجه سانتی گراد است و میزان بارش نیز 1181 میلی متر گزارش شده است.
 

آب و هوای استان نیوبرانزویک کانادا

آب و هوای استان نیوبرانزویک کانادا


مطابق با قوانین کشور کانادا, کلیه استان ها و قلمرو های کشور کانادا ملزم به ارائه خدمات بهداشتی با بودجه دولتی به شهروندان خود می باشند, لازم به ذکر است که برخی از خدمات از جمله جراحی زیبایی و برخی از خدمات دندان, تحت پوشش این برنامه قرار نمی گیرند. اما با این حال لیست خدمات ارائه شده در هر استان متفاوت است. ساکنین دائمی نیوبرانزویک می‌توانند از خدمات درمانی اولیه‌ی رایگان بهره‌مند شوند. برای اینکه تحت پوشش درمانی قرار بگیرید, باید برای بیمه‌ی پزشکی ثبت‌نام کنید. ارائه‌ی درخواست برای این امر در اسرع وقت, امری مهم است. پس از رسیدن شما به ایالت و تا زمانی که تحت پوشش کامل بیمه‌ی پزشکی قرار بگیرید, یک دوره‌ی انتظار سه‌ماهه وجود دارد. متقاضیان می توانند در طی این 3 ماه از شرکت های خصوصی, بیمه موقت دریافت نمایند
.

خدمات درمانی در استان نیوبرانزویک کانادا

بهداشت و درمان در استان نیوبرانزویک کانادا