سیستم طبقه بندی مشاغل کانادا

ناک درواقع فهرست مشاغل مورد نیاز در بازار کار کانادا است و پذیرش مهاجران بر اساس این طبقه بندی صورت می گیرد. هنگام اقدام برای مهاجرت به کانادا یا زمانی که در جستجوی پیشنهاد کار هستید لازم است کد ناک شغل مورد نظرتان را بدانید. در این سیستمِ طبقه‌بندی، 35000 عنوان شغلی مختلف در کانادا در 500 گروه مختلف قرار می‌گیرند که هرکدام از آن‌ها یکی از سطوح مهارتی زیر را نیاز دارند.
ادامه مطلب

شینوک سیستم جدید بررسی پرونده های مهاجرت کانادا

بسیاری از پرونده های رد شده ویزای تحصیلی در سال جاری،‌ جهت اعتراض به نحوه رسیدگی پرونده ها به دادگاه فدرال ارسال شده اند و در نتیجه‌، همه این فعالیتها.و نهایتا تحقیقات گسترده در این زمینه، ما را با سیستم جدید بررسی پرونده های مهاجرتی توسط افسران اداره مهاجرت کانادا آشنا کرد. این سیستم که به نام سیستم شینوک شناخته می شود،‌ جهت تسریع بررسی پرونده های مهاجرتی طراحی شده و عملا باعث آمار بالای ریفیوزال در پرونده های ویزاهای موقتی کانادا و خصوصا ویزاهای تحصیلی بوده است.
ادامه مطلب

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه خوداشتغالی

اگر ورزشکار هستید، در رشته‌های هنری مختلف مشغول به فعالیتید و یا در زمینه‌های فرهنگی در حال کار هستید، می‌توانید برای دریافت ویزای خوداشتغالی کانادا اقدام کنید.این ویزا را می توان به نوعی مهاجرت کاری به کانادا دانست که افراد با توجه به مهارت های خود می توانند اقامت کانادا را دریافت کرده و در کانادا فعالیت کنند.
ادامه مطلب

انقضاء کارت اقامت دائم در خارج از کانادا

انقضاء کارت اقامت دائم در خارج از کانادا    کارت اقامت دائم کانادا سندی است که ثابت میکند شما مقیم دائم کانادا هستید و همینطور، مجوز بازگشت به خاک کاناداست. بدین معنا که در صورت مسافرت به کشور دیگر، از این کارت برای ورود مجدد به کانادا استفاده میکنید. اگر کارت اقامت شما منقضی شده باشد یا به زودی منقضی میشود و همینطور در صورتی که این کارت به سرقت …
ادامه مطلب

دریافت وکالتنامه برای ایرانیان مقیم کانادا

تمام ایرانیان خارج از کشور, چنانچه برای پیگیری کارهای اداری خود در ایران نیازمند واگذاری وکالتنامه ای به فرد دیگری باشند، باید درخواست اولیه خود را در سامانه میخک ثبت نموده و کد رهگیری دریافت نمایند. سامانه میخک مخفف سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی است.
ادامه مطلب

ماری جوآنا در کانادا قانونی است ؟

در سال 2018, دولت کانادا خرید و مصرف ماری جوآنا را برای تفریح و تنفنن قانونی اعلام کرد. با تصویب این لایحه، شهروندان بزرگسال می‌توانند به صورت قانونی تا 30 گرم ماری‌جوآنا در امکان عمومی حمل و با دیگران تقسیم کنند. همچنین اجازه کاشت 4 بوته شاهدانه و تهیه مواد خوراکی از آن نیز شامل این قانون خواهد بود. مصرف‌کنندگان تنها باید از مراکز مورد تایید استانی یا فدرالی ماری‌جوآنا مصرفی خود را تهیه کنند و همچنین نباید در محل فروش الکل و دخانیات عرضه شود.
ادامه مطلب

اسپانسرشیپ همسر

دریافت ویزای ازدواج در کشورهای مهاجرپذیر دنیا امری رایج  است. هر کشور قوانین و شرایط خاص خود را در این زمینه دارد که ممکن است این قوانین هر سال دستخوش تغییرات و بازبینی شوند.  از سوی دیگر جذابیت  مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ همسر آنقدر زیاد شده که گاهی بعضی از افراد تن به ازدواج های صوری می دهند تا بتوانند اقامت دائم کانادا را با روشی راحت تر دریافت کنند.
ادامه مطلب

شهروندی کانادا

هر ساله حدود 170.000 نفر، شهروند جدید کانادا می شوند. اگر می خواهید برای شهروندی کانادا اقدام کنید، باید شرایط  زیر را داشته باشید : 1 : داشتن اقامت دائم کانادا   2 : زندگی  در کانادا به مدت حداقل 3 سال (1095 روز)  طی 5 سال قبل از ارائه درخواست شهروندی. 3 :   داشتن حداقل 18 سال سن.   4 :  ارائه مدرک مبنی‌بر داشتن تسلط کامل به یکی از دو زبان رسمی کانادا یعنی انگلیسی و فرانسوی برای افراد 18 تا 54 سال. 5 : پرداخت مالیات بر درآمد در مدت 3 سال اقامت در کانادا 6 : ارائه  گواهی عدم سوء پیشینه از هر کشوری که در طی 4سال قبل بیش از 183 روز منقطع یا ممتد در آن....
ادامه مطلب

گواهی عدم سوءپیشینه از داخل کانادا

با توجه به تعطیل بودن سفارت ایران در کانادا، گواهی سوء پیشنه ایران برای اموری از قبیل درخواست سیتی زن شیپ یا اسپانسرشیپ والدین و ... برای ایرانیان ساکن کانادا در حال حاضر از روش های زیر قابل انجام میباشد. 1 : دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن آمریکا 2 : از طریق ایران​ 3 : از طریق سامانه میخک 4 : از طریق سایت  international.adl.ir
ادامه مطلب